Strana 3 od 9 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 84

Tema: Alpe d'Huez

  1. #21
    Junior Member
    Datum registracije
    26.01.2012
    Godina
    48
    Poruke
    1

    Podrazumevano

    Bili u Alpe d`huez od 14. do 21.01.

    Agencija "SKI-FUN". Put trajao oko 23, 24 sata, ko ide u Fra busom zna šta je to, otprilike klasika. U Ljubljani pretovari i sve što ide uz to, ali ko ide s ovom agencijom i na to je naviknut, ali moram reći i to je deo avanture.

    Alpe d`huez sjajno skijalište. Ne govorimo napamet, imamo iskustvo već nekoliko godina po Fra. Za svačiji ukus po nešto. U principu možda više staza za malo bolje skijaše, ali i početnici imaju sjajan pa da ga tako nazovem plato dole u centru gde stvarno mogu opušteno da vežbaju i uče (mnogo zelenih staza, ali i sa pristojnim padovima po negde). Meni se svidelo što je skijalište - staze raštrkano do par obližnijih sela u podnožju jer do njih obično vode staze koje prolaze kroz predele koji su kao iz zimske bajke, prava čarolija. Po vrhovima su staze dosta strme i početnici ne bi trebali da glumataju hrabrost, jer mogu imati dobrih problema za sici. Što se tiče uređenosti staza, sve na visokom nivou, dole u podnožju posle dva već po malo popuste na pojedinim delovima jer tu ima stvarno puno skijaša, a zato gore više ceo dan uživancija.

    La Serena (verovatno nije baš najprecizije napisano) deklarisana kao najduža crna staza u Evropi. Stvarno sjajan doživljaj, to je spust koji stvarno potraje i pravo je uživanje. Naravno, nije cela staza crna, ali je u gornjem delu pre one ravnice uz potok, odakle je praktično zelena veza - spust stvarno prilično zahtevna, ali opet ništa spektakularno zahtevna, ima i to prilično težih staza i delova, ali ko ima dovoljno snage i veštine treba je odvesti stvarno je doživljaj. Mi smo je pokušali par puta isforsirati u skladu s našim mogućnostima i pripremljenošću i na kraju dole u klancu kad dođemo na žicu budemo bukvalno mokri, čovek bi poskidao sve sa sebe.

    Smeštaj tipično francuski, tj. tipičan za naše mogućnosti u Fra, malo, skučeno, ali imaš sve. Grejanje kao i uvek do sada stvarno dobro. Naravno uzeli smo veći apartman nego što nas je bilo putnika i onda to bude ok. U mestu naravno ima i luksuznih hotela, ali nismo se ni raspitivali koliko to zadovoljstvo košta.

    Apres ski i noćni život u periodu kad smo mi bili vrlo slabi. Vrlo rano sve zamre. Inače rekli su nam vodiči da je ovo skijalište baš za one koji žele pravo skijanje i uživanje, a da je noćni život oskudan.

    Cene su kao i u svim ski centrima u Fra - žestoke (topla čokolada na nekim mestima na stazi i 7 eur-a, pivo 3,5 do 5, sokovi limenke 3-5, 1/2 litre vode 2-3) kako kafići i restorani, tako i marketi. U marketima sve prilično skuplje nego u mega marketima usput. Ima i Špar i Šerpa i još neki lanac kome zaboravih naziv.

  2. #22
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    Evo i od mene koji utisak ali malo drugaciji. Stigli smo pre 2 dana. Uporedio bih Les 2 Alpes i Alps d Huez. Ocekivao sam manje a dobio bar 50% vise. Sama planina kao da ima 3 dela. Prvi deo oko sela i on je najveci i dva sa strane. Pa kada vam dosadi skijanje bez sume a vi onda lepo skocite sa leve ili desne strane. Toga nema u Les 2 Alpes. Skijaliste je vise "razudjeno" i to mu daje poseban smek. Les 2 Alpes ima glecer ali to nema veze posto skijamo u zimskom periodu. Odlicna nocna staza u d' Huezu (losa u 2 Alpes). Inace sama dva mesta su vrlo malo udaljena, moguce je i neko povezivanje ali mnogo kosta. Bolji pristup zicarama i same precice do hotela su odlicno odradjene.
    A sad ostalo. Super marketi su pa skoro pa duplo skuplji. Najobicniji baget 0,9 a Coca cola 1,5L 1,84 evra. Sendvic na stazi 4 evra, kuvano vino 5 ili 6, sa rumom 10. Odlican propratni sadrzaj: Voznja avionom, voznja sanki koji vuku psi, skola brze voznje na zatvorenoj stazi audijem A3 turbo Quatro, Karting po ledu, Voznja ski jeta. Dobra diskoteka ali puna pijanih Engleza ,Danaca ( uglavnom muskarci). Postoje 3 ski karte, 1.ski staze, 2. biatlon i 3. za pesacenje (bas dosta ljudi pesaci).
    Sve ukupno gledano bolji mi je Alps d' Huez od Les 2 Alpes
    Crne staze su bas crne ali me nervira sto Francuzi ih uglavnom ne sredjuji, recimo u odnosu na Italijane. Pa tako da uvek imas hupsere od pola metra na bas dobrpj strmini
    Evo i skoja slika na crnu stazu tunel ( do nje se dolazi jer se ide kroz tunel u planini duzine 100m i izlazi se na kontra stanu planine od samog izlaska sa zicare
    Priložene slike Priložene slike

  3. #23
    Junior Member MiKuLa avatar
    Datum registracije
    02.02.2007
    Lokacija
    Jahorina
    Skije / Bord
    Atomic Beta Ride 10.20
    Poruke
    21

    Podrazumevano

    Pa nije baš da je noćni život nikakav u Alpe d'Huez-u. Gledajte po banderama i oglasnim tablama i probajte skontati u kom baru je muzika uživo, a dobar plan naselja može pomoći da se bar nađe. U centralnom dijelu su tri bara: Sphere, O'Sharky i L'Etalon.
    Od 17-24 marta 2012 sam sreo jednu grupu iz Srbije koja se dobro provodila


  4. #24
    Member peca81 avatar
    Datum registracije
    24.11.2009
    Lokacija
    Pancevo
    Godina
    42
    Poruke
    42

    Podrazumevano

    Jel moze neko da mi napise o mestu Vaujany spada u sistem Grand Rousses. Interesuje me kakvo je samo mesto, staze i veza sa Alpe d'Huez-om (isti skipas).

  5. #25
    Ski legenda
    Datum registracije
    28.12.2006
    Lokacija
    NS
    Godina
    50
    Poruke
    181

    Podrazumevano

    Jedna Sherpa, dva kafica/picerije i 2-3 sportske radnje.
    Vecina smestajnih kapaciteta je dosta visoko u mestu, nema ski in/out. Na skijaliste ides gondolom (ogromnom, ako se ne varam za 160 ljudi), do samog mesta se spustaju dve lepe dugacke staze, to vidis i na karti... Ima lep bazen i spa koji je kad smo mi bili bio ukljucen u ceni pass-a, ice ring takodje. Sve u svemu sasvim ok, jedina mana je tabananje do i od gondole, mislim da ima oko 10-min. Doduse ima i free kombi u mestu ali ide dosta retko, bude guzva, pa se obicno svede na tabananje...

  6. #26
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Pokusavam povezati ovo sve posto sam u Januaru u alpe d‚huezu. gde je La grave na karti? Levo ili desno od centra d hueza? zar la grave nije u les 2 alpes? Koja je prica s njim? jel se on nikada ne sredjuje pa je samo off road?
    History is made by those who dare to break the rules.

  7. #27
    Member peca81 avatar
    Datum registracije
    24.11.2009
    Lokacija
    Pancevo
    Godina
    42
    Poruke
    42

    Podrazumevano

    @donthinktwice
    Hvala puno za info !

  8. #28
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    @peca81: Ja sam bio u januaru 2010 menscini, put do sela je tad bio zatvoren, tj. moralo se gondolom do dole.

    @Grazer: La Grave nije povezan sa Alpe d'Huezom ali ti vazi ski pas tamo

  9. #29
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Pokusavam povezati ovo sve posto sam u Januaru u alpe d‚huezu. gde je La grave na karti? Levo ili desno od centra d hueza? zar la grave nije u les 2 alpes? Koja je prica s njim? jel se on nikada ne sredjuje pa je samo off road?
    La Grave ti je do L2A, sa vrha L2A 3600mnv ne ides prema naselju L2A vec skrenes desno ima putokaz za La Grave

    I da, to je strogo OFF nikad culi za ratrak tamo

    evo linka za video ko ima blokiran youtube na poslu:
    http://www.skipass.com/videos/la-gra...ski-tv--1.html
    evo linka mape:
    http://www.skibus.rs/assets/Uploads/...-de-pistes.pdf

    Pozdrav

  10. #30
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Zna li iko gde u Alpe dhuezu se nalaze apartmani Skifun Alpe d'Huez? I kako se ovi apartmani originalno zovu?
    History is made by those who dare to break the rules.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •