Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 41

Tema: Kitzbuhel ????

  1. #31
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    "...S početkom zimske sezone za skijaše i sve ostale korisnike skijaških žičara i gondola u Austriji vrijedi tzv. 3-G pravilo, odnosno da kod kupnje karte na šalteru treba predočiti dokaz o cijepljenju protiv koronavirusa, izlječenju ili svježi antigenski test ne stariji od 24 sata ili PCR test. Ono što je ove zimske turističke sezone važno za vlasnika skijaških žičara, dizala i gondola jest da neće biti ograničenja kapaciteta i da nije više potrebno držati fizički razmak među osobama..."

    Izvor: https://www.vecernji.hr/vijesti/skij...lo-3-g-1524684

  2. #32
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    (re)vaksinisan Fajzerom. kao sto rekoh, Italija ima zabranu ulaska za BiH i Srbiju turisticke prirode dok AT to nema. Shodno tome je AT bolja opcija tj jedina opcija (osim ako Itlije ne izmjeni nesto ali cisto sumnjam. Ako nisu za ljeutnus ezonu, zasto bi ista mjenjali za zimsku). Ova ponuda za opening u Kitzbuhel je ok. 3 dana skijanja za 245EUR. Jedino sto si u Kirchbergu.
    Zato i pitam, da li je neko bio u ovom selu i generalno par informacija o skijalistu bi bilo korisno posto vidim da se slabo pisalo na ovu temu
    History is made by those who dare to break the rules.

  3. #33
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    За мене много убаво скијалиште. Nемам искуства са смјештајем.
    Обрати пажњу на надморску висину сходно да је почетак сезоне. Остало ти се само намеће.

  4. #34
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gevara Pogledati poruku
    За мене много убаво скијалиште. Nемам искуства са смјештајем.
    Обрати пажњу на надморску висину сходно да је почетак сезоне. Остало ти се само намеће.
    Selo je na nekih 800m a staze idu do 2000m ali po ovom sta citam, u Kitzhbulu nema problema s snjegom. I da nema prirodnog, Austrijanci prave vjestak. I to bas kvalitetatn. Nema kod njih sale. Jedno sto citam jeste da je bas skupo i sve je fenserica. Ala St Moritz sto znaci ponesi sve od kuce.

    Vise me interesuje gde je bolje skijanje, na djelu Kitzhbuhel/Kirchberg ili na djelu skijalista Jochberg/Pass Thurn? Vidim da nema skijaske povezanosti ovih djelova vec se mora gondolom prelaziti od jednog do drugog. Pise da je ova gondola na najvisoj visini od zemlje (400m) na svijetu i duzine 3,6km (Wikipedia: Of note is the relatively new 3S Cable Car, the cable car with the highest above-ground span in the world.)

    Za boravak u zatvorenom i u gondoli, obavezna je FFP2 maska (samo nju prihvataju).
    Izmenio/la Grazer; 21.09.2021 u 15:22.
    History is made by those who dare to break the rules.

  5. #35
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Najvisočija je peak2peak gondola (436m iznad zemlje), pogrešno si preveo tekst sa vikipedije, piše da je najveći nadzemni raspon te gondole. Da budem još precizniji mislim da se u oba slučaja ne radi o gondoli nego o kabinskim liftovima.

    Ako sam dobro razumeo da su ta 3 pravila upravo uveli da bi maknuli sve restrikcije za korišćenje liftova u AT? Ne razumem potrebu za maskama na skijalištu ako su svi bezbedni, pogotovo da se zahteva neki specijalni standard.

  6. #36
    Junior Member
    Datum registracije
    05.10.2021
    Poruke
    17

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Jel to niko ne ide u ovo skijaliste zbog nekih, meni nepoznatih razloga ili je nesto drugo u pitanju? Ove godine poprilicno povoljna ponuda za ski opening od 9-12.12., smjestaj je u APPARTEMENTHAUS ROBERT u Kirchbergu. Redovan shuttle bus do gondole Fleckalmbahn.
    Neko mozda upoznat s ovim hotelom i s Kirchbergom generalno?
    Ako trebam birati izmedju ski openinga u Italija (dolomiti) i ovog ovde, zbog situacije s kovidom i cinjenica da sam vec dolomite skijao, biram ovo. Austrija je otvorena za ex Yu prostor, Italija se zatvorila te ne razumem bas kako su ovi ski openinzi planirani za Italiju. ovo mi je ipak sigurnija varijanta
    Sa zakasnjenjem ali evo ja da ti odgovorim. Ja sam prvi put otisao u Kitz 2016. i to iz Saalbacha kao i neko ovde sto napisa. Jedina razlika je sto je meni potpuno drugaciji utisak bio. Radilo se o samom kraju marta, poslednja nedelja, negde mozda 28.3. U Saalbachu je tih dana bilo veoma tesko skijati jer je 70% skijalista orijentisano juzno i kada je bilo lepo i suncano bilo je bas zajebano. Nije bilo guzve pa su se mogle probrati staze kojima niko nije skijao, uglavnom crvene, dok su plave bile za izbegavanje. i onda sam jedan dan odlucio da odem u Kitz. Posto sam do skoro po Austriji praktikovao uglavnom mart to mi je bilo najbolje skijanje u to doba godine u Austriji. Pri potpuno identicnim uslovima nije se moglo uporediti stanje staza i Kitzu i Saalbachu. Odlucio sam da i poslednji dan odem do Kitza potpuno neplanirano tako da sam tada samo za skijanje u Kitzu presao skoro 300 km. Od tada sam mozda samo jednu sezoni propustio da ne odem na bar dan ili dva. Iako nikada nisam bio smesten tamo obisao sam mesta van skijanja i mogu ti reci da Kirchberg kao mesto uopste nije lose, meni je to jedno od najboljih ''sporednih'' mesta na tim skijalistima a od samog Kitza je neznatno manje. Ima sve sto je potrebno za normalan boravak a iz njega ide i gondola Fleckalmbahn koja je pretprosle godine potpuno srusena i napravljena nova. I gondola Maierlbahn moze se reci da vozi iz Kirchberga ali je malo udaljenija od samog mesta u brdo u odnosu na ovu prvu. Generalno, od te 2016. vidi se napredak u obnavljanju zicara i na nekim mestima koja su bila kriticna sto se tice guzvi i starih dvoseda i troseda i sada su tu osmosede zicare sa kupolama i grejanjem sedista. Na skijalistu je ostao bukvalno samo jedan dvosed koji i nije toliko opterecen ali kvari utisak i to na delu Kitza i jedno sidro na delu Resterhohe i oni se ne mogu zaobici. Iako nisam nikada bio smesten tu nakupio sam ovih godina bar sedam dana skijanja. Tom cuvenom gondolom nikad se nisam vozio jer sam uvek gadjao dolazak kolima u sama mesta u zavisnosti od toga gde sam smesten i koji deo hocu da skijam. Pa sam recimo kada sam bio smesten u Brambergu isao iz Hollersbacha na deo Resterhoche i skijao samo njega ceo dan. On ima vise glecerski izgled bez rastinja ali zbog manje visinske razlike i krace staze sto ne mora da nuzno bude hendikep. Ima tu da se poveze i duzih spusteva ali generalno su krace staze jer je Pass Thurn na vise od 1200 mnv dok su ostala sela oko Kitza na oko 800 i to pravi razliku. Kako se priblizavas Kitzu sa te strane staze su sve manje glecerske i vise kroz sume a i sve duze jer su Jochberg i Aurach vec niza mesta i taj deo uz samu gondolu ima i duzih i ''neglecerskijih'' staza. Drugi deo oko Kitza nudi bas duze spusteve sa visinskom razlikom oko 1200 m kao sto je recimo sa vrha Pengelstein do Aschhaua. Neki opsti utisak je da je skijaliste dosta raznovrsno. Ako budes smesten u Kirchbergu savet za deo iznad Pass Thurna ti je da odmah grabis gondolom do vrha i onda jos dve zicare do gondole pa na taj deo jer treba vremena otici vratiti se. Sto se tice snega Kitz otvara veoma rano sezonu i to sa bas zavidnim brojem staza. Ja sam pre par nedelja bio na letnjem odmoru na delu Pass Thurna i peo se gore zicarom, setao, planinario... Vec su gore tradicionalno poceli pre par godina da u specijalnim uslovima cuvaju sneg od prosle godine i on stoji i ceka jos mozda par nedelja da pocnu da ga razvlace i uz njega prave novi vestacki. Iako bih ja licno sacekao odlazak bar do Nove godine, za tri dana ski openinga ces sigurno imati dovoljno otvorenih staza i spusteva do u dolinu. Sto se cena tice citao sam svasta. Dok nisam otisao nisam mogao da imam pravu sliku a pokazalo se da je suprotno od pisanja. u samom Kirchbergu sam setao i nisam isao po restoranima. Imas sve sto ti je potrebno, marketi su svuda isti po Austriji ako si smesten u apartman i spremas hranu sam. U samom Kitzu imas zaista sarenoliku ponudu. U restoranima mozes paltiti veceru i 100 EUR a mozes jesti i za pristojnih 35. pricam za dvoje. Tako da u zavisnosti od mogucnosti ima za svakoga da izabere sta mu odgovara i koliko moze da sebi priusti. Jedina mana ovog skijalista po meni je nedostatak pravih termi kojih u ovom kraju nema. Ima taa neka Aquarena ali to nisu prave terme nego vise neki bazen a i cena same ulaznice dovoljno govori. Eto to bi bilo to. Tu sam ako imas nekih dodatnih pitanja.

  7. #37
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Ja sam skijao Kitz pre tri godine i bilo je odlicno. Mi smo bili smesteni skroz na drugoj strani, Neuerkirchen mesto, pa smo kolima isli do neke od najblizih gondola, zavisno koji deo smo hteli da skijamo. Sa Kirchbergom neces pogresiti, sto se tice ski uslova, po meni je taj deo iznad njega i najzanimljivijii za skijanje i 2 mozda i najlepse staze u celom skijalistu vode do Kirchberga (25, 26). Odlicno je povezan sa Ostatkom skijalista, tacnije sa Kitz sektorom, dok za skijanje ovih daljih delova predlazem da odete kolima do parkinga i skijate taj deo, jer moze da potraje prebacivanje ovom velikom gondolom. Stvarno jeste lep dozivljaj voziti se njom, ali iz prakticnih razloga bolje je otici kolima. Pogovoto za ski opening , kada je pitanje sta ce od staza raditi. Tu je, naravno, i cuvena staza Hahnenkamm (Streif), najteza i nabrza spust staza svetskog kupa, pa je zanimljivo provozati je. Po meni, jedina zanemrka ovom skijalistu je visina, fali malo glecerskih staza i tog snega, ali svakako neces pogresiti. Mi smo imali Superski ski pass pa smo skijali i okolna skijalista, Brixen, Wildkogel, Zillertal, Kitzsteinhorn..., ali za tri dana Kitz ce ti biti vise nego dosta.

    Sto se cena tice, isto je kao i u svakom Austrijskom skijalistu, nista specijalno skuplje ili jeftinije, s tim sto ja nisam sedeo u restoranima po centru Kitz-a, gde je mozda nesto skuplje i mondenskije.

    I, na kraju,l skijao sam i Dolomite, pa mogu da uporedim, moj izbor bi ipak bio Dolomiti, vece je, raznovrsnije, veca visina, veca sansa za sunce, ali opet kazem ,za 3 dana i po toj ceni, sigurno neces pogresiti. Kitz je vrhunsko skijaliste

  8. #38
    Senior Member
    Datum registracije
    02.01.2020
    Godina
    29
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    @adwarf koliko ima voznje do gondola sa gmaps mi deluje da ima fine voznje osim do mittersila, al to je skroz druga strana. Ili bolje pitanje kakvo je stanje na putevima, kolika je muka vozati svaki dan tako?

  9. #39
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Odakle koliko ima voznje i do koje gondole? Msm, mozes po gmaps da vidis tacno koliko ima i ne laze Google Od naseg smestaja u Neuerkirchenu je do Panorama gondole bilo 10min, do Jochberg 30, do Kitzbuhel-a 45min, do Kirchberg 55. Sve ove gondole omogucavaju skijanje u celom skijalistu, samo uz manje ili vise prebacivanja, ali sve je povezano.

    Meni licno ta voznja kolima nikakva muka, putevi su tamo odlicni, sve je to dobro povezano, nema guzve, obelezeno, a imas i ski buseve svugde, pa mozes i tako da se vozas. Ja uvek u Austriji praktikujem takvu varijantu, regionalni ski pass, smestimo se negde u sredinu regije koju hocemo da skijamo i svaki dan kolima na parking neke od gondola i skijamo drugo skijaliste. Za ovu regiju recimo, imas SuperSki Card, koja pokriva 22 skijalista, nekih 2700km staza, pa je prava steta zabosti se u jedno mesto i skijati samo najblizu gondolu.

  10. #40
    Junior Member
    Datum registracije
    05.10.2021
    Poruke
    17

    Podrazumevano

    Ja koliko sam shvatio covek ide u onom aranzmanu ski fun i ta cena je autobusom tako da nisam shvatio da ce imati kola. Ja sam Bio u Brambergu smesten, jos blize Panoramabahnu, manje od 10 min a do Pass Thurna je neznatno vise. U Jochberg ko sa te strane ide kolima treba doci bas rano jer je parking mali za period oko Nove godine. Ja sam iz baze u Brambergu skijao prvi dan Zillertal Arenu i to samo deo do Gerlosa, dva dana Kitz, jedan dan cak i Saalbach, jedan da Zell am See (promasaj ali zeleo sam i to da vidim) i jedan dan Wildkogel Arenu. Sto se tice prelaska sa Kitza na Resterhohe zavisi sta je plan. Ja kad negde odem prvi put obicno istrazujem i u prvo vreme samo preskijavam odredjena skijalista. Ako ide na tri dana i zeli da vidi kakv je taj deo pa na osnovu toga odluci da li bi se nekada tu vratio onda mislim da ima vremena da iz Kirchberga ode do Mittersilla (do medjustanice jer nema staza do u samu dolinu nego samo do medjustanice). Ako hoce da detaljise i overava sve staze za to nema vremena i trebalo bi to ostaviti za odlazak kolima do recimo Pass Thurna ako se zakasni na Jochberg i nema mesta na parkingu. Inace parking na Streifu se placa, ja mislim 10 EUR, pa ja tu nikad nisam isao. To je jedini parking sa naplatom na celom skijalistu.

    Mala ispravka. Evo sad vidim da nije prevoz ukljucen tako da ima tu za tri dana sasvim dovoljno vremena da se predje celo skijaliste. Moj predlog je parking na Pass Thurnu za Resterhohe ako nema mesta u Jochbergu. Ima tu jos jedan potpuno nezavisan deo skijalista koji je izdvojen od ostatka, zove se Horn, na kome nikad nisam bio.
    Izmenio/la Maestro; 14.10.2021 u 15:21.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •