Strana 2 od 9 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 84

Tema: Alpe d'Huez

  1. #11
    Junior Member
    Datum registracije
    07.12.2009
    Poruke
    27

    Podrazumevano

    na koji sve nacin moze da se dodje iz les2alpes u alpe d"huez? Takodje me interesuje poredjenje ta dva skijalista. Svaki komentar je dobro dosao. Pozzz

  2. #12
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    55
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ogi86 Pogledati poruku
    Ove zime cu najverovatnije u martu posetiti Les2Alpes, a sto se La Grave tica....to je pod obavezno!!!!
    Pogledajte klip i sve ce vam biti jasno!!!! RAJ
    http://www.youtube.com/watch?v=m530Qms6z1Y&NR=1


    I sta da radim sa ovolikim snegom odo ja na TORNIK

  3. #13
    Senior Member
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    38
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    Treba mi prilicno hitna informacija ako je neko skijao La Grave.Trenutno sam u Les2Alpse,zanima me koliko je ozbiljno tesko,da li moram da iznajmljujem debele skije i sta god,ako je iko bio...???
    hvala

  4. #14
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.445

    Podrazumevano

    Lokalci sve znaju, a debele skije ne bi bile na odmet .mislim da je najpametnije da angazujes vodica, steta da ne probas kad si vec tamo.
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  5. #15
    Senior Member milos79 avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Salomon Eq.10 3V Race/Head Monster i.M72
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jijang Pogledati poruku
    Treba mi prilicno hitna informacija ako je neko skijao La Grave.Trenutno sam u Les2Alpse,zanima me koliko je ozbiljno tesko,da li moram da iznajmljujem debele skije i sta god,ako je iko bio...???
    hvala
    Nije tesko, mada zavisi od nivoa tvog skijanja. Putanja ima mali milion, od osrednjih do nenormalno teskih (tipa kuloara gde je poginuo Doug Coombs). U principu sa nesto malo iskustva u free ride-u, ako mozes komforno da izvozis bilo koju neuredjenu crnu stazu i imas skija od barem 75mm u struku i 170cm duzine La Grave ne bi trebalo da ti bude bilo kakav problem. Vodic nije obavezan (nema pukotina u ledu i ostalo) ali ne bi bilo lose da sledis neku od grupa (sa vrha, ima ih dosta) koje idu nekom blazom varijantom.

  6. #16
    Senior Member
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    38
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    Bio danas.
    Prva polovina staze prelep osecaj,izabrali smo ocigledno neku laksu putanju posto ne verujem da bi na ovome gde smo mi skijali bilo ko poginuo,a ne Coombs. Stvarno jedinstveno iskustvo.
    Drugi deo smo omasili nesto i isli kroz sumu sto je meni bilo interesentno,ali je kako smo se priblizavali dnu,sneg postajao mokar i bilo je kamenja pa smo malo izdrljali skije,a i ta staza kroz sumu je povuci potegni,uska i nema mnogo skijanje,vise provlacenja,
    Povratak jako naporan.Peske sa skijama uz neke stepenice da bi dosli do gondole(oko 5 min penjanja jako uzbrdo) pa gondolom pola sata, pa vuca ratrakom,pa neki tanjir koji ide uzasno sporo,pa pesacenje na 3600m nadmorske visine sa punom opremom na ledjjima(oko 20 min).
    Ja sam zadovoljan bio sto sam otisao,sigurno bi bilo bolje da sam pogodio neku bolju stazu u durgom delu spustanja ili da smo bili kolima,pa nema ovog cimanja sa prebacivanjem na Les2Alpes.
    Nadam se da ce put jos nekada da me nanese do Le Grave-a.

    Edit:
    Sneg je bio super,nije bio novi,ali je sunce ogrejalo poslednjih par dana pa je postao rastresit pri vrhu.Sve sam preskijao sa svojim Magare 8,duzina 160cm.zadovoljan bio.

  7. #17
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jijang Pogledati poruku
    Bio danas...Nadam se da ce put jos nekada da me nanese do Le Grave-a.
    Bravo jijang;

  8. #18
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jijang Pogledati poruku
    Bio danas.
    Prva polovina staze prelep osecaj,izabrali smo ocigledno neku laksu putanju posto ne verujem da bi na ovome gde smo mi skijali bilo ko poginuo,a ne Coombs. Stvarno jedinstveno iskustvo.
    Drugi deo smo omasili nesto i isli kroz sumu sto je meni bilo interesentno,ali je kako smo se priblizavali dnu,sneg postajao mokar i bilo je kamenja pa smo malo izdrljali skije,a i ta staza kroz sumu je povuci potegni,uska i nema mnogo skijanje,vise provlacenja,
    Povratak jako naporan.Peske sa skijama uz neke stepenice da bi dosli do gondole(oko 5 min penjanja jako uzbrdo) pa gondolom pola sata, pa vuca ratrakom,pa neki tanjir koji ide uzasno sporo,pa pesacenje na 3600m nadmorske visine sa punom opremom na ledjjima(oko 20 min).
    Ja sam zadovoljan bio sto sam otisao,sigurno bi bilo bolje da sam pogodio neku bolju stazu u durgom delu spustanja ili da smo bili kolima,pa nema ovog cimanja sa prebacivanjem na Les2Alpes.
    Nadam se da ce put jos nekada da me nanese do Le Grave-a.

    Edit:
    Sneg je bio super,nije bio novi,ali je sunce ogrejalo poslednjih par dana pa je postao rastresit pri vrhu.Sve sam preskijao sa svojim Magare 8,duzina 160cm.zadovoljan bio.
    jijang,

    imas li kakvu sliku sa staze La Grave ?
    I o kakvom pesacenju pricas posto mi na mapi izgleda povezano (gondola pa na vucni) ?
    Unapred hvala.

    Pozdrav

  9. #19
    Senior Member
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    38
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    Pa nemam slike,neko iz drustva je snimao,ali ja nikada nisam video taj snimak.
    Pesacenje ti sleduje u povratku iz La Grave-a do Les2Alpes.Nije povezano,vozi ratrak ka tamo,ali u povratku pesacis.

  10. #20
    Member
    Datum registracije
    22.11.2006
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    elan SLrace
    Godina
    37
    Poruke
    73

    Podrazumevano

    Jel moze neko svezije misljenje tj utisci o Alpe D'Heuz-u, kakve su staze, smestaj, apres ski, nocni zivot.... E da zanima me jos da li postoji postoji neki market u mestu tipa Spar, Serpa, Cassino. Za sad toliko! ;-)

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •