Strana 7 od 9 PrvaPrva ... 56789 PoslednjaPoslednja
Rezultati 61 do 70 od 84

Tema: Alpe d'Huez

  1. #61
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Na tunel si primoran samo ako je sarene zatvorena mada ti se uvek mozes gondolom vratiti
    History is made by those who dare to break the rules.

  2. #62
    Ski legenda
    Datum registracije
    28.12.2006
    Lokacija
    NS
    Godina
    50
    Poruke
    181

    Podrazumevano

    O tunelu smo vise pricali na temi o 2Alpa

  3. #63
    amater nego sta
    Datum registracije
    11.08.2005
    Lokacija
    37
    Skije / Bord
    crvene
    Poruke
    210

    Podrazumevano

    Planirali da se spustimo niz Sarenne ali je 8/1/2014 bila zarvorena zbog nedostatka snega te smo se odlučili da vidimo i šta je sa one strane tunela. Tunel nikako ne može da se nazove staza nego pre veza glečera sa centrom AdH. Na skijama ili kroz tunel ili preko Sarenne nema trećeg puta.

    Odmah nakon izlaza iz tunela, na najstrmijem delu, su bili hupseri ne preterujući 1,3m koji su ličili na lavirint i preko kojih se samo uz moć levitacije moglo skijati. Nakon 10 ili više metara odklizavanaj kroz taj lavirint moglo se normalno skijati jer su hupseri bili prihvatljivi za skijanje.

    Nakon što se dokopate utabanog dela imate opciju i levo preko hupsera do lifta LAC BLANC ili desno do pocetka PIC BLANC gondole, mi se odlučili da vidimo kako je do kraja. Na tom drugom strmom delu ista sitaucija kao na gornjem samo sto je manje, najstrmiji početak je lavirint hupsera a do kraja je prihvatljivo.

    i još nešto, iznad ulaza u tunel ima jedna staza sa hupserima (barem je bila kada smo mi bili) te ukoliko vam ona ne godi onda vam situacija posle izlaska iz tunela tek neće goditi.

    Zaključak: Tunnel je defnitivno gubljenje vremena i proći tom stazom jedino i isključivo ako vas interesuje kako to izgleda kao zbog čega sam tamo i otišao.

    Zašto stazu ne sređuju kada može da se sredi to verovatno samo oni znaju.
    Izmenio/la amater; 14.01.2014 u 13:14.
    do pisanja ....

  4. #64
    Member
    Datum registracije
    08.10.2011
    Lokacija
    Kraljevo
    Skije / Bord
    Head iSupershape Magnum 2012
    Godina
    50
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Amater-u, sa svim informacijama koje si izneo se slažem, osim sa poslednjom: da je tunel definitivno gubljenje vremena. Tu već moram da kažem da to zavisi od toga šta volite i šta očekujete od skijanja.
    Naime, prvi put u životu sam dan ranije (mislim da je bio utorak, 14.01.2014.) vozio dubok sneg i to na skijama pravljenim za sređenu stazu (Head i supershape) i prosto rečeno UŽIVAO u svakom sekundu vožnje, pa čak i kada sam padao, to je bilo nekako zabavno i mekano (za razliku od pada na stazi). Uživanje mi nije pokvarila ni činjenica da sam na jednom mestu naleteo na stenu koja je bila prekrivena sa par cm snega. Mogu da kažem da je to bilo najluđe i najzabavnije skijanje u mom životu. Početak staze tunel (ne mislim nakon prolaska kroz tunel, nego ona pre tunela, prva desno nakon spuštanja sa Pic Blanka) je blagi užas, jer su hupseri ogromni a zzaleđeni, tako da ih ne možeš probiti, ali je sve kasnije bilo odlično. Sutradan, sreda, otvoren prolaz kroz tunel. Izlaz iz tunela i blaga jeza. Prvih 10ak metara mučenje zbog prevelikih hupsera, ali kako ti reče, posle toga moguće skijanje. Za mene i uživanje jer je sneg bio mekan i lako je propuštao skije da prolaze kroz njega. Gledajući ljude okolo koji su silazili sa skijama na ramenima, koji su pokušavali da odklizaju ili su nemoćno stajali i razmišljli šta sada, dobio sam dodatni motiv da se spustim vozeći najblje što mogu. Pošto mi je to bio drugi dan vožnje u dubokom snegu, prezadovoljan sam, uživao sam kao malo dete i ako me ikada nanese put opet tamo (a mislim da neće) opet ću okušati sreću na njoj. Kada mi stigne video, postaviću ga. dakle, za većinu ljudi možda jeste gubljenje vremena, ali ipak ne i za sve, ipak ima i onih koji će uživati, samo ako imaju hrabrosti da savladaju prvi utisak i da se prepuste osećaju i ako veruju sebi i svojoj skiji. dakle, probajte, možda ćete i vi biti u krugu nas malobrojnih koji smo uživali.

  5. #65
    Junior Member
    Datum registracije
    23.01.2013
    Poruke
    2

    Podrazumevano Alpe d'Huez

    Upravo sma shvatio da mi je ovaj forum vrlo poslužio prošle godine kada sam planirao i prvi put otišao u inostranstvo na skijanje. Po skijanju sam po starom dobrom srpskom običaju zaboravio forum i tek sam ga posetio skoro kada sam opet krenuo da planiram skijanja. :( No bolje ikad nego nikada da platim dug forumu i podelim sa ostalima svoje iskustvo.

    U Alpe d'Huez smo išli preko Ski Funa, termin 3.-.9. februara 2013. Organizacija puta je bila katastrofalna i preporučujem da ovu agenciju zaobiđete u širokom luku (a svi mi koji smo bili u tom autobusu pola za Les 2 Alpes pola za Huez vam mogu posvedočiti koje smo sve neprijatnosti morali da pretrpimo). No za razliku od agencije, vreme i staze su nam išle na ruku te smo svi bili na vrhunskom skijanju.

    O skijalištu su ostali pre mene dosta pisali i uglavnom moje mišljenje nije drugačije. Ono šta bih ja istakao je obavezno kombinovanje polazaka za 3100 i 2900 i spajanje sa spuštanjima u 3 sela (ne mogu da se setim imena) koja se nalaze sa leve strane ako gledate kartu skijališta.

    Ukoliko ste dobar skijaš ili ovisnik o adrenalinu obavezno posetite stazu La Fuma (ili nešto tako) ona je u regiji Auris i obeležena je kao šumski put koji u određenim vremenskim uslovima može služiti kao staza. Definitivno najteža staza na skijalištu (jedino nisam išao na stazu Tunel - nije bila otvorena).

    Pored La Fume tu je i staza koja sa Aurisa se spaja sa zelenim delom Seren staze. (ide se levo sa vrha lifta Signa d Home - nešto tako) Zbog udajenosti od mesta do kog vas dovozi žičara i kilometar blage staze do početka ove o kojoj pričam skijaši često preskaču ovo odlično iskustvo. Naime, po meni ovo je najstrmija staza skijališta koja je pritom jako dobro pripremljina. Za one koje voli da uživaju u brzoj i dobro ispeglanoj stazi (koje su retkost u ovom skijalištu) prste da poliže

    E sad, negde sam to video na forumu vez aizmeđu Hueza i L2A na skijama. Sledeći put ako budem išao tamo sigurno ću probati. L2A se vidi kao na dlanu sa Aurisa i ne verujem da je preterano teško odskijati do tamo. Važi vam Ski Pass i tamo pa nije loše na taj način proširiti skijašku zonu, a autobusom se vratiti.

    Otvoreni bazen je skroz bzvz i potrebno je da imate kupaće gaće (ne šorc - iznajmjuju ih za 2 € a prodaju za 6€) i previše hladna voda za moj ukus.

    Šoping centar na dnu centralne staze je odličan za bilo kakav šoping. Cene ski opreme su niže nego na najnižem popustu u Srbiji.

    E da ovim skijalištem dominiraju hupseri i ljubitelji ispeglanih staza mogu ozbiljno da ugroze svoje mentalno zdravlje. Iskreno meni je posle dva dana postalo jako cool da skijam po hupserima.

    Toliko od mene, uglavnom moj apreporuka za Huez.

  6. #66
    Member Roolieman avatar
    Datum registracije
    20.11.2013
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Code
    Godina
    48
    Poruke
    31

    Podrazumevano

    Ne verujem da postoji veza L2A i Huez na skijama, moguce da si pomesao La Grave i L2A.
    Doduse postoji heli koji za nekih 60-70e vozi od jednog do drugog centra i nazad.

  7. #67
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    50eur po osobi. Minimum 4 osobe. Imaju i autobusi ali ne znam cenu.

    Veza L2A i Huez na skijama je fizicki nemoguca. Mislio je na la grave. Predpostavljam
    History is made by those who dare to break the rules.

  8. #68
    Member
    Datum registracije
    08.10.2008
    Godina
    37
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od culucar Pogledati poruku
    U Alpe d'Huez smo išli preko Ski Funa, termin 3.-.9. februara 2013. Organizacija puta je bila katastrofalna i preporučujem da ovu agenciju zaobiđete u širokom luku (a svi mi koji smo bili u tom autobusu pola za Les 2 Alpes pola za Huez vam mogu posvedočiti koje smo sve neprijatnosti morali da pretrpimo)
    Putovao sa ski fun-om prosle godine u Risoul , sve je bilo u najboljem redu, cisto da napomenem zbog onih koji traze iskustva sa agencijama na forumu, da su misljenja podeljena.
    http://www.skijanje.rs/forum/image.php?type=sigpic&userid=1968&dateline=1331656  964

  9. #69
    Junior Member
    Datum registracije
    23.01.2013
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od shoo_ Pogledati poruku
    Putovao sa ski fun-om prosle godine u Risoul , sve je bilo u najboljem redu, cisto da napomenem zbog onih koji traze iskustva sa agencijama na forumu, da su misljenja podeljena.
    Sorry, ne bih da prozivam agencije (verovatno su svi isti). Ipak, da mi je neko tražio bolje bih pripremio putovanje za deo puta BG - granica (uz malo Interneta i telefona). No nije loše da znate šta sve može da vas sačeka, recimo da su prvi ušli u sobu u 15h, a ja i moji drugari smo ušli u sobu u 00:30. Složićeš se da je jako loše.

    Što se tiče veze, ne znam stvarno. Upravo sam odlučio da idem u L2A za deset dana i intenivno googlujem da nađem te članke. Možda sam i pogrešio. Mada, kada gledaš sa Aurisa, L2A ti je kao na tacni, i prve žičare se vide. Deluje kao da je moguće, mada ko zna šta treba da pregaziš da bi do tamo stigao.

  10. #70
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Pa imas dolinu izmedju AdH i L2A, gdje je Bourg d'Oisans, ne mozes skijama tamo. Jedino da se bas bas zaletis

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •