Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 27

Tema: Bansko-kolima

Hibridni pregled

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    30.11.2009
    Godina
    43
    Poruke
    23

    Podrazumevano Bansko-kolima

    Posto planiram da idem krajem februara kolima zanima me par stvari...

    Da li su potrebne sve 4 zimske gume(imam prednje dve)
    Da li policija trazi da imate lance?
    Da li se naplacuju drumarine ili vinjete i koliko kostaju?
    I ako jos neko ima neku dobru info...

  2. #2
    Member AlexTheGreat avatar
    Datum registracije
    18.09.2007
    Lokacija
    VH-PA-BG
    Skije / Bord
    zrele za promenu
    Godina
    40
    Poruke
    87

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od kompe Pogledati poruku
    Posto planiram da idem krajem februara kolima zanima me par stvari...

    Da li su potrebne sve 4 zimske gume(imam prednje dve)
    Da li policija trazi da imate lance?
    Da li se naplacuju drumarine ili vinjete i koliko kostaju?
    I ako jos neko ima neku dobru info...
    Mogu da ti odgovorim samo za vinjete. Kupuješ na graničnom prelazu prilikom ulaska u Bugarsku. Oko 5 eur je nedeljna a 13 eur mesečna vinjeta

  3. #3
    Member
    Datum registracije
    19.11.2009
    Poruke
    56

    Podrazumevano

    U februaru u samom mestu nije bilo snega, tako da se moglo i sa letnjim gumama. Policije ima na svakom koraku, od granice do Banskog je bilo preko 10 patrola. Mene nisu zaustavljali, ali znam da mogu da ti traze celokupnu opremu. Put je solidan, osim dela oko Sofije, gde je i guzva i grozan put. Nedeljna vinjeta vazi 6 dana, a ti si najverovatnije tamo bar 7 (mada se ne vozis auto putem

  4. #4
    Member
    Datum registracije
    16.01.2008
    Skije / Bord
    volkl
    Godina
    57
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Postuj ogranicenja brzine, svetla pali i ne razgovaraj mobilnim. Naoruzaj se strpljenjem za kroz Sofiju, ako imas srece (da nema guzve) prolazi se za 20-30 minuta, ako je guzva moze trajati i preko sat.
    JEDAN SAVET: Ako idete autom kupite vinjetku na granici za 10 ili 30 dana (skuplje je od 6-10 evra), nikako za 7dana!!!! Prijatelji su prosle, a ja pre dve godine platili policiji mito 20-40 evra da vam ne pisu kaznu za prekoracenje vinjetke (220 leva)

  5. #5
    Member zex avatar
    Datum registracije
    27.02.2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Da
    Godina
    45
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Patrole tacno znaju gde da stanu, isto kao i kod nas. Bugari su podmitljivi isto kao i nasi panduri. Najbolje je da vozis kao sto voze i svi ostali ispred tebe tj da ne jurcas i obilazis osim ako ogranicenje brzine to dozvoljava. Mene su uhvatili na mestu gde je ogranicenje brzine 50 a put ima po dve trake u oba pravca. Izvukao sam se tako sto sam im dao 50 eur (mada su tvrdili pazar i igrali se dobrog i loseg pandura). Verujem da oni na to racunaju ali po marfijevom zakonu naleteces na nekog koji nece uzeti mito
    Put oko i kroz Sofiju je BLAGO receno katastrofa u svakom smislu te reci. Mi smo krenuli iz NSa i stigli do granice sa bugarskom za 3.5-4 sata. Isto toliko vremena nam je trebalo da predjemo duplo kraci put (oko 180km) od granice do Banskog a nije bilo snega na putu tj putevi bili cisti.

  6. #6
    Junior Member
    Datum registracije
    30.11.2009
    Godina
    43
    Poruke
    23

    Podrazumevano

    hvala svima
    Ok,vozicu polako,bicu strpljiv u voznji,palicu svetla,necu pricati mobilnim(uostalom ovo cemo morati i kod nas sad da postujemo)...
    Kupicu i mesecnu vinjetu(ovde bi se verovatno zeznuo da mi niste rekli)

    Mene brine sta spada pod njihovom 'zimskom opremom'?

    Nigde na netu ne mogu da nadjem sta tacno spada tu.Glupo mi je da kupujem npr. jos dve zimske gume(posto imam dve prednje) ili lance ili onu lopatu za sneg ako to nije potrebno.
    A opet jos gluplje mi je da placam kaznu npr. 100e,zato sto nemam nesto od opreme.

    Pa ako neko to zna...

  7. #7
    Member
    Datum registracije
    16.01.2008
    Skije / Bord
    volkl
    Godina
    57
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Tri godine zaredom isao sam tamo na skijanje autom, nikada se nije desilo da nije rascisceno do asfalta, iako smo prosle godine bili krajem januara kad je palo mnooogo snega. Lance imam u kolima i ovde i pored zimskih guma, a tamo niko nije ni pitao da li imam zimsku opremu.

  8. #8
    Senior Member
    Datum registracije
    18.12.2008
    Lokacija
    Bliski istok
    Skije / Bord
    Fire Arrow 74
    Godina
    50
    Poruke
    124

    Podrazumevano

    jedno prakticno pitanje - da se prislepam - kradu li se kola, tj jesu li mi bezbedna kola (passat '99 godiste) u banskom?

  9. #9
    Junior Member
    Datum registracije
    28.10.2009
    Godina
    40
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    Pravac Metro da se kupe skije...

    i krecemo )

  10. #10
    Member
    Datum registracije
    01.09.2009
    Godina
    41
    Poruke
    81

    Podrazumevano

    za zabrinutog passatistu-Oni druze voze ekstra auta-taj passat kod njih vredi 3-4000leva-(2000e),a lapaju se naj noviji passati,a4,a6,serija 5,e-klasa,terenci i sve to ne starije od 3-4 god,tako da nemoj brinuti....

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •