Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 18 od 18

Tema: magnetni krovni nosači

  1. #11
    Ski legenda
    Datum registracije
    28.02.2004
    Skije / Bord
    Da/Rado
    Poruke
    245

    Podrazumevano

    jel moze neki tel. na pp za te nosace...
    trebace mi...
    fala.
    Maynard,Adam,Justin,Danny.

  2. #12
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Ja vozio 140 (bar tako je pokazivao brzinomer) u trajanju od 30min na autoput Tetovo-Skopje i nisu ispale

  3. #13
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    @Z_L_I: te nosače imaš u boljim prodavnicama auto delova kada krene sezona - izvrti brojeve telefona prodavnica i naći ćeš ih sigurno. Ili ExpoZim...

    @trendo: a šta ako su twintip skije , pa mora da stoji napred tip i pravi veći otpor

  4. #14
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    Ako je automobil novije generacije, vrlo lako moze da bude dizajniran tako da je krov lucno napravljen, gledano sa strane. U tom slucaju sipke na krov i samo gas. Ne verujem da bi magnetni nosaci mogli da se upasuju. Ali bez obzira na to uvek sam za fiksirane krovne nosace, zbog bezbednosti, a i zbog toga sto nisam siguran kako bi izdrzao lak/boja na krovu ispod magnetnih nosaca.

  5. #15
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    61
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wetmila Pogledati poruku
    Ako je automobil novije generacije, vrlo lako moze da bude dizajniran tako da je krov lucno napravljen, gledano sa strane. U tom slucaju sipke na krov i samo gas. Ne verujem da bi magnetni nosaci mogli da se upasuju. Ali bez obzira na to uvek sam za fiksirane krovne nosace, zbog bezbednosti, a i zbog toga sto nisam siguran kako bi izdrzao lak/boja na krovu ispod magnetnih nosaca.

    Jes' da je nestašica hirurških maski al cenim da hirurških kapica ima onoliko...

    Nemam ja tih iskustava al jedan batabane je pisao pre 3-4 godine, mrzi me sad da tražim.

  6. #16
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Nemam twintop skije a kad ih budem imao razmislicu, isto tako i kada budem uvatio put alpa (naravno kolima) dali cu koristiti magnetne nosace, ali ih sada redovno koristim i to bez problema u smislu dali je vlazna podloga (cak i zaledzena), dali ce ogrebati-ostetiti boju (dosad se to nije dogodilo).
    Jedanput u momentu zanosa, ili otudzivanju mozga, postavio sam skije na nosac naopako (vrh napred-via twintop) i nisam ni primetio dok ih nisam skinuo. Nije bilo nikakvih problema.
    E sad da budem iskren. Stare skije su "omeksale" od rabljenja i pri odredzenoj brzini i to oko 90-110 km/c su vibrirale i to se stvarno culo a preko te brzine vibracije su prestajale. Naravno smenio sam skije i sada je sve OK
    To za lucni krov drzi vodu a uostalom i u samom uputstvu to pise i slovima i slikom (tamo je cak i dat radius) ali ko ce ga izmeriti. Probaj ne dopire skija krov OK, dopire nije OK, mada sam video nosace koi drze skiju visoko, ali za BUBU ili C3 bi ipak tesko islo

  7. #17
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Da si imao u-turn sistem na skiji ne bi ti vibrirala . Koristio sam i ja magnetne nosače i super su praktični, ali mi se ipak čini sigurnija opcija šipke (to je više subjektivan osećaj ) ako se vozi autoputem.

    Neki članovi sa foruma koriste one boxove na šipkama pa se i ja razmišljam o toj opciji . Samo da nađem dovoljno dugačak za skije od 189cm .

  8. #18
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    ma stavis magnete samo da drze rastojanje izmedju skija i krova auta
    i jos ih naknadno dodtegtnes kakvim dobrim gajtanom
    koi se naravno provuce kroz unutrasnjost automobila
    sto se opet moze prakticno iskoristit za susenje znojnih maica i carapa

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •