Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 41

Tema: Kitzbuhel ????

  1. #1
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano Kitzbuhel ????

    Treba pocetkom marta da idem i Kitzbuhel... pa me interesuje, da li postoji mogucnost da ne bude snega.... znam da to zavisi od godine do godine, ali ako je neko vec bio, interesuje me neka statistika kakavo je stanje pocetkom marta... nisam taj podatak uspeo nigde da iskopam na netu...

    I kakvo je vase misljenje o ovom ski centru...sta treba obavezno posetiti, staze i tako to...???

    Hvala unapred..

  2. #2
    Junior Member
    Datum registracije
    05.11.2009
    Godina
    43
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    Kitzbühel ti je, ali u bukvalnom smislu reci austrijski Kopaonik. A sta to znaci? Pa to da je totalno fancy i mondenski. Kao sto je Kopaonik za Srbiju, St. Moritz za CH, tako je ovaj za AT. Tamo se obicno nosi BOGNER, SPORTALM, KJUS, Armani... ski oprema, naravno! Kada se pije kafa i odmara se u nekim od kafica na stazi, naocare za skijanje se obicno zamene D&G, Versace, .. itd. Cene su veoma velike i visoke. Ponuda ogromna, bogatasi, sponzoruse i kompleksasi svuda oko tebe, pozira se, vise pije kafa i odmara nego skija, svako svakog gleda... i tome slicno.

    Naravno, to je ipak Austrija i o ski stazama nema sta da se govori. Besprekorno , pedantno, sve radi, sve funkcionise i red je na prvom mestu.

    Ali po meni to vise nije skijanje. Mada, kada bolje razmsilim, i to je dobro. Odnonso okay. Ipak je skijanje burzuaski sport kojima je ovako mesto ponekad i potrebno. Tu se sport stavlja u drugu liniju. I to je okay. Sva sreca pa nije svuda tako, odnosno moze na jednoj saci da se izborji takvi ski centri.

    Kazem, dosta je skupo, rucak, pice, smestaj i ostalo... je vanredno skuplje od ostalih ski centara. Ali ako volis fancy i mondenska mesta, ovo je pravo mesto za tebe.

  3. #3
    Super Member designbvr avatar
    Datum registracije
    20.01.2008
    Lokacija
    BGD
    Poruke
    405

    Podrazumevano

    Ili ako volis da skijas na pravim stazama, kafane i kafice zaobilazish, odesh recimo u Januaru oko 5-10-15, temperatura -8 do -15, a ti se odvalish od 9 - 14 h, ne mozes da stojis na nogama u 14,30 h, ne gledas sta ko nosi pa i ne znas (moras znati ), ondak se napuckas, pajkis od 16 - 17 /17,30 h, e ondak setnjica kafica, kolachic pa kuci na PAVANJE treba sutra da se radi
    (niz planinu).

    A ko zna, i Kopaonik se zaobilazi kada su tamo svi gore navedeni, nego ode u Februaru i skija se za sve pare.


  4. #4
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    havala na odgovorima...znao sam da je fancy i mondenski...i naravno da se nepalim na takve stvari, cak sta vise grozim ih se... nego sam mislio da me vise posavetujete oko staza...koje su bas dobre, ono ozbiljnije i duze... ali nadam se da, s obzirom da idem u martu i nece biti tolika guzva, pa i necu morati da gledam d&g, versace, boss...i tako dalje...ali ajde prenecu vam utiske kad se vrnem...

  5. #5
    Ski legenda
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    50
    Poruke
    216

    Podrazumevano

    kitz "mondenski", "fancy".... prilično duhovito. Možda pre 20 godina.
    mondenski i fancy u austriji su Lech (pa velika praznina), pa onda svi ostali - zurs, Ischgl, St. Anton, Fiss... dakle Tirol, al na drugu stranu.
    Kako skijalište na kome retko ima dobrog snega može da bude mesto gde će dolaziti neki jet set?

  6. #6
    Super Member designbvr avatar
    Datum registracije
    20.01.2008
    Lokacija
    BGD
    Poruke
    405

    Podrazumevano

    da li si bio nekad u Kitzbilu ?!?
    da li si skijao u Kitzbilu ?
    da li si mozda bio kada su voznje na Hahnenkamm-u ?

    Chuo sam negde da se trke u Kitz.-u porede sa
    F1, V.N. Monaka upravo zbog grdnog Jet seta, koji se tu sjuri, imao sam priliku jednom da to dozivim i zaista je neverovatan dozivljaj naravno ako ne gledas sta ko nosi
    i kako i kolko pozira (mada iskreno tada u Kitz.-u ima dosta ljudi koji imaju puno pravo da poziraju)

    SnowBelieveru, ako znas da skijas naostri dashchice i uzivaj za sebe, ako si malo tanji sa skijanjem CHUVAJ NOGE !!!, tamo su staze ozbiljne.

  7. #7
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    nadam se da cu da uzivam...imam iza sebe 20god iskustva, po 7 ili 10 dana...samo da bude sdnega u martu...mada austrijanci ne prepustaju nista slucaju, koliko sam cuo...

  8. #8
    Super Member designbvr avatar
    Datum registracije
    20.01.2008
    Lokacija
    BGD
    Poruke
    405

    Podrazumevano

    zaboravio sam dajem,
    pitanja se ne odnose na tebe, (SnowBeliever-u)

  9. #9
    Ski legenda
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    50
    Poruke
    216

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od barrcode Pogledati poruku
    mondenski i fancy u austriji su Lech (pa velika praznina), pa onda svi ostali - zurs, Ischgl, St. Anton, Fiss... dakle Tirol, al na drugu stranu.
    da dodam mom spisku trandy skijališta u AUT Obertauerm i eventualno Saalbach i Solden/obergurgl.
    Kitz naravno ne da više nije trandy, već više čak ne živi ni na staroj slavi. passé
    Pitajte austrijance.

  10. #10
    Junior Member
    Datum registracije
    05.11.2009
    Godina
    43
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    Barrcode... molim te, ali molim te nemoj vise ovakve notorne gluposti da upotrebljavas! Ali stvarno te molim!!! Jer, ocigledno je da si na pogresnom forumu i ocigledno je da nikada nisi nigde skijao osim Kopa! Ne budi smesan i prestane sa ovakvim budalastinama. Kazes da nema snega tamo? Hahahaha, ne mogu da verujem sta izjavljujes bre? Alo, blizu ti je Saalbach, gore desno je Salzburg, alpi su oko 2km visoke i ima ako se ne varam oko 180 km ski staze!!! Zar mislis da bi toliko ski staza napravili, a da nemaju snega??? Jos jedna notorna glupost. Ako se ne varam, mislim da cak i to aprila imaju snega. Dobro je da je ovo ipak virtuelno, jer da nije, verovatno bi se postideo kada bi video reakcije ljudi kojima ovako nesto izjavljujes...! To je kao kada bi... pa ajde dacu primer kao i kolega gore.. kao kada bi otisao u Hungaroringu i otisao u Monte Carlu. Mozda je cena kara ista, ali ostalo definitivno nije. Pocev od obicne kafe i koka kole, pa sve do parkiranih vozila, oblacenja tih ljudi, ponasanje na pisti, raskos, cene smestaja, ruckova i tome slicno. Usput, jel si video da je oficijalni sponzor Kitzbühela Mercedes???

    Jel si video mozda negde da je Jaguar, Mercedes, Audi ili BMW nege oficijalni sponzor?

    note: Frfljavi obratite pažnju na ton vaše poruke, vaš ton veoma odskače od uobićajenog (opuštenog) na ovom forumu.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •