Strana 12 od 12 PrvaPrva ... 2101112
Rezultati 111 do 112 od 112

Tema: Savršen auto za skijaša

  1. #111
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano Savršen auto za skijaša

    Ima naravno, ja imam kofer u koji staju skije od preko 2m.. Pakovao sam po 6 pari skija, 5 pari cipela i štapovi.

    Neki koferi imaju da se unutra vežu skije i torbe ali ja to nikada nisam radio - nema potrebe, samo nabacam skije i štapove i preko cipele i to je to, nije da vozim offroad

    Tu je glavno da se mehanizam za otvaranje/zatvaranje ne kvari, da je pouzdan / kvalitetan, “kanta” ko kanta mora da bude sertifikovana za upotrebu na motornim vozilima, TUV i šta ti ja znam

  2. #112
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Treba voditi računa o dužini kofera (unutrašnja mjera između mehanizama za podizanje), jer su današnji koferi dosta kraći od nekadašnjih. Kofer me služi bez problema već preko 20 godina. Dužina je 2,3 m, a vozio sam jednom prilikom u njemu 7 pari skija sa vezovima. Kako se vezovi danas lako skidaju, bez njih može stati puno više skija.
    Takođe ne koristim unutrašnje poprečne nosače koje sam dobio uz kutiju, kao ni traku za stezanje. Ali sam na dno stavio onu mekanu šupljikavu podlogu što se nekada stavljala na pod u kupatilu protiv klizanja. Sprečava lupanje i klizanje skija u kutiji.
    Lijepo je kad se kutija može otvarati sa obe strane i ako je aerodinamična, ali nije obavezno. I naravno, treba imati u vidu ukupnu visinu auta sa kutijom, posebno ako auto čuvate u garaži. Za klasične limuzine nije problem, ali kod SUV i sličnih povišenih auta može biti problem.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •