Strana 1 od 9 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 84

Tema: Alpe d'Huez

  1. #1
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano Alpe d'Huez

    Spremam se pocetkom januara na 7 dana u Alpe d'Huez. Jel neko bio, kakvi su utisci, ima li kakvih posebnih Sehenswurdigkeiten, odnosno Skilaufenswurdigkeiten?

    Ja znam samo da se hvalisu da je La Sarenne najduza staza u Jevropi, pa kontam da bi nju valjalo definitivno ovjeriti.

    Inace, ski pas vazi za Alpe d'Huez, i kao bonus za Les 2 Alpes/La Grave, Serre Chevalier, Puy St. Vincent i Via Lattea (tj. Sestriere). Naravno, tesko da cemo uopste stici da obidjemo Alpe d'Huez, a kamoli ostala, tako da ne vjerujem da cemo se bas cimati da idemo u ova druga, osim mozda u La Grave. Isti mi ima nekako taj mitski prizvuk Jel bio neko? Postoje li tamo uopste neke rute za obicne smrtnike?

    BTW, pretpostavljam da ideja o gondoli izmedju Alpe d'Huez i Les 2 Alpes nikad nije realizovana?

  2. #2
    Ski legenda
    Datum registracije
    28.12.2006
    Lokacija
    NS
    Godina
    50
    Poruke
    181

    Podrazumevano

    Od pomenutih skijalista skijao sam d'Huez i 2 Alpes. Na mene je bolji utisak ostavilo ovo prvo, ali verujem da je to individualno. Serena je sjajna staza, za kompletno uzivanje, mislim na okolnu prirodu i to... malo je nesretno deklarisana kao crna, jasno ti je da ne moze biti 16km crne staze na toj visinskoj razlici. Oko 50%, u donjem delu, je zelena (u Fr najblaza markacija staza) a gornja polovina je recimo crveno/crna. Staza Tunel je "najcrnja" staza na skijalistu, bar onaj deo po izlasku iz samog tunela i dobro proceni svoje mogucnosti pre nego sto krenes na nju, ali je svakako dozivljaj. Meni je lep deo "iza" d'Hueza, prema Aurisu, a i prema Vaujany-ju idu dve dugacke crne staze. To su krajnje tacke skijalista,a centralni deo skijalista ces verovatno i najvise skijati i istraziti...
    Od ostalog otvoreni bazen, ledena pecina...
    U 2 Alpes-u ima lepih, dugackih staza ali posto ces verovatno ici na jedan dan racunaj da ti za transfer od d'Hueza treba sat, sat i po, gondole nema. Ako se zaputis na glecer izgubices puno vremena a gore su livade. Otpasce ti ruke od odgurivanja...Lepse staze su nize prema gradu. Pecina je lepsa nego u d'Huezu
    Uzivaj!

  3. #3
    Ski legenda
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    50
    Poruke
    216

    Podrazumevano

    lepo objašnjeno za AdH i L2A.
    a što se tiče La Grave - gle koincidencije, baš jutros sam gledao ovo: http://www.skipass.com/videos/la-gra...ski-tv--1.html

    Planetarna fama, a 1 žičara i 0 staza.

  4. #4
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    @donthinktwice: zahvaljujem na informacijama! BTW, ako sam dobro razumio, La Grave i L2A su povezane zicarama. I ako sam jos jednom dobro razumio po tebi bolja varijanta bi bilo da se ide autom direktno u La Grave, nego da veslamo po gleceru. BTW jel ti to nick po Dylanu?

    @barrcode: izgleda super... mada u nekim od tih kuloara definitivno ne bih zelio da udjem

  5. #5
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Koji freak ovaj iz saab-salomon freeski tv epizode
    znaci koliko treba lud da budes :o
    oggy, lepo se provedi, ovaj la grave izgleda spektakularno
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  6. #6
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Evo ja se pripremam, od danas necu da se tusiram narednih 15 dana, pa mozda nesto bude i od mene

  7. #7
    Ski legenda
    Datum registracije
    28.12.2006
    Lokacija
    NS
    Godina
    50
    Poruke
    181

    Podrazumevano

    @oggy, povezani su, jedan deo mozes i ratrakom da predjes, besplatan je (uz skipass) ako ti se ne vesla. Mada ako se ne varam podnozje gondole za La Grave je negde uz put za L2A? Pre samog uspona. To ti cak dodje i blize i jednostavnije. Ali proveri, nisam siguran vise...
    A nick datira sa pocetka '90-tih. Dont think twice je bio moto i amblem tadasnje "bambi" , pionirske reprezentacije neke (ko zna koje) Jugoslavije. Ti klinci od desetak godina su nabijali komplekse mnogim "iskusnim skijasima" tih godina na Brezi, ukljucujuci i mene . U znak postovanja tim klincima

  8. #8
    Member
    Datum registracije
    22.11.2006
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    elan SLrace
    Godina
    37
    Poruke
    73

    Podrazumevano

    Ove zime cu najverovatnije u martu posetiti Les2Alpes, a sto se La Grave tica....to je pod obavezno!!!!
    Pogledajte klip i sve ce vam biti jasno!!!! RAJ
    http://www.youtube.com/watch?v=m530Qms6z1Y&NR=1

  9. #9
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Joj :o
    odgledao sam prvi minut i ne smem vise. Izgleda odlicno.
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  10. #10
    Ski legenda
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    50
    Poruke
    216

    Podrazumevano

    duhovito vam je to "la Grave? .... pod obavezno!".

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •