Strana 7 od 12 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 61 do 70 od 112

Tema: Breza 2009-2010

  1. #61
    Member
    Datum registracije
    17.03.2005
    Poruke
    35

    Podrazumevano

    izgleda da si malo previse osobno uzeo moj post..
    ja sam samo napisao kakvo je stanje na brezovici...i nije dobro

    npr. da pravis malo reda pred zicom ne treba da je sredjena politicka situacija, ne treba pare, samo malo inicijative, zar nije tako?

  2. #62
    Member
    Datum registracije
    02.01.2010
    Skije / Bord
    Glava/Head...
    Poruke
    79

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Truch2 Pogledati poruku
    ... Beda i nemashtina....kolike su plate u Sloveniji, Hrvatskoj?....ljudi nemaju para za Kop, koji im je na 4 sata od kuce, a ti prichash o Sloveniji...ko ima para ide na zimovanje u inostranstvo( Italija,Austrija,Bugarska,Francuska)posto nam vise ne trebaju vize. A ko nema para, ili moze samo na vikend, ide na Kop, Brezu, ili eventualno Staru Planinu. Ti napravi rachunicu, pa cemo da prichamo o infrastrukturi, uredjenju staza, politichkoj situaciji, lokalnoj samoupravi, JP Skijalishta Srbije i sl. Oni koje zive blizu Breze i oni koji vole dubok sneg i freeride idu na Brezovicu. I to je sustina, sve ostalo su prazne priche.
    E bas sad kad nema viza treba da imas PUNO PARA da dodjes iz BG u brezovicu jer ti je 25eura PoluPansion u Hotelu Molika, dnevni skipas 12eura, plus putni troskovi Bg-Breza-Bg oko 1000km i sta dobijas : jedva da radi 1zica ako ima struje i to posle 10 ili 11 sati pa sveeee do 14 najkasnije, imas najvise jedno 2-3km neutabane staze, plus 20-30 autobusa sa po 50 neskijasa koji ima da ti hodaju posvuda po stazi, i jos mnogo toga pa sad neka svako napravi racunicu za sebe...
    Eto to je realnost Brezovice

  3. #63
    Super Member Truch2 avatar
    Datum registracije
    08.02.2008
    Lokacija
    Bg
    Skije / Bord
    Nitro Gloop
    Poruke
    328

    Podrazumevano

    Za red na zichari prvo treba da normalno plate LJUDE koji rade tamo na minus beskonachno stepeni. Prichamo iz totalno razlichitih vizura.. Kad odem tamo, ochekujem brdo snega i da radi dvosed( ostalo je nebitno). Ovo ostalo je bitno vama i svim normalnim skijashima koji zive u normalnom svetu. Tamo je situacija drugachija i to je to.

    65 evra all inclusive vikend organizuju ljudi...Chim imate tu privilegiju da na zimovanje idete svojim kolima, nemamo o chemu da prichamo i krajnje se ne razumemo. Sad nema viza neka ide ko gde hoce. Ali vikend sa toliko NEUREDJENOG SNEGA( i mnogo vishe od 2-3 km neutabane staze ), za manje para u blizini ne postoji. Da postoji ishao bih tamo.
    Snowboarding is skateboarding for pussies!

  4. #64
    Super Member Truch2 avatar
    Datum registracije
    08.02.2008
    Lokacija
    Bg
    Skije / Bord
    Nitro Gloop
    Poruke
    328

    Podrazumevano

    Nisam otishao danas iz krajnje glupog razloga....idem sutra pa cu da vam prenesem utiske...i da merim kilometrazu od Lavljih Vrata do hotela i od Livade do Durlovog Potoka
    Snowboarding is skateboarding for pussies!

  5. #65
    Member
    Datum registracije
    17.03.2005
    Poruke
    35

    Podrazumevano

    juce pao sneg ceo dan
    danas je oblacno (za pristinu)

    inace i ja sam sve staze merio, kilometrazu, moju brzinu, visina (kod picerije tina je 1.7km, gore je 2.2km), itd itd...imam gps i ponekad ga uzmem
    npr. prosle subote sam imao max. speed 42km/h, prosle godine kad je bila staza bolja 78km/h, u sloveniji perfektno ravna staza 96km/h

    najveci poraz je ipak brzina zice, koja ide 5-6km/h...

    @truch2: to sto kazes da treba da plate ljude je istina, ali je isto tako istina da ovi tamo svi uzimajo po 5 eur od skijasa (kao sto sam napisao, niko ne plati dnevnu kartu nego daju po 5 eur i skijaju ceo dan) tako da samo treba da ide 2 koraka pa da organizuje ljudi i to je to...ne treba neka filozofija
    i mislim, da ocigledno ne razumes kakva je bila situacija u subotu, kad ti kazem da su se ljudi gurali, ko da umiru od gladi...

  6. #66
    Member
    Datum registracije
    17.03.2005
    Poruke
    35

    Podrazumevano

    iz ovde "snownjeri.net"

    Lëshohen 2 liftat
    Sipas zyrtarëve të Ski qendrës Brezovica, teleferiku prej kësaj jave do të funksionon çdo ditë derisa për week-end, në funksion do të lëshohen të dy teleferiqet me dy ulëse. Sipas shefit të liftave në ski qendër, Srboslav Savic, liftat do të punojnë gjatë gjithë sezonës në përjashtim të ditëve me kohë të keqe, rrymës së pamjaftueshme dhe në raste kur në ski qendër nuk ka vizitorë të mjaftueshëm.

    na kratko: zica (nova dvojka) ce raditi svaki dan (od ove nedelje), a preko vikenda ce raditi nova i stara dvojka. To ce da vazi do kraja sezone, osim kad je lose vreme, kad nema dosta skijasa (!!?? wtf??) i kad nema struja (haha)

    originalni link: http://www.njeri.net/snow/

  7. #67
    Super Member Pizzeria-Tina avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Brezovica- Kosovo- Srbija
    Godina
    51
    Poruke
    237

    Podrazumevano

    Danas je bio najbolji dan za skijanje u ovoj sezoni, palo je 10-15cm snega preko noci pa je staza bila odlicna za bordere, Lavlja vrata su bila cak i bolja jer je malo ljudi islo tamo.
    Ratraci su tabali Livadu i Lavlja Vrata, sutra ce najverovatnije raditi obe zice i ski lift. Pozz
    Ko se snega krije bolje da ga nije

  8. #68
    Member
    Datum registracije
    02.01.2010
    Skije / Bord
    Glava/Head...
    Poruke
    79

    Podrazumevano

    E napokon neke dobre vesti iz Brezovice, nadam se danas da cete da se skijate posto je sinoc preko cele noci padala kisa ovde u Pz. nadam se da je gore bilo snega...

  9. #69
    Member
    Datum registracije
    02.01.2010
    Skije / Bord
    Glava/Head...
    Poruke
    79

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Truch2 Pogledati poruku
    Za red na zichari prvo treba da normalno plate LJUDE koji rade tamo na minus beskonachno stepeni. Prichamo iz totalno razlichitih vizura.. Kad odem tamo, ochekujem brdo snega i da radi dvosed( ostalo je nebitno). Ovo ostalo je bitno vama i svim normalnim skijashima koji zive u normalnom svetu. Tamo je situacija drugachija i to je to.

    65 evra all inclusive vikend organizuju ljudi...Chim imate tu privilegiju da na zimovanje idete svojim kolima, nemamo o chemu da prichamo i krajnje se ne razumemo. Sad nema viza neka ide ko gde hoce. Ali vikend sa toliko NEUREDJENOG SNEGA( i mnogo vishe od 2-3 km neutabane staze ), za manje para u blizini ne postoji. Da postoji ishao bih tamo.

    Necu mnogo da produzim oko ovog posto izlazimo iz teme samo da kazem da za nas Normalne ljude/skijase samo autobuska karta ne bi nam bilo dovolnjo sa tih 65euro...
    ali ipak to je druga tema ja volim vise da diskutujem oko skijanja...
    Pozdrav...

  10. #70
    Member
    Datum registracije
    17.03.2005
    Poruke
    35

    Podrazumevano

    samo i jedan mali off-topic:
    ovde u PR se prica, da ce slovenci da kupe brezovicu...
    naglasak na "prica se"

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •