Citirati Originalno postavljeno od Maestro Pogledati poruku
Ja koliko sam shvatio covek ide u onom aranzmanu ski fun i ta cena je autobusom tako da nisam shvatio da ce imati kola. Ja sam Bio u Brambergu smesten, jos blize Panoramabahnu, manje od 10 min a do Pass Thurna je neznatno vise. U Jochberg ko sa te strane ide kolima treba doci bas rano jer je parking mali za period oko Nove godine. Ja sam iz baze u Brambergu skijao prvi dan Zillertal Arenu i to samo deo do Gerlosa, dva dana Kitz, jedan dan cak i Saalbach, jedan da Zell am See (promasaj ali zeleo sam i to da vidim) i jedan dan Wildkogel Arenu. Sto se tice prelaska sa Kitza na Resterhohe zavisi sta je plan. Ja kad negde odem prvi put obicno istrazujem i u prvo vreme samo preskijavam odredjena skijalista. Ako ide na tri dana i zeli da vidi kakv je taj deo pa na osnovu toga odluci da li bi se nekada tu vratio onda mislim da ima vremena da iz Kirchberga ode do Mittersilla (do medjustanice jer nema staza do u samu dolinu nego samo do medjustanice). Ako hoce da detaljise i overava sve staze za to nema vremena i trebalo bi to ostaviti za odlazak kolima do recimo Pass Thurna ako se zakasni na Jochberg i nema mesta na parkingu. Inace parking na Streifu se placa, ja mislim 10 EUR, pa ja tu nikad nisam isao. To je jedini parking sa naplatom na celom skijalistu.

Mala ispravka. Evo sad vidim da nije prevoz ukljucen tako da ima tu za tri dana sasvim dovoljno vremena da se predje celo skijaliste. Moj predlog je parking na Pass Thurnu za Resterhohe ako nema mesta u Jochbergu. Ima tu jos jedan potpuno nezavisan deo skijalista koji je izdvojen od ostatka, zove se Horn, na kome nikad nisam bio.
Tacno da, idem u skufun aranzmanu ali idem svojim autom. Nas 3 pa nam je tako prakticnije. Imam gratis parking na parkingu hotela u Kirchbergu. Za sada nismo razmiljali o koristenju auto da se prebacujemo po skijalistu. Videcemo kad budemo tamo. Uzevsi u obzir da cemo biti samo 3 dana, mislim da necemo nista drugo osim Kitzbuhela skijati. Ponajvise Kitzhbuhel/Kirchberg. Sto se tice Jochberg/Pass Thurn, za to cemo ostaviti jedan dan. Iskreno, rano je o svemu tome pricati, vidjecemo sta ce biti kad dodjemo na lice mjesta i koliko ce gde zica biti u funkciji