Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 54

Tema: lanci za sneg

  1. #1
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.11.2006
    Poruke
    429

    Podrazumevano Auto čarape - umesto Auto lanaca za sneg

    Dali je neko probao ove Auto čarape

    ____________
    "Čarape" umesto lanaca za sneg

    Kompanija "Auto sistem" ponudila je ove zime srpskom tržištu jedinstven proizvod - "čarapu" za pogonske točkove putničkih automobila, terenaca i lakih kombija, koja ima brojne prednosti u odnosu na klasične lance za sneg.

    Direktor "Auto sistema" Branko Šumić kaže da se taj norveški izum brzo i lako montira na točkove, a nema potrebe za podizanjem automobila, niti za primenom bilo kakvog alata.

    "'Čarape' su napravljene od veštačkog tekstila, ne uvećavaju masu točkova, pa time ne kvare njihova svojstva pri kotrljanju, a ne postoji ni mogućnost oštećenja bilo kod dela vozila, što je s lancma čest slučaj, kad se pokidaju", objasnio je Šumić.

    Prema njegovm rečima, taj izum ne oštećuje ni podloge na kojima nema snega - asfalt ili beton, a može da zameni više od 40 tipova i dimenzija klasičnih lanaca za putničke automobile
    ____________

  2. #2
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Auto-carape su u prodaji vec 10tak godina, cak mislim da su spominjane u nekom topiku prije neku sezonu.
    Iz reklamnih textova znam da imaju samo prednosti u odnosu na lance; da se puno lakse postavljaju da nema sanse da ostecuju gume i felge, ne zauzimaju prostor u autu itd, itd... i da naravno kostaju jedno 4x vise nego lanci. Cjena od prije 5,6 godina je bila nekih € 80,- e sad da u mejduvremenu nije sta pojeftinilo
    Licno Neznam nikoga ko ih ima i ko moze da potvrdi da su vrijedne tih para.

  3. #3
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.11.2006
    Poruke
    429

    Podrazumevano

    Ma to sam i ja proGuglo ali sam ocekivao vise licno iskustvo.
    Imam utisak da se malo kod nas sada reklamiraju caopisi itd...
    Ja sam prvi put video u satu, najverovanije kod nas je cena razlog ovog kasnjenja.

  4. #4
    Super Member plecko avatar
    Datum registracije
    17.01.2009
    Lokacija
    Obrenovac
    Godina
    46
    Poruke
    410

    Wink

    polako, pojeftinice i to do sledece zime, sad su negde oko 5.800 din.

  5. #5
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.11.2006
    Poruke
    429

    Podrazumevano

    A evo i cena

    za manje dimenzije oko 6.000.00
    za vece dimenzije oko 8.000.00

    Tako odgovoriše na upit

  6. #6
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Koliko sam ja čuo, te čarape traju jednu sezonu, tako da je to rešenje preskupo ako je situacija kao kod nas (da ti lanci trebaju "samo" za skijanje).

    Takođe, čarape pomažu (ako se ne varam - ispravite me) samo za led, ne i ako se zaglavite u dubokom snegu i/ili blatu...

  7. #7
    Junior Member
    Datum registracije
    26.02.2009
    Godina
    49
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    auto carape su extra izbor. moj drug kupio ih je ove godine... probali smo ih na prilicno dubok sneg, na popovoj sapci- neverovatno. posle moje 27godina na snegu oni su najbolji izbor. u makedoniji su oko100 eura

  8. #8
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.11.2006
    Poruke
    429

    Talking

    Koliko sam skapirao one se peru u mašini i koriste se ponovo. jedino što cena ubija malko
    Ali ok nema problema sa kolima
    Sve ima svoju cenu

  9. #9
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Rok trajanja carapa zavisi jedino od toga koliko ih vozite po suvom tj asfaltu.Testirane su do 300 milja

  10. #10
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Skije / Bord
    Head e-SL
    Godina
    47
    Poruke
    310

    Podrazumevano

    Koštaju ko 2 Winter1 za 15". Koliko sam uspeo da se informišem oko tih čarapa, zaključio sam ovako iz treće ruke da su potpuna glupost za naše tržište. Možda u nekoj Americi ili negde gde se voze all-season gume, pa čisto da ti se nađu za svaki slučaj. Ko god je ozbiljan ski-vikendaš, taj mora da ima na kolima uvek zimi 4 dobre zimske gume. Lanci su na našim putevima jako retko potrebni, meni uopšte nije jasno što se ljudi toliko lako odlučuju da ih stave.

    Jednom sam bio u situaciji u čitavom svom životu da pokušam da stavim lance, ali ni tad nisu pomogli koliko je snega napadalo, prosto se auto nasukao na njega i nije mogao dalje. U svim drugim situacijama nisam nikad ni pokušao da stavim lance, iako stoje u gepeku za svaki slučaj. Zimska guma me je izvukla na sve planine na kojima sam bio, sa svim vozilima kojima sam upravljao.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •