Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 27

Tema: Bansko-kolima

  1. #11
    Senior Member miles_davis avatar
    Datum registracije
    10.12.2005
    Lokacija
    Niš
    Godina
    53
    Poruke
    126

    Podrazumevano Kolima do Todorke

    Kakva je situacija sa putem od mesta do hotela Todorke (Shiligarnika) ? Da li je dozvoljeno da se ide privatnim kolima, koliko je dug put (u km, ili min.), da li se cisti, da li gore moze da se parkira (ako se krene rano) i u koliko sati da se krene ? Cuo sam da su probili put i do Bunderishke - da li je to tacno i kakva je tamo situacija (duzina, parking) ?

    Hvala unapred dobrim ljudima..

  2. #12
    Junior Member
    Datum registracije
    29.11.2009
    Godina
    58
    Poruke
    10

    Podrazumevano

    Moze da se ide kolima i do Shiligarnika i do Banderishke kolima. Prosle godine parking je bio 8 leva. Dozvoljeno je da ides kolima. Put je oko 12 km. Na BAnderisku moze da stane oko 100 auta, parkira se i na putu. NA Todorki je manji parking. Ima parking veliki na jedno 300 m od Shiligarnika , ali zato treba da se penjes uzbrdom

  3. #13
    Member
    Datum registracije
    26.11.2008
    Lokacija
    BG
    Skije / Bord
    Elan Magfire 10
    Godina
    41
    Poruke
    42

    Podrazumevano

    Samo da napomenem... nisam kupovao vinjetu jer na granici nisu imali(kazu da su sve rasprodali), imali su samo mogucnost da se plati putarina od 34e sto naravno nisam platio.
    Nezvanicno nesto pricaju da do 31. 01. 2010. ne traze vinjete.
    Nisu me zaustavljali, iako ih ima na svakih 15km, mozda sam i mogao da nadrljam!

  4. #14
    Senior Member miles_davis avatar
    Datum registracije
    10.12.2005
    Lokacija
    Niš
    Godina
    53
    Poruke
    126

    Podrazumevano

    Itekako traze vinjete, sto sam osetio i na sopstvenoj kozi. Samo zato sto sam zaboravio da je zalepim (a imao sam je) morao sam jednom dronjavom panduru da platim 20 EUR (za 10 nije pristao). Imao si srece - u povratku zalepi neku nalepnicu barem, da lici da je imas...

  5. #15
    Member djolec avatar
    Datum registracije
    10.12.2012
    Poruke
    35

    Podrazumevano

    Kako planiram kolima u februaru za Bansko, malo pretrazih forum vezano za put do tamo. Postovi i nisu novijeg datuma, pa me zanima da li je neko isao skoro (ove i prosle godine) i sta je sve potrebno od dokumenata? Isao bih sluzbenim vozilom, glavno pitanje je da li mi treba medjunarodno ovlascenje (nisam ga imao za bih,cro,mk,gr,hun,aut), medjunarodna dozvola (i nju nisam imao) i da li postoji vinjeta za 10 dana ili kupujem 2x6 ili 1x30....Svakako nosim prsluk, lance, pp aparat, trougao...

  6. #16
    Member clive avatar
    Datum registracije
    31.10.2012
    Lokacija
    Subotica
    Godina
    50
    Poruke
    67

    Podrazumevano

    U Bugarskoj većina stvari funkcioniše u zavisnosti od situacije. Preporučujem ti da nosiš sve što si nabrojao, čisto da smanjiš prostor saobraćajcu da diže cenu.

    Tražili su mi na prošle godine na granici saobraćajnu i to je to, a prijatelju koji je u autu svoje firme išao sa nama na skijanje i ovlašćenje i putni nalog.

    Kad nas je u povratku zaustavio saobraćajac, nismo bili u prekršaju, pregledao je sve moguće dokumente, opremu, da li i kako su vezana deca i na kraju, pošto je sve bilo ok se uhvatio za prijateljev putni nalog koji je izdat u januaru a vraćali smo se u februaru.

  7. #17
    Member djolec avatar
    Datum registracije
    10.12.2012
    Poruke
    35

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od clive Pogledati poruku
    U Bugarskoj većina stvari funkcioniše u zavisnosti od situacije. Preporučujem ti da nosiš sve što si nabrojao, čisto da smanjiš prostor saobraćajcu da diže cenu.

    Tražili su mi na prošle godine na granici saobraćajnu i to je to, a prijatelju koji je u autu svoje firme išao sa nama na skijanje i ovlašćenje i putni nalog.

    Kad nas je u povratku zaustavio saobraćajac, nismo bili u prekršaju, pregledao je sve moguće dokumente, opremu, da li i kako su vezana deca i na kraju, pošto je sve bilo ok se uhvatio za prijateljev putni nalog koji je izdat u januaru a vraćali smo se u februaru.
    Izgleda da ce tako i biti. Bolje da spremim sve, cak i putni nalog za februar i mart posebno jer se vracam 1.3. Hvala za info!

  8. #18

    Podrazumevano Bansko-kolima

    I kad predjes granicu,imas shell pumpu - tu juris vinjetu( nikako na onoj kucici odmah do granice- uzece ti 12eu za nesto sto je 5eu).Zatim narednih 25km vodi racuna o brzini jer pre ulaska u neko vece naseljeno mesto (ne znam ime) obavezno radar stoji i jedva cekaju da "klepe" neki eu. Inace dosta policije/radara sam barem ja sretao- tako da postuj ogranicenja u naseljenim mestima. Preporucujem da spremis nesto sitno eu tipa po 10eu za ne daj Boze. Njima je tarifa (za mala prekoracenja/nevezivanje) izmedju 10 i 20eu max. Samo lagano i sretan put.

  9. #19
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od djolec Pogledati poruku
    medjunarodno ovlascenje (nisam ga imao za bih,cro,mk,gr,hun,aut), medjunarodna dozvola (i nju nisam imao)
    Što se tiče međunarodne vozačke dozvole, ako imaš novu vozačku (format kreditne kartice) onda ne treba jer nova važi za celu Evropu. Zeleni karton, takođe, ne treba.

    Mesto koje se pominje gde je stalni policijski punkt je Slivnica i ograničenje je vidljivo, valjda 50 beše.

    Te tarife što se pominju mogu da budu i 10 do 20 leva, ne mora u evrima. Uglavnom gledaju tablice, kada vide NI, PI i slično prolaze ako su druge onda traže više jer hvataju na foru "neiskustva" ali osmeh i malo cenkanja rešava i to. Pare u pasoš, nikako na "sunce"

  10. #20
    Ski Magare Markoos avatar
    Datum registracije
    02.12.2005
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 800
    Godina
    43
    Poruke
    121

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jopopo Pogledati poruku
    Što se tiče međunarodne vozačke dozvole, ako imaš novu vozačku (format kreditne kartice) onda ne treba jer nova važi za celu Evropu. Zeleni karton, takođe.
    Prilicno sam siguran da gresis vezano za novu dozvolu. Nova dozvola iako je nova plasticna NE vazi u EU i potrebno je u amss vaditi medjunarodnu i dalje.

    Ja putujem cesto preko kolima i nemam medjunarodnu i do sada mi u poslednjih 10 god nije trazio niko.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •