Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 11

Tema: koliko je austrija skuplja od francuske?

  1. #1
    Senior Member
    Datum registracije
    23.12.2008
    Godina
    40
    Poruke
    137

    Podrazumevano koliko je austrija skuplja od francuske?

    cao,bio sam u francuskoj,voleo bih da odem i u austriju,ali mi sve nesto izgleda skupo za moje mogucnosti.u francuskoj sam prevoz,solidan smestaj, ski pas i vizu platio 330e...jel moguce tako proci i za austriju? isao sam uglavnom preko skibusa,ali takve organizacije za austriju nema,razlog im je uglavnom jer je kao austrija mnogo skuplja...ako neko ima iskustva neka prenese,unapred hvala.

  2. #2
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Austrija nije skuplja od Francuske.

    Ali FR su na snazi akcije van špica sezone čega u AT nema. Zašto? Između ostalog, zbog različitog pristupa u izgradnji smještajnih kapaciteta. U AT su hoteli, kuće i kućice, a u FR su pored staze stambeni blokovi sa soliterima i hiljadama apartmana. Kad su već tu, metodom "daj šta daš" ili "da ne zvrlji prazno" se mogu prodavati paketi smještaj+pass za sitne pare. I hvala im na tome!

    Austrijanci to sebi ne mogu priuštiti, ali se u Austriji može pronaći apartman za četiri osobe za 50 eura tokom čitave sezone. Nisam siguran da je to izvodivo u Francuskoj. Pa ni na našim planinama.

  3. #3
    Ski legenda
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    50
    Poruke
    216

    Podrazumevano

    austrija ne da nije skuplja, nego je i jeftinija od francuske. i smeštaj i van pansionska usluga.
    jedino što se ovde smeštaj u fra poistovećuje sa onim odvratnim šupama za pigmeje, koje u niskim sezonama znaju da budu džabe.
    U Sankt Antonu može da se nađe B&B koji košta početkom marta ~30eura dnevno. U Ischgl-u može da se skija i za manje!
    Em komfornije, em lepše! (jedina mana što je skijaš osuđen da ujutru i uveče vata skibus)

  4. #4
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Pretpostavljam da B&B predstavlja "bed & breakfast". Za četvoro je to već 120€. Ima u Austriji apartmana na skijalištu i ispod 10€ po glavi.

  5. #5
    Ski legenda
    Datum registracije
    26.11.2005
    Godina
    54
    Poruke
    221

    Podrazumevano

    Ischgl,smeštaj na stazi,apartman sa ski pasom,335 e po osobi(decembar naravno).
    A skijalište u vrhu evropske ponude.

  6. #6
    Ski legenda
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    50
    Poruke
    216

    Podrazumevano

    u vrhu jeste, ali može da se prođe i dosta jeftinije.

  7. #7
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Još jedan prilog temi, vanpansionske cene, mislim na klopu i piće u objektima na stazi je značajno jeftinije u AT...bar pordeći ono gde sam ja skijao...

  8. #8
    Senior Member
    Datum registracije
    23.12.2008
    Godina
    40
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    stekan svaka ti cast gde si nasao to za 50e...to nema ni u banjama u srbiji... a ovo ostalo sto ste pisali je skupje od fra u proseku 100e-150e...toliko ce mi trebati za trosak u fra i opet je bolje da idem tamo,a smestaj je meni bio ok, cisto,na samoj stazi...

  9. #9
    Senior Member
    Datum registracije
    23.12.2008
    Godina
    40
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    30e dnevno+prevoz 70-80e+ ski pas 120-130e= vise od 400e

  10. #10
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sonesone Pogledati poruku
    stekan svaka ti cast gde si nasao to za 50e...to nema ni u banjama u srbiji...
    Evo primjer: http://www.tiscover.com/at/portal/ac...home/home.html
    Lokaciju uz stazu pogledaj na srednjoj fotografiji u četvrtom redu, a cijene imaš lijevo pod "Rooms & Prices". Potrošnja struje (grijanje) se plaća dodatno, ali to je max. 10-tak eura dnevno.
    Sebi sam pronašao za 39 eura sa grijanjem i bazenom, ali taj link čuvam za sebe.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •