Rezultati 1 do 10 od 57

Tema: St. Moritz

Hibridni pregled

  1. #1
    Jahorina
    Guest

    Podrazumevano

    Tri puta sam bio na st.moritzu po tri dana + noćno, jedva sam stigao da obiđem Corvigliu, tako da mi ni na kraj pameti nije bilo da odem na Diavolezza.

    Šta reći kada (samo) Corviglia ima:

    lagano 70km srednje 245km teško 35km ukupno 350km

    Ski bus kruži gratis non-stop tako da nećeš imati problema da se vratiš do Silvaplane.

    Ne zaboravi da je noćno petkom i da to obavezno moraš probati. To je inače najduža osvetljena staza u evropi.

  2. #2
    Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    BG
    Godina
    50
    Poruke
    55

    Podrazumevano

    Ja se nadam da ću obići sve ili skoro sve. Kad sam uspeo Belleville u 3D za 7 dana valjda ću i ovo.
    Nadam se da ću ipak uspeti da se organizujem nekako za 7 dana skijanja, za sada je sigurnih 6 dana, od kojih bi 3 dana skijao Corvigliu, 2 Corvatsch i 1 dan Diavolezzu.
    U slučaju da ipak bude 7 dana eto mene i drugi dan na Diavolezzi!

  3. #3
    Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    BG
    Godina
    50
    Poruke
    55

    Podrazumevano

    U slučaju da još neko ide preko interhoma na zimovanje, dobro pogledajte šta piše u dokumentima koje vam šalju meni za malo da promakne popust na ski-pass.
    Ukratko, interhome svima koji uzimaju 6-odnevni ili duži ski-pass omogućuje popust. Redovna cena šestodnevnog je 355 CHF (negde oko 240€), a oni nude po 200€.

  4. #4
    Jahorina
    Guest

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od barda Pogledati poruku
    U slučaju da još neko ide preko interhoma na zimovanje, dobro pogledajte šta piše u dokumentima koje vam šalju meni za malo da promakne popust na ski-pass.
    Ukratko, interhome svima koji uzimaju 6-odnevni ili duži ski-pass omogućuje popust. Redovna cena šestodnevnog je 355 CHF (negde oko 240€), a oni nude po 200€.
    Ništa se ti ne brini, sami bi oni skenuli tebi pažnju na to, jer im je cilj da gost ostane zadovoljan, a ne kao kod nas, ćute dok ne pitaš, ponekad moraš i da se dizereš. np. ja sam na jahorini kupio skipass za 6 dana, ne znajući da postoji opcija petodnevnog skipassa koji se može koristiti više puta u sezoni, koji se, ako se ne iskoristi, na kraju može prodati. Tako sam ja sa šestodnevnim skipassom bordao 3 dana jer je ski centar 2 dana bio zatvoren, a 1-2 dana u tragičnom stanju!

  5. #5
    Junior Member
    Datum registracije
    26.11.2009
    Godina
    43
    Poruke
    29

    Podrazumevano

    Treba voditi racuna i stvarno citati najpazljivije moguce od pocetka do kraja.Mozda u ceni koju oni nude nije uracunato i ski osiguranje,koje u slucaju nezgode,zlu ne trebalo,moze da bude od koristi.Na forumu sam citao da je tak neka zena na skijanju u Banskom sa porodicom,uzela ski pas u agenciji,jeftinije,pa joj se dete povredilo i oni joj rekli da nema ski osiguranja.Zena poludela jer morala da plati 400 evrica.Da li se zalila agenciji i da li je dobila pare nazad nemam pojma.Citajte dobro i pazljivo!

  6. #6
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.076

    Podrazumevano

    Da si pažljivo čitao taj post (Bansko) video bi da je gospođa imala uplaćeno putno osiguranje (sa dodatkom za skijanje) i da je osiguranje to pokrilo . Koliko ja znam da bi putovao "napolje" moraš da imaš putno osiguranje, ne vidim razloga zašto ne bi doplatio i za skijanje (obično osiguravajuća društva dodaju 50% na cenu običnog putnog osiguranja) - koliko sam video pokrivaju troškove do 20.000EUR (ovo zavisi od osiguravajućeg društva)..

  7. #7
    Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    BG
    Godina
    50
    Poruke
    55

    Podrazumevano

    Ski osiguranje retko ide uz uplatu aranžmana, bar koliko ja znam. Boravišne takse, završno čišćenje i posteljina (ako je apartman) idu, osiguranje
    To je nešto što treba imati obavezno, bez obzira koliko neko misli da je dobar skijaš. Ja uvek uplaćujem zajedno sa putnim osiguranjem (ko što wlad reče oko 50% od cene putnog osiguranja), pitanje je samo dal je bolje uplatiti kod nas u nekoj agenciji ili tamo na skijalištu. Tamo je verovatno nešto skuplje ali je, ne daj bože, ''usluga'' verovatno bolja?
    Inače, mislim da za zemlje EU traže da suma osiguranja bude 35 000€.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •