Rezultati 1 do 5 od 5

Tema: Rossignol Toon 10.4

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    11.12.2005
    Godina
    46
    Poruke
    5

    Podrazumevano Rossignol Toon 10.4

    Ajde i ja da nesto pitam, pa samim tim i naucim. Rekli ste druga cifra radius. Sta znaci tacno taj radius? Da li je to neki poluprecnik (precnik)?
    Ja sam dobio neke skije Rossignol Toon 10.4 170cm. Nisam ih jos vozio. Ako neko moze da mi kaze koju rec o njima ili me usmeri na neki sajt gde to mogu i sam da procitam.

    Skijam vec 7-8 godina, imam 182cm i 80kg i sebe bi okarakterisao kao solidnog skijasa sa tim da nisam skolovan skijas vec gledam druge i pokusavam da "skinem" od drugih, boljih od mene.

  2. #2
    MANIJAK, SKI MANIJAK ISIA_extreme_carver avatar
    Datum registracije
    10.11.2005
    Lokacija
    Zagreb, Croatia
    Godina
    41
    Poruke
    99

    Podrazumevano

    To je radijus luka po kojem bi skija zakretala u svom nesavijenom stanju (znači kad bi ležala ravno na snijegu sa samo skijaševom težinom koja bi je pritiskala). Sa modernim oblikom skija, radijusi se uglavnom kreću u rasponu od 11-23 m. Čim je radijus skije manji, to skija može biti kraća, i obratno za skije sa većim radijusima.
    Većina skija sa radijusom oko 11 m je slalomski tip, napravljen za kratke slalomske zavoje, iako većina ljudi na njima radi upravo veleslalomske zavoje. Konstrukcija slalomskih skija je takova da je tvrdoća skija najveća na repu skija (slučaj koji se često naziva race flex), sa vrhovima skije širina od oko 115-120 mm, strukom od 63-66 mm i repom od 97-103 mm skija nije konstruirana da podnosi naprezanja koja se stvaraju u veleslalomskim zavojima, posebno za standardne slalomske duljine skija (151-166 cm).

    Ako ti ne piše koliki ti je radijus skije, možeš ju sam izračunati:

    W = najmanja širina skije
    S = širina vrha skije
    H = širina repa skije
    L1 = dužina prednjeg dijela skije od dijela W
    L2 = dužina zadnjeg dijela skije od dijela W
    L1 – 20 % = 0,8 x L1 - referentna duljina
    L2 – 10 % = 0,9 x L2 - referentna duljina



    Gdje je L = 0,8 x L1 + 0,9 x L2
    Nije da se hvalim, ali....

  3. #3
    Junior Member
    Datum registracije
    11.12.2005
    Godina
    46
    Poruke
    5

    Podrazumevano

    Hvala na odgovoru.

    Da li neko jos zna nesto vise da mi kaze o skiji
    Rossignol Toon 10.4 170cm
    104-62-94mm
    Radijus: 15,1

    Zanima me i za koga je skija i za kakve terene.

  4. #4
    Super Member pop67 avatar
    Datum registracije
    27.06.2005
    Skije / Bord
    Elan Mag Fire 10
    Godina
    57
    Poruke
    1.286

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ISIA_extreme_carver
    To je radijus luka po kojem bi skija zakretala u svom nesavijenom stanju (znači kad bi ležala ravno na snijegu sa samo skijaševom težinom koja bi je pritiskala). Sa modernim oblikom skija, radijusi se uglavnom kreću u rasponu od 11-23 m. Čim je radijus skije manji, to skija može biti kraća, i obratno za skije sa većim radijusima.
    Većina skija sa radijusom oko 11 m je slalomski tip, napravljen za kratke slalomske zavoje, iako većina ljudi na njima radi upravo veleslalomske zavoje. Konstrukcija slalomskih skija je takova da je tvrdoća skija najveća na repu skija (slučaj koji se često naziva race flex), sa vrhovima skije širina od oko 115-120 mm, strukom od 63-66 mm i repom od 97-103 mm skija nije konstruirana da podnosi naprezanja koja se stvaraju u veleslalomskim zavojima, posebno za standardne slalomske duljine skija (151-166 cm).

    Ako ti ne piše koliki ti je radijus skije, možeš ju sam izračunati:

    W = najmanja širina skije
    S = širina vrha skije
    H = širina repa skije
    L1 = dužina prednjeg dijela skije od dijela W
    L2 = dužina zadnjeg dijela skije od dijela W
    L1 – 20 % = 0,8 x L1 - referentna duljina
    L2 – 10 % = 0,9 x L2 - referentna duljina



    Gdje je L = 0,8 x L1 + 0,9 x L2
    Sve je potpuno OK sto si napisao ali cu kratko da dodam da radijus predstavlja precnik idealnog zaokreta od 360 stepeni,dakle kruga koji je prilicno tesko izvesti pri vecoj brzini 0d 30km,ali nije neizvodljivo!Pozdrav,POP

  5. #5
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Thumbs up

    http://www.skijanje.co.yu/Oprema/carving2.htm

    Na slici 2 (iako se slabo vidi) imas lepo nacrtano sta je radijus.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •