Strana 11 od 12 PrvaPrva ... 9101112 PoslednjaPoslednja
Rezultati 101 do 110 od 112

Tema: Savršen auto za skijaša

  1. #101
    Member
    Datum registracije
    29.09.2015
    Godina
    36
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Daihatsu terios.
    Ja sam i dalje u potrazi za nekim SUV-om, i za sada mi je Terios prvi izbor (oko 2008. za oko 5k, 1500cc benzinac, stalni 4*4 pogon)
    Ono sto sam nekada gledao (panda, ignis, justy) su solidni ali nekako previse skuceni, bez mnogo prostora.
    Onda sam se zagrejao za forestera, ali je problem taj njihov boxer motor koji kada rikne, nema popravke (u Svajcarskoj na oglasima ima ih vise sa neispravnim motorima, nego ispravnim).
    Tako da,, sadašnjem autu mi istice registracija za malo krace od mesec dana,, pa bi cenio ako neko ima iskustva sa teriosom da podeli...
    Inače druga opcija mi je Suzuki sx4 / Fiat Sedici, sto je zapravo jedan te isti auto.

  2. #102
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Rebel Pogledati poruku
    Onda sam se zagrejao za forestera, ali je problem taj njihov boxer motor koji kada rikne, nema popravke (u Svajcarskoj na oglasima ima ih vise sa neispravnim motorima, nego ispravnim).
    Ne gledaj Subaru dizel, crkavaju i skupo se popravljaju (zato su i jeftini ).
    Samo benzinac.

    SX4 nije "skučen"?

  3. #103
    Member
    Datum registracije
    29.09.2015
    Godina
    36
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Ovih dana idem da probam i SX 4 i sedici jer ih imaju drugari (Suzuki 1,6 benzin, a Fiat 1,9 dizel). E sad po zvaničnim specifikacijama oba su i šira i duža od Teriosa (koji ipak ima veći klirens), ali opet nista dok ne odem da vidim...

  4. #104
    Member
    Datum registracije
    29.09.2015
    Godina
    36
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Na kraju ipak uzeo Fiat Sedici 1,9 mjt 4x4, tek pre nekoliko dana pa je rano da dajem utiske... Sledeća stvar je kupovina krovnih nosača za skije...

  5. #105
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ako si u mogućnosti uzmi krovnu kutiju, mnogo je praktičnije i bolje rešenje od nosača za skije!

  6. #106
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Ako si u mogućnosti uzmi krovnu kutiju, mnogo je praktičnije i bolje rešenje od nosača za skije!
    Apsolutno tačno.

  7. #107
    Member
    Datum registracije
    29.09.2015
    Godina
    36
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Hvala na sugestiji, ali sam se nazalost istrošio oko auta (kupovina i servisiranje), a i planiram nove pance pre snega... Tako da sam išao na najjeftiniji varijantu - magneti menabo igloo za 5,5k.

  8. #108
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Ako se ipak presabereš $$$ do ski sezone (3-4 meseca), moj glas ide za krovni kofer. Jeste da ti trebaju i šipke - nosači ali je kofer prava stvar. Thule je skup ali ima i polovnih a ima vala i drugih brendova. Ja sam pre 4-5 godina pazario hakr (češka marka) za 200 eur nov. Neki model od 400lit, u njega staje 3 para skija i 3 para pancerica bez problema (trebalo bi da moze i još neki par skija bez pancerica ali nisam probao).
    Taj magnet za krov uvek možeš da prodaš za slične pare koje si dao.


  9. #109
    Junior Member
    Datum registracije
    30.10.2012
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Sve naravno zavisi od budžeta, ja sam nedavno kupio Passat Alltrack 2013 B7 i stvarno preporuka.
    Po meni neki optimum između terenca i limuzine.
    volkswagen_passat_2012_pictures_8.jpg

  10. #110
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    A te krovne kutije/koferi, jel se prave u dimenzijama da skije od npr 180 cm mogu da stanu u njih? I kako se skije fiksiraju unutra?

    Btw. ima u Dekatlonu. Mnogo jeftinije nego thule a računam da ni u Dekatlonu nije bezvezna roba.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •