Strana 5 od 7 PrvaPrva ... 34567 PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 50 od 66

Tema: Passo Tonale - Ponte di Legno

  1. #41
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    Dosta zavisi od trenutne visine snega zbog veze. Mi smo bili prosle godine 10 decembra i sve je extra radilo ali je ove godine malo snega palo. I ja sam za Marilevu 900 sto se tice smestaja, veoma korektne cene a odlicni apartmani

  2. #42
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano Ponte di Legno

    Ponte di Legno je zanemarena destinacija u odnosu na Paso Tonale. To je jedno od nalepših a verovatno i najlepše skijalište na kojem sam bio. U šumi, usred mesta je malo jezero sa ostrvom na njemu (!), u daljini se sa žice vide zaleđeni vodopadi... Pored izvanredne prirode ima i odlične staze, glavna staza, Corno d'Aola, crna, dugačka, vrlo zanimljiva, treba li reći besprekorno pripremljena, barem u vreme kada sam ja bio, a to je bio otprilike 1. februar.

    Ni druge staze, uglavnom crveno označene, ne zaostaju. Ponte di Legno je središno postavljen u odnosu na Paso Tonale i u odnosu na treće mesto u skjalištu, Temu, koje nisam stigao da obiđem a takođe ne deluje sasvim nezanimljivo.

    Mane: zastarele sedežnice. Takođe, početak skijališta je prilično nisko, pa u toplijim danima je verovatno vlažniji sneg. Imam utisak da se mesto više oslanja na letnji turizam, videli smo mnogo sređenih planinarskih staza, koje se i zimi mogu koristiti.

    Onima koji dolaze u ovo skijalište automobilom, preporučujem da obilazak započnu (i završe) iz Ponte di Lenja, zato što em zauzima središnje mesto (između Paso Tonalea i Temua), em je po mom sudu mnogo zanimljiviji za skijanje od Paso Tonalea koji nije ništa naročito. Tonale ima jednu dobru stazu, Presenu, i ona po mome mišljenju zaostaje za stazom u Lenju.

  3. #43
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Ja sam sa Magarećom ekipom skijao Ponte di Legno i Temu kada smo bili na jednodnevnom izletu u Passo Tonale-u..... to je bilo davne 2008. godine. I tada su mi te staze kroz šumu ostavile lepši utisak od glečera.

    http://www.skijanje.rs/forum/showthr...8939#post28939

  4. #44
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Ovo je Paso tonale. Ako mene pitate, sivo i dosta nezanimljivo. Druga fotka je pogled sa Presene, sa glečera.
    Priložene slike Priložene slike

  5. #45
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    A ovo je Ponte di Lenjo. Prvo jezero, a onda pogled sa staze.
    Priložene slike Priložene slike

  6. #46
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Meni je Passo ostao u sjecanju kao jako lijepo skijaliste, mada ne pretjerano veliko. Na onoj juznoj padini su mi super bile te plavo-crvene staze, a glecerska staza je mozda i najstrmija koju sam vidio. Plus ta Presena, mada me u posljednje vrijeme sve vise mrzi skijati crne staze

    Doduse ja nekako volim te staze bez sume, ali kako skijaliste opisujes kao "sivo", cijenim da te vrijeme i nije bas posluzilo, tad je bolje bjezati u sumu svakako. U Ponte di Legno nazalost nisam stigao taj dan.

  7. #47
    ski još
    Datum registracije
    10.08.2006
    Lokacija
    Bgd
    Skije / Bord
    Atomic s9
    Godina
    63
    Poruke
    375

    Podrazumevano

    Jedan veliki plus za Ponte di Legno. Mnogo lepo skijaliste i mnogo lep gradic zvani Ponte di Legno!

  8. #48
    Ski legenda
    Datum registracije
    28.12.2006
    Lokacija
    NS
    Godina
    50
    Poruke
    181

    Podrazumevano

    Ove sezone je palo vise od 14 metara snega (kumulativno) u Tonale-u. Jedna od najboljih sezona poslednjih godina sto se padavina tice.
    Madona i okolna skijalista se zatvaraju ovih dana sa 1.5-2.5 metra na skijalistima...

  9. #49
    Member
    Datum registracije
    19.11.2009
    Poruke
    56

    Podrazumevano

    Ovde prvi put skijam sa porodicom. Smeateni smo u Ponte di Legno. Nema prirodnog snega, ali je skijanje dobro. Skijalise u Passo Tonale mi se uopste ne dopada, ali je ovde u di Legno mnogo lepo, ali nije preveliko. Obicno skijamo u Austriji, moj utisak je da su skijalista tamo sredjenija, ali da budem iskren druga skijalista u Italiji nisamo videli.

  10. #50
    Junior Member
    Datum registracije
    21.12.2013
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    50
    Poruke
    23

    Podrazumevano

    Ja uplatih porodično za ponte preko skifuna za 02.01.16.

    Javljam utiske

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •