Zdravo svima!

Nakon jako duge ski apstinencije ponovš se vracam (ili bar pokušavam) ovom lepom sportu. U meduvremenu se dosta toga promenilo tako da se nikako ne snalazim kad je oprema u pitanju. Posle vesednevnog kopanja po internetu kupio sam ovo:

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?...EOIBSA:DE:1123

Pancerice ce izgleda biti neke Lowa - one me najmanje stežu na listovima od svih koje sam do sada probao a većina je izazivala bol vec nakon manje od minute.

E sad, skije se moraju voskirati/vaksovati. Moje prve skije Elan Jet nisam voskirao nego svećirao, svecom dakako jer za drugo nisam ni znao. Naredne, Elan CR803 (ako se ne varam) i Elan RC OmniLite častio sam pravim voskom za skije, peglom i nečim sto bih ja nazvao "strugalicom" za vosak. Bilo je tu svakakvih boja, crvena je valjda označavala univerzalni vosak. Valjda smo to tada zvali maža, ne sećam se vise...

Googlajuci ovih dana zakljucih da je Toko jedan od vodecih proizvodjaca voskiva i svih ostalih drangulija za odrzavanje skija koje ja uopste ne poznajem. Šta meni i mom 3,5-godisnjem sinu treba od svega toga? Šta nam treba za kod kuce a šta za stazu? Vidim da ima i tečnih vaksova. U svakom slucaju bih najradije izbegao peglu ako je moguće.

Hvala na odgovorima.

Pozdrav,
Aleksandar