Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 14

Tema: Magfire VS Speedwave

  1. #1

    Podrazumevano Magfire VS Speedwave

    Ljudi,

    Evo se bliži ova sezona (negdje i počinje) i spremam se da obnovim ski opremu. Dvoumim se između par modela Elan, s obzirom da sam zadovoljan njihovim performansama.

    Možete li mi dati vaše mišljenje?

    Skijam solidno, nisam profi ali nisam ni početnik.....neka sredina a idem ka boljem.....skijam po uređenim stazama (ako se tako mogu nazvati ove "naše").

    Htio bih prvenstveno da kupim model iz magfire 78 ti serije.....ovaj orange fusion za sezonu 2009/10 ako ne bude preskup, a ako bude, onda prethodni model magfire 78 ti 2008/09.

    kao alternativa su u opciji novi model MAG 74 green fusion 2009/10 ili Speedwave 12 black fusion 2009/10. E sad, o ova dva modela ne znam baš puno, kako se ponašaju na stazi i ostalo pa bih zamolio sve one koji imaju iskustva sa ovom serijom da mi daju par savjeta......dakle, da li da se držim magfire serije ili izlet ka speedwave ne bi bio toliki promašaj???

    Hvala

  2. #2
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Moj glas ide Magfire-tu
    Sezona iz koje je model je manje bitna.
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  3. #3
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Mnogi sa foruma ce glasiti za magfire no speedwave, zato sto smatraju da je wave tehnologija marketinski trik.
    Ja sam prosle godine kupio cerci elanove skije sa wave tehnologijom, ali zasad nemozemo preneti prava iskustva.
    Uzmi u obzir da speedwave je isklucivo za DOBRO uredzene staze dok magfire ce se snaci skoro svugde.
    Magfire78Ti proslogodisnji model je imao dosta dobrih recenzija ako se ne varam cak i nagrada

  4. #4
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Vasil, zaboravljaš da su i Magfire modeli zgužvani sa gornje strane. Siguran sam da je WaveFlex marketinški potez, ali su skije bez obzira na to prva klasa.

  5. #5
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Vasil, zaboravljaš da su i Magfire modeli zgužvani sa gornje strane. Siguran sam da je WaveFlex marketinški potez, ali su skije bez obzira na to prva klasa.
    Sto jest jest
    Doduse sada guzvaju skoro sve sto ide po stazi
    Nisam mislio da je speedwave losa skija nego da ce se magfire bolje snalaziti svugde i u svim uslovima uredzenosti staza u odnosu na speedwave
    mada mnogo toga zavisi od samog skijasa (citirase ti neki stih u nekom postu)

  6. #6
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    ja glasam za 777 ili jos bolje 888
    neki dan procitah test za 777 hvali nigdje kraja pa ne znam izgleda mi kao vrijedno gledanja

  7. #7

    Podrazumevano

    Momci,

    Slažem se sa vama da je Magfire 78 ti odlična skija sa dobrim recenzijama...ne znam samo hoću li naći taj model na sajmu (pošto ću biti gore u neđelju) tj model iz sezone 2008/09 pošto je ovaj ovosezonski vjerovatno "ukrv" (skup).

  8. #8

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Flexon Pogledati poruku
    ja glasam za 777 ili jos bolje 888
    neki dan procitah test za 777 hvali nigdje kraja pa ne znam izgleda mi kao vrijedno gledanja
    Flexone, vjerovatno si upravu, ali je 777 isključivo skija za duboki snijeg a ja sam više za stazu sa malim izletima ka nesređenim terenima....

    zato ciljam magfire 78ti.......

  9. #9
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    elan 777 dimenzije 116-77-100

    magfire 78ti dimenzije 123-78-105

    pa procijeni koje su za duboki snijeg po meni ni jedne ni druge
    a prednosti koje imaju 777 nad magfire
    jeftinije
    mogucnost da stavis bolje vezove
    laganije jer nemaju sistem vezove
    imaju dva sloja titaniuma dok 78ti ima jedan

  10. #10
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Highlander Pogledati poruku
    Flexone, vjerovatno si upravu, ali je 777 isključivo skija za duboki snijeg a ja sam više za stazu sa malim izletima ka nesređenim terenima....
    Prvo da kazem da sam trziste skija u sezoni 09/10puno manje pratijo nego proteklih godina (skoro nikako) tako da ne znam da li je ovaj 777 koji vi pominjete isti onaj model isti od proslih godina (postoji valjda vec naj manje 5 godina kao takav). Ako je u pitanju isti model onda on po formi (sto bi u ski-zargonu rekli; shape-u) veze nema sa modelom 888.
    Oblik/shape 777 je zasnovan na ‘klasicnoj race skiji’, 888 je potpunog drugog oblika i puno vise prilagodjena skijanju van staze u dubokom snjegu. Ne samo da je 888 shira u struku nego je po svim ostalim karakteristikama drugacija skija.
    Mada je 777 vazda bio hvaljen kao dobra terenska skija, nikad nije bio ocjenjen kao dobra powder-skija. 777 izvrsna za lose uslove van staze; razrovan i stvrdnut snjeg, ali ne za pravi powder/cjelac.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •