Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 57

Tema: St. Moritz

  1. #21
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Pojam skijaskog osigiranjz postoji vec dugo ako ne oduvek od kad postoje i putna osiguranja... Naime i ja vec godinama imam putno osiguranje jedne poznte kuce i u ugovoru je jasno precizirano sta je pokriveno a sta ne. Skijanje na zalost nije pokriveno.
    Naravno, ovo ne znaci da u tvom slucaju osiguranje koje si imao nije pokrivalo i skijanje.

  2. #22
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Generalno ovde kod nas placas dodatak za "sportsko osiguranje".

  3. #23
    Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    BG
    Godina
    50
    Poruke
    55

    Podrazumevano

    Ja sam uvek plaćao to skijaško.
    Što reče crazu, možda je to tvoje pokrivalo sve, ova redovna sigurno ne. Mada, koliko se sećam razlika je oko 400din na 10 dana, što i nije neka lova zbog koje bi rizikovao.

  4. #24
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Ja sam prosle godine imao slucaj u kome sam na zalost iskoristio osiguranje ali obicno, ne skijasko osiguranje. Bio sam u Val gardeni i sin (16god) je na snowboard parku prilikom doskoka pao na ruku i polomio kost sake. Otisli smo do lokalnog privatnog hirurga i tamo nas on pregleda, i stavio gips. Platili smo 250 evra a on nam je dao racun koji smo ovde bez problema naplatili u osiguranju. Napominjem da nismo imali skijasko osiguranje , i da smo prilikom popunjavanja formulara za povracaj novca upravo upisali da se nesreca dogodila na skijanju i novac smo dobili na racun za 10dana. [B]To skijasko osiguranje je fora od ove godine i mislim da su imali verovatno dosta slucajeva naplate nesrecenih slucajeva pa su sad izmislili ":skijasko osiguranje" . Ubuduce ce vam kad trazite osiguranje dati formulare sa cenovnikom osiguranja u zavisnosti kojim sportom imate u planu da se bavite, a stoni tenis ce biti verovatno najjeftiniji za osiguranje. Ako ste idete na Planicu, odrace Vas jer ce posumnjati da se bavite skijaskim skokovima. Postoace i "rukometno osiguranje" , "sahovsko osiguranje", a leti "gnjuracko". "setacko", "plazno" za suncanje naplazi...

    Ko sto krejzi rece, skijasko osiguranje je postojalo od uvijek. Tvoje troskove je pokrilo ili tvoje obicno putno osigurnaje ili tvoje zdravstevno osiguranje.
    Zdravstevo osiguranje, bar kod mene pokriva sve troskove lijecenja ili posjeta bolnici u inostrantsvu. ODes i prijavis se doktoru bas ko kad imas, grip, boli glava, grlo, zub isl...i to se poslje razracuna sa zdravstvenim osigurnjem.

    To sto tvoje osiguranje nije pravilo problem je iz proste cinjenice; da nisi imao nikakve troskove transporta hitnom pomoci, helijem ili sl., alarmiranja i angazovanje gorsske sluzbe spasavanja.... To su troskovi koji zacas stignu na 3000, 4000 ili 5000 hiljda evra u zavisnosti kakva logisitka sredstva su u akiciji spasavanja i pruzanja pomoci bila ukljcuena.
    Dakle Skijasko osigrunje je obavezno, nemojte da se salite!!!
    Ovdje smo o ovome pisali vec prije par godina. "standardno skijasko' osigurnje pokriva troskove incidenata koji se dese na stazi. Za skijanje van staze treba imati posebno osigurnje, koje se doplacuje i koje ne pokriva vecina standardnih osiguravajucih drustava kao npr. moje. Zasto? zato sto takve aktivnosti spadaju u red "hobija" sa visokim rizikom.

    Naj cesce se takva osigurnja regulisu preko ski i alpinistickih saveza, drustava isl. Isto kao sto ti za ronjenje treba extra osiguranje kojie ne pokriva obicno osiguranje "za suncanje na plazi, brcaknje u vodi i igranje odbojke".

    Cak i kad iznajmite vodica koji vodi na freeride, preko neke legitimne agencije treba se dobro raspitati da li su u eventualni incidenti i akcije spasvanja uracunati u cjenu iznajmljivanja vodica. Cesto ni to nije slucaj.
    Izmenio/la Sapa; 03.02.2010 u 12:43.

  5. #25
    Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    BG
    Godina
    50
    Poruke
    55

    Podrazumevano

    Pitanje za upućene,
    postoji li i dalje granični punk na granici Austrije i Švajcarske ili se prolazi kao po EU? Znam da viza nije potrebna nego me čisto interesuje ima li nekog smaranja na granici.

  6. #26
    Member
    Datum registracije
    05.05.2008
    Poruke
    48

    Podrazumevano

    Postoji.... mada ne kontrolisu, osim ako nisi sumnjiv

  7. #27
    Jahorina
    Guest

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od barda Pogledati poruku
    Pitanje za upućene,
    postoji li i dalje granični punk na granici Austrije i Švajcarske ili se prolazi kao po EU? Znam da viza nije potrebna nego me čisto interesuje ima li nekog smaranja na granici.
    Nije ti potrebna viza za tranzit, ali ti je potrebna prebivališna, odnosno da si prijavljen negdje kod nekoga. Nisam siguran koliko dana možeš da se zadržiš bez vize, ali mislim da su u pitanju nekih 5 dana. Kao što već znaš Švajcarska nije u EU i po njoj ne možeš da se šećkaš onako i onoliko koliko ti je volja.

  8. #28
    Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    BG
    Godina
    50
    Poruke
    55

    Podrazumevano

    Imam SRB pasoš tako da mi viza nije sigurno potrebna za boravak kraći od 90 dana.
    Interesuje me samo ima li granične kontrole ko npr. na granici sa Mađarskom ili se samo prolazi ko npr. Mađarska - Austrija.

  9. #29
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Jahorina Pogledati poruku
    Kao što već znaš Švajcarska nije u EU i po njoj ne možeš da se šećkaš onako i onoliko koliko ti je volja.
    CH nije članica EU ali je potpisnica Šengenskog sporazuma (već neko vreme) tako da SRB pasoši koji su na beloj listi imaju "prolaz" i kroz CH...

  10. #30
    Jahorina
    Guest

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    CH nije članica EU ali je potpisnica Šengenskog sporazuma (već neko vreme) tako da SRB pasoši koji su na beloj listi imaju "prolaz" i kroz CH...
    Citiraš mi post, a pišeš isto što i ja

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •