Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 31

Tema: Набавка нових панцерица

  1. #21
    Member marko.popovic avatar
    Datum registracije
    19.02.2010
    Godina
    40
    Poruke
    38

    Podrazumevano Evo da se ukljucim u temu..

    Takodje sa pitanjem: Pre dve godine sam ponovo krenuo da skijam jos od ranog detinstva i od tada sam imao ukupno oko 20 dana skijanja.Sve mi se vratilo, na Kopu skijam sve staze(to ne znaci da ih profi skijam) i posto definitivno planiram da idem na skijanja koliko god mogu, kupovina novih pancerica mi se namatnula kao logican potez.Do sada sam iznajmljivao, ali uz veeliku muku.Odem na Kop i tamo uvek dobijem neke polu raspale pancerice. da li je to zato sto redje obnavljaju vece brojeve(nosim 46 obucu) ili sta. Evo pre par dana sam bio za vikend na Kopu i u jednom servisu probao 7 pari i nista. Nekima su kopce bukvalno pukle i nisu mogle da se zakace, a sa nekima je bio problem sto mi je noga setala, tacnije peta mi se odvajala od uloska. Da li je problem sto sam dobijao pancerice za sire stopalo i nogu ili sta?Noga mi nije tanka i uska, vec nekako normalna-kosarkaska dok mi je samo stopalo usko.
    E sad, sto se tice budzeta, dao bih negde 150e.Drugar mi je pricao da kada naidju popusti, budu i do 50%, pa bih onda za 150e mogao da uzmem neke koje su bile 250-300e..Isti taj drugar, koji je dosta ozbiljniji skijas mi je takodje savetovao da ciljam flex 90-100, pa bih da pitam za misljenje na tu temu..Inace, visok sam 195cm, tezak 90kg. Svi predlozi, saveti,kritike su dobrodosli. Hvala unapred!

  2. #22
    Member marko.popovic avatar
    Datum registracije
    19.02.2010
    Godina
    40
    Poruke
    38

    Podrazumevano Pomoc:tacne instrukcije za merenje sirie stopala!

    Do sad sam na netu trazio i svuda su za nijansu razlicita uputstva..Prema jednom od njih, imam stopalo koje se kvalifikuje kao siroko, a to mi je prosto neverovatno! Nikada nisam imao problema sa bilo kojom obucom u smislu da mi je uska, a sad ispade meni stopalo siroko 112mm. Procitao sam da je od 98-100 usko stopalo, od 100-104 stopalo normalne sirine, a preko 104 siroko..Prosto mi je neverovatno da imam toliko siroko stopalo...a ne deluje tako

    I onda pomislim da nesto ja tu nisam dobro izmerio..gledao sam takodje neke pancerice sad i sve su neke sirine od 101-103mm..Po ovome, to je sve malo za mene..
    Opet, koje god pancerice da sam iznajmljivao ili probao u ski servisima, nikad sirina nije bila problem, da su mi pancerice preuske..Desava se da mi se peta podize i zato sam mislio da meni trebaju neke uske..

  3. #23
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Za sirinu je neko spominjao da se broj koji se iznosi kao sirina mjeri na duzini stopala od 25 ili 26cm, pa onda raste u skladu sa duzinom, jelte. A za predlog... odes i isprobas sto vise mozes pancerica sa ciljnim flexom, pa vidis koje ti najbolje anpasuju

  4. #24
    Member drug suri avatar
    Datum registracije
    23.03.2009
    Lokacija
    Krusevac
    Skije / Bord
    IQON7200,elan sl race
    Godina
    64
    Poruke
    93

    Podrazumevano

    probaj da izmeris ovako: stopalo na papir pa olovkom strogo vertikalno ocrtas prednji deo(prste i ono jastuce),zatim levo i desno nadjes dve najistirenije tacke i povuces paralele,izmeris rastojanje izmedju paralela i oduzmes 5mm i onda je odprilike toliko.Predpostavljam da ces tako doci do broja 105 ili 106 .Pisao sam vec da se sirina pancerica odredjuje na broju 26,5 tako da sa povecanjem broja se povecava i sirina...i jos nesto,ako ti je stopalo na pr sirina 105mm pa neces valjda da trazis pancericu 105 jer to bi onda bila patofna a ne panc.Opredeljujes se u rasponu od 98 pa navise zavisno koliko hoces da te dobro drzi ,steze,hoces racing,performance,sport ili comfort(patofna) feet.Ako si 105, u panc od 99,100 tesko da ce ti se podizati peta,ali ce ti mozda trnuti noga...i ceo stos i jeste u tome,da te steze a da ti ne trne,pa onda ne zaboravi da su uglavno sve hotform te da se od topline stopala dodatno prosire.

  5. #25
    Member marko.popovic avatar
    Datum registracije
    19.02.2010
    Godina
    40
    Poruke
    38

    Podrazumevano

    Ziv bio ! Probanje mi ne gine, ali ovako cu barem suziti izbor po velicini. Hvala jos jednom!

  6. #26
    Member marko.popovic avatar
    Datum registracije
    19.02.2010
    Godina
    40
    Poruke
    38

    Podrazumevano

    Ok, definitivno ne mogu da iznajmim pancericu koja mi odgovara,pa sad sada u fazi kupovine..
    295 je velicina, malo uze stopalo. Salomon impact9 i Dalbello proton 9 su za sada u opciji, s tim sto Salomon idem danas da probam(Proton kje dosta udoban)..Ali ovako, sta mislite o tiim modelima..Druga stvar je sto ne znam dokle je sada stigla cena impact-a, a Dalbello su 16000.

  7. #27
    Member vmiro avatar
    Datum registracije
    10.03.2010
    Poruke
    54

    Podrazumevano

    Kad već pominjete širinu pancerice, imam mali problem sa svojom novom panecirom, pa mi treba informacija. Radi se o Nordica Sportmachine 80 cipeli kojoj je širina po specifikacijama 101mm. Ocrtavajući svoje stopalo na papiru čini se da imam šire stopalo 106mm Prilikom kupovine cipela probao sam gomilu modela i sa svima sam imao isti problem, posle 2-3min nošenja pancerice stopalo počinje nenormalno da me boli. Kad sam probao ovu pancericu i posle 10-tak minuta nošenja stopalo je bilo ok, međutim na skijanju stopalo posle nekog vremena ponovo počinje da me boli. Čini mi se kao da mi nedostaje malo širine da sve bude ok. Da li postoji šansa da se pancerica proširi koliko toliko na dijelu gdje dolazi stopalo? Da li postoje kod nas servisi koji to rade?
    Što se tiče dužine pancerice, mislim da je idealna

    Poz

  8. #28
    Member vmiro avatar
    Datum registracije
    10.03.2010
    Poruke
    54

    Podrazumevano

    Bilo ko?
    Dakle, gdje bih mogao kod nas (Srbija, BiH) proširiti pancericu u predjelu stopala...?

    Zahvaljujem

  9. #29
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    U BiH ne vjerujem da ćeš pronaći takav servis, a za Srbiju ne znam.

    Zvučaće glupo, ali probaj da izvadiš uložak iz unutarnje cipele i vidi da li će se bol pojaviti nakon dužeg nošenja. Sin od prijatelja je imao sličan bol u stopalu (takođe Nordica) i propjevao je od sreće kad je izvadio uloške.

  10. #30
    Super Member
    Datum registracije
    15.03.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    53
    Poruke
    244

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od vmiro Pogledati poruku
    Bilo ko?
    Dakle, gdje bih mogao kod nas (Srbija, BiH) proširiti pancericu u predjelu stopala...?

    Zahvaljujem
    Imao sam taj problem i riješio sam ga bootfitting-om u servisu Racing Frankie u Samoboru. Ako ti se ukaže prilika da prije početka iduće sezone prolaziš kraj Zagreba nazovi vlasnika, objasni mu o čemu se radi i najavi mu se kada ćeš doći. Čovjek to riješi za pola sata.
    http://www.skifrankie.hr/

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •