Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 15

Tema: Pitanje za bordere!!!

  1. #1
    Member MilicAngel avatar
    Datum registracije
    28.12.2009
    Godina
    31
    Poruke
    50

    Podrazumevano Pitanje za bordere!!!

    Moze li mi neko objasniti u cemu je razlika izmedju sirih daski i onih uzih po sredini, ili uopste UZIH...
    Spremam se da kupim po prvi put bord, pa bi mi bila potrebna pomoc!
    Hvala unapred!

  2. #2
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Uze daske se bolje urezuju u tvrdu podlogu (stazu) i brze se prebacuju s jedne ivice na drugu, obicno se voze sa tvrdim vezovima i tvrdim cipelama (pancericama) koje su poprilicno zarotirane unaprijed. To je ono sto vidis na trkama u paralelnom slalomu npr.

    Sire daske su obicno mekse, bolje plutaju po cjelcu, i pogodnije su za skokove i sl.

  3. #3
    Member MilicAngel avatar
    Datum registracije
    28.12.2009
    Godina
    31
    Poruke
    50

    Podrazumevano

    Eeeee hvala ti puuuuuuno!
    A na kakvoj dasci je najbolje uciti?

  4. #4
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Neki pravi border ce vjerovatno znati bolje odgovor, ali... mene su savjetovali da uzmem freeride dasku. One su kao i uske (race) daske obicno asimetricne, znaci razlikuju se prednja i zadnja strana, za razliku od freestyle dasaka (koje su isto siroke, ali simetricne).

  5. #5
    Super Member SRB_PI avatar
    Datum registracije
    26.01.2010
    Lokacija
    Пирот
    Skije / Bord
    NITRO ROOK
    Godina
    30
    Poruke
    638

    Podrazumevano

    за почетак било шта.....кад научиш једно, лако ћеш после да мењаш....... ваљда

  6. #6
    Super Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    Beograd i okolina
    Skije / Bord
    Snowboard, komada nekoliko
    Poruke
    207

    Podrazumevano

    osim navedenog, daske se po sirini mogu razlikovati i zbog odnosa visine i tezine vozaca. osnovna klasifikacija je po tezini vozaca, pa je neka daska od 160 cm za 90+ kg. visok sam 181-2 cm i to je ok duzina, a po tezini bih trebalo da vozim oko 170 dasku, ovako sam sporiji recimo. Borderu koji je visok 195 recimo a tezak 75-80 kg, ali nije tezak, odgovarace duza daska takodje, da bi mogao da zauzme pravilniji stav u voznji, ali zbog manje mase treba i manja vozna povrsina pa treba uza daska. Vidjao sam da se daske iste duzine prodaju sa razlicitom sirinom.
    A sto se tice tipova daski: race, freeride, freestyle - tu postoje i razlike u obliku daske, u tvrdoci i savitljivosti/elasticnosti, razliciti vezovi...

  7. #7
    Member crni16 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Šabac - Novi Sad
    Skije / Bord
    Flow
    Godina
    38
    Poruke
    46

    Podrazumevano

    Naravno, ako imas duze stopalo tipa 46,47 a nisi visok 190cm verovatno je da ce ti trebati neka Wide (sira daska), prednost sirih daski je da lakse idu po dubokom snegu od uzih, ali to je sve stvar odabira i iskustva vozaca. Takodje krace daske se lakse upravljaju, ja sa svojih 178cm visine i 78 kg tezine vozim dasku 152cm, dugacku bas zbog upravljivosti.
    Toliko od mene, pozz.

  8. #8
    Junior Member Serbian Pride avatar
    Datum registracije
    17.11.2010
    Lokacija
    Tu i tamo
    Godina
    31
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Pozdrav clanovima foruma
    Imam pitanje u vezi borda pa da ne otvaram novu temu a slicno je pitanje kao prethodno postavljeno
    Visok sam 192-3 tezak oko 85kg a nosim oko 43-44
    Vozio sam jednom bord u zaljubio se naravno neznam nista spec imao 2 casa i kakva je meni daska potrebna ??
    Hvala unapred

  9. #9
    Senior Member
    Datum registracije
    16.12.2009
    Godina
    41
    Poruke
    108

    Thumbs up .........................

    pomnozi visinu sa 0.9 i dobices visinu borda za tebe, a ako si pocetnik najbolja ti je varijanta neka meksa daska frree style, moze i wide zbog veceg broja obuce koji nosis.......

  10. #10
    Junior Member Serbian Pride avatar
    Datum registracije
    17.11.2010
    Lokacija
    Tu i tamo
    Godina
    31
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od miki_2002 Pogledati poruku
    pomnozi visinu sa 0.9 i dobices visinu borda za tebe, a ako si pocetnik najbolja ti je varijanta neka meksa daska frree style, moze i wide zbog veceg broja obuce koji nosis.......
    Hvala na odgovoru

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •