Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 57

Tema: St. Moritz

  1. #11
    Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    BG
    Godina
    50
    Poruke
    55

    Podrazumevano

    U slučaju da još neko ide preko interhoma na zimovanje, dobro pogledajte šta piše u dokumentima koje vam šalju meni za malo da promakne popust na ski-pass.
    Ukratko, interhome svima koji uzimaju 6-odnevni ili duži ski-pass omogućuje popust. Redovna cena šestodnevnog je 355 CHF (negde oko 240€), a oni nude po 200€.

  2. #12
    Jahorina
    Guest

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od barda Pogledati poruku
    U slučaju da još neko ide preko interhoma na zimovanje, dobro pogledajte šta piše u dokumentima koje vam šalju meni za malo da promakne popust na ski-pass.
    Ukratko, interhome svima koji uzimaju 6-odnevni ili duži ski-pass omogućuje popust. Redovna cena šestodnevnog je 355 CHF (negde oko 240€), a oni nude po 200€.
    Ništa se ti ne brini, sami bi oni skenuli tebi pažnju na to, jer im je cilj da gost ostane zadovoljan, a ne kao kod nas, ćute dok ne pitaš, ponekad moraš i da se dizereš. np. ja sam na jahorini kupio skipass za 6 dana, ne znajući da postoji opcija petodnevnog skipassa koji se može koristiti više puta u sezoni, koji se, ako se ne iskoristi, na kraju može prodati. Tako sam ja sa šestodnevnim skipassom bordao 3 dana jer je ski centar 2 dana bio zatvoren, a 1-2 dana u tragičnom stanju!

  3. #13
    Junior Member
    Datum registracije
    26.11.2009
    Godina
    43
    Poruke
    29

    Podrazumevano

    Treba voditi racuna i stvarno citati najpazljivije moguce od pocetka do kraja.Mozda u ceni koju oni nude nije uracunato i ski osiguranje,koje u slucaju nezgode,zlu ne trebalo,moze da bude od koristi.Na forumu sam citao da je tak neka zena na skijanju u Banskom sa porodicom,uzela ski pas u agenciji,jeftinije,pa joj se dete povredilo i oni joj rekli da nema ski osiguranja.Zena poludela jer morala da plati 400 evrica.Da li se zalila agenciji i da li je dobila pare nazad nemam pojma.Citajte dobro i pazljivo!

  4. #14
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Da si pažljivo čitao taj post (Bansko) video bi da je gospođa imala uplaćeno putno osiguranje (sa dodatkom za skijanje) i da je osiguranje to pokrilo . Koliko ja znam da bi putovao "napolje" moraš da imaš putno osiguranje, ne vidim razloga zašto ne bi doplatio i za skijanje (obično osiguravajuća društva dodaju 50% na cenu običnog putnog osiguranja) - koliko sam video pokrivaju troškove do 20.000EUR (ovo zavisi od osiguravajućeg društva)..

  5. #15
    Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    BG
    Godina
    50
    Poruke
    55

    Podrazumevano

    Ski osiguranje retko ide uz uplatu aranžmana, bar koliko ja znam. Boravišne takse, završno čišćenje i posteljina (ako je apartman) idu, osiguranje
    To je nešto što treba imati obavezno, bez obzira koliko neko misli da je dobar skijaš. Ja uvek uplaćujem zajedno sa putnim osiguranjem (ko što wlad reče oko 50% od cene putnog osiguranja), pitanje je samo dal je bolje uplatiti kod nas u nekoj agenciji ili tamo na skijalištu. Tamo je verovatno nešto skuplje ali je, ne daj bože, ''usluga'' verovatno bolja?
    Inače, mislim da za zemlje EU traže da suma osiguranja bude 35 000€.

  6. #16
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    U Fr standardno osiguranje je 2,70E na dan. U Bosni je putno osiguranje (40 000E il koliko vec traze za EU) za sa dodatkom za sportske povrede oko 1,10E na dan.

    Ne gledajte me cudno, danas sam ganjao osiguranje, pa zato znam

  7. #17
    Super Member
    Datum registracije
    15.03.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    53
    Poruke
    244

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od oggy Pogledati poruku
    U Fr standardno osiguranje je 2,70E na dan. U Bosni je putno osiguranje (40 000E il koliko vec traze za EU) za sa dodatkom za sportske povrede oko 1,10E na dan.

    Ne gledajte me cudno, danas sam ganjao osiguranje, pa zato znam
    Važi li na Kozari?
    Kuda si krenuo?

  8. #18
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Kako da ne, popnes se gore pjeske a osiguranje sve pokrije Krenuo u Tinj sa mazgovima - nakon sto sam toliko pljuvao po istom

  9. #19
    Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    BG
    Godina
    50
    Poruke
    55

    Podrazumevano

    Gledao sam danas i juče svetski kup u St.Moritz-u, uf kakve staze, tamo gde je ona italijanka pala je baš .
    Nadam se samo da mi ove dame nisu potrošile svo sunce, mada se tamo hvale sa valjda 320 sunčanih dana?

  10. #20
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Osiguranje "skijasko" i "odbojkasko"

    Ja sam prosle godine imao slucaj u kome sam na zalost iskoristio osiguranje ali obicno, ne skijasko osiguranje. Bio sam u Val gardeni i sin (16god) je na snowboard parku prilikom doskoka pao na ruku i polomio kost sake. Otisli smo do lokalnog privatnog hirurga i tamo nas on pregleda, i stavio gips. Platili smo 250 evra a on nam je dao racun koji smo ovde bez problema naplatili u osiguranju. Napominjem da nismo imali skijasko osiguranje , i da smo prilikom popunjavanja formulara za povracaj novca upravo upisali da se nesreca dogodila na skijanju i novac smo dobili na racun za 10dana. To skijasko osiguranje je fora od ove godine i mislim da su imali verovatno dosta slucajeva naplate nesrecenih slucajeva pa su sad izmislili ":skijasko osiguranje" . Ubuduce ce vam kad trazite osiguranje dati formulare sa cenovnikom osiguranja u zavisnosti kojim sportom imate u planu da se bavite, a stoni tenis ce biti verovatno najjeftiniji za osiguranje. Ako ste idete na Planicu, odrace Vas jer ce posumnjati da se bavite skijaskim skokovima. Postoace i "rukometno osiguranje" , "sahovsko osiguranje", a leti "gnjuracko". "setacko", "plazno" za suncanje naplazi.
    Evo slika nacinjene kod doktora u Val Gardeni iz albuma ValGardena iz galerije sajta http://slike.skijanje.rs/v/ValGardena_Jan2009/za+neke+kraj+skijanja.jpg.html

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •