Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 12

Tema: naočale

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    06.12.2009
    Lokacija
    Nis
    Godina
    36
    Poruke
    5

    Podrazumevano naočale

    Pozdrav svi clanovima foruma, vidim pisete da niko ne postavlja pitanja,epa ja ih imam i previse)) Ovako, za pocetak,interesuje me kakve naocare da kupim,posto treba da idem na skijanje,i sad kupujem opremu,jedno po jedno i sad gledam po gradu,naocare su skupe,ima od 1500din neke ne znam koje su marke,i ima od 3500 din i na gore,koja je pristojna cena nesto mi se da daje mnogo kinta,ali ne bi da kupim nesto sto ne valja,a da me mala cena privuce.

  2. #2
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    prvo kupi vazan dio opreme ( cizme skije vezovi) pa kasnije razmisljaj o naocalama ako ostane viska

  3. #3
    Junior Member
    Datum registracije
    06.12.2009
    Lokacija
    Nis
    Godina
    36
    Poruke
    5

    Podrazumevano

    Druze hvala,ali nisam dzabe pitao,naocare mi trebaju,zato pitam kakvog kvaliteta da uzmem?? A sto se tice daske,vezova to cu iznajmiti,ne planiram prvi za prvi put da kupujem,zato pitam za savete,hvala u svakom slucaju.
    Izmenio/la makactkd; 07.12.2009 u 17:17.

  4. #4
    Member
    Datum registracije
    26.11.2008
    Lokacija
    BG
    Skije / Bord
    Elan Magfire 10
    Godina
    41
    Poruke
    42

    Podrazumevano

    Ne znam kako je u Nisu, ali ovde po prodavnicama uglavnom ima modela od oko 1500 din na snizenju. Bitno je da ti odgovaraju dimenziono!

  5. #5
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od makactkd Pogledati poruku
    Druze hvala,ali nisam dzabe pitao,naocare mi trebaju,zato pitam kakvog kvaliteta da uzmem?? A sto se tice daske,vezova to cu iznajmiti,ne planiram prvi za prvi put da kupujem,zato pitam za savete,hvala u svakom slucaju.
    vise para vise i muzike; ski-brile cjene od 15tak do 30tak evra bilo koje marke su otprilike istog kvaliteta. standard je dvostruko staklo, (kontam da se sa jednostrukim staklom vise i ne proizvode). vecina danasnjih brila su 'anti-fog'. mozda da obratis paznju na proreze, sto ih ima vise to je i 'vjetrenje' bolje, tako da bi kondenzovanje oko nosa i ociju trebalo da bude manje. to bi za pocetak trebalo da bude oke.
    kad das 50tak i vise evra obicno dobijes i puno bolje occaline; razlika u kvalitetu 'stakla' (bolji kontrast, brze se odmagljuju isl.). najprakticnije ti je da uzmes brile sa narandzastim staklima. posluze i po suncanom vremenu, a mnogo su prakticna kad je oblacno i maglovito. npr. tamna stakla su prakticna samo kad je 100% verdro/suncano. zuta su opet uzas pri takvom vremenu.

  6. #6
    Junior Member
    Datum registracije
    06.12.2009
    Lokacija
    Nis
    Godina
    36
    Poruke
    5

    Podrazumevano

    E momci hvala,ne razumem se ni malo,mora da se pita

  7. #7
    Member CianiD avatar
    Datum registracije
    13.12.2005
    Skije / Bord
    Flow Merc
    Godina
    41
    Poruke
    73

    Podrazumevano

    Pre par sezona sam uzeo Carrera Camelion za nekih 3000din chini mi se. Prve sezone su bile skroz ok ali vec druge anti fog je krenuo da zajebava pa sada imam problem sa magljenjem. Inache su jako udobne i izgledaju kavitetno ali anti fog je uzas tako da ti ih ne bi preporuchio. Mozda neki Dragon ili Uvex ali one su neshto skuplje. Shto Sapa kaze koliko para toliko i muzike...

  8. #8
    Member iko avatar
    Datum registracije
    21.11.2007
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    77

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    standard je dvostruko staklo, (kontam da se sa jednostrukim staklom vise i ne proizvode).
    Prave se. Race modeli imaju cesto jedno staklo. Na primer POC Iris Comp.
    Ja ih koristim i ne magle mi.

  9. #9
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od iko Pogledati poruku
    Prave se. Race modeli imaju cesto jedno staklo. Na primer POC Iris Comp.
    Ja ih koristim i ne magle mi.
    Oke Iko, istina je, samo ja sam pisao o 'standardnim, jeftinijim modelima', nisam ni zelijo da spominjem sta moze da se kupi za 100tinjak i vise evra, cisto da momka ne zbunjujemo, covjek nema jos nikakvu opremu pocinje sa brilama i trazi nesto skromno-jeftino ne skuplje od 30tak evra; Posto rece da se ne razumije; da ne bi negdje naisao i kupijo occaline sa jednostrukim staklima, ali sa prepotopskom tehnologijom.

  10. #10
    Member iko avatar
    Datum registracije
    21.11.2007
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    77

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    Oke Iko, istina je, samo ja sam pisao o 'standardnim, jeftinijim modelima', nisam ni zelijo da spominjem sta moze da se kupi za 100tinjak i vise evra, cisto da momka ne zbunjujemo, covjek nema jos nikakvu opremu pocinje sa brilama i trazi nesto skromno-jeftino ne skuplje od 30tak evra; Posto rece da se ne razumije; da ne bi negdje naisao i kupijo occaline sa jednostrukim staklima, ali sa prepotopskom tehnologijom.
    Kapiram. Cisto sam pomenuo kao digresiju posto sam ekstra zadovoljan sa POC brilama (kao i sa njihovim ostalim proizvodima)

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •