Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 23

Tema: Dynastar Contact 9 - Pomoc...

  1. #11
    Super Member underbass avatar
    Datum registracije
    31.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Head Xenon XI 10.0
    Poruke
    214

    Podrazumevano

    Ja inace imam opremu ali me one cene vuku da kupim jos nesto
    Videcu kako stoje stvari, pa ako moze da se narucu zasto da ne.

    Kad smo vec zapoceli temu o Dynastaru da postavim jos jedno pitanje
    Da li je neko imao iskustva ili mozda zna kakve su ove skije, za kakve su skijase namenjene i sl.

    Dynastar Cruise + LOOK AIS 10 vez
    154cm
    110-69-96
    R13


  2. #12
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Cruise je početnički / niži rekreativni model.

    Kod Dynastara je lako: niži modeli imaju ploču ispod veza kao na gornjoj fotki, viši modeli imaju Fluid ploču (ista kao Rossi TPi2), a takmičarski ploču sa "zglobom" u sredini. Freeride modeli naravno nemaju nikakvu ploču.

    Citirati Originalno postavljeno od Flexon Pogledati poruku
    treba da nazoves doticnu firmu i popricas sa njima
    kad kazes da preuzimas troskove postarine
    ima da salju gdje hoces...
    Nije problem u poštarini, već što se dešava da robu u toku puta pojede maca, pa prodavac snosi trošak. Naše zemlje su rizična zona i zbog toga neće svi da šalju. Pokušao sam da dogovorim isporuku sa http://www.steapandcheap.com, ali bez uspjeha. A prije nekoliko godina su isporučivali u BiH.

  3. #13
    Super Member underbass avatar
    Datum registracije
    31.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Head Xenon XI 10.0
    Poruke
    214

    Podrazumevano

    Stekane hvala puno na informacijama

    Pitam za Cruise jer sam ih nasao nove za 10.500 dinara. Izgledaju bas kao na slici, a i sve ostale karakteristike su iste. Dvoumim se da li da ih uzmem, jer ja sam po kategoriji srednji rekreativac. Visok sam 174cm i tezak 75kg. Crvene staze mi ne predstavljaju nikakav problem, a na crnim vozim lepo samo kada su super utabane. Skijam uglavnom po srbiji, a najcesce na Staroj planini.

    Da li su ove skije vredne uzivanja na snegu? Imaj u vidu da sam tek prosle sezone presao na carving i da nisam bas potpuno usao u stos!

  4. #14
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od underbass Pogledati poruku
    Stekane hvala puno na informacijama

    Pitam za Cruise jer sam ih nasao nove za 10.500 dinara. Izgledaju bas kao na slici, a i sve ostale karakteristike su iste. Dvoumim se da li da ih uzmem, jer ja sam po kategoriji srednji rekreativac. Visok sam 174cm i tezak 75kg. Crvene staze mi ne predstavljaju nikakav problem, a na crnim vozim lepo samo kada su super utabane. Skijam uglavnom po srbiji, a najcesce na Staroj planini.

    Da li su ove skije vredne uzivanja na snegu? Imaj u vidu da sam tek prosle sezone presao na carving i da nisam bas potpuno usao u stos!

    Mozda su ove skije malo kratke za tebe.. Al' s obzirom da kazes da si tek prosle godine presao na karving tehniku, da se jos ustosavas, mogle bi da posluze.

  5. #15
    Super Member underbass avatar
    Datum registracije
    31.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Head Xenon XI 10.0
    Poruke
    214

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od milos_pg_91 Pogledati poruku
    Mozda su ove skije malo kratke za tebe.. Al' s obzirom da kazes da si tek prosle godine presao na karving tehniku, da se jos ustosavas, mogle bi da posluze.
    Mozda su i malo kratke, mada mi je vrh skije do usta?

  6. #16
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Pretpostavljam da ih ne uzimaš da ti služe samo jednu sezonu, pa bih ti sugerisao da ne uzimaš kraće od 160cm, a ni 165 ti ne bi bile predugačke.

    Po pitanju modela ne znam šta da kažem. Skija je iz sezone 07/08, a nema je u katalogu za tu sezonu. Da išta vrijedi, bila bi u katalogu.
    Cijena je džabna, ali ti ipak treba malo ozbiljnija skija. Pretpostavljam da tamo gdje ima Dynastara u Beogradu, ima i Blizzarda. Ima li kakvih Blizzarda po prihvatljivim cijenama? Kakva skijica iz Icon serije?

  7. #17
    Junior Member
    Datum registracije
    26.11.2009
    Godina
    43
    Poruke
    29

    Podrazumevano

    Neznam bas nesto puno o dynastar-u,ali mozes da posetis njihov sajt i pogledas.Mislim da o svakom modelu imas specifikaciju,a mozda imaju i onu foru za odredjivanje skija po profilu.....odgovoris na nekoliko pitanja i izbaci ti model skija.
    Ja bih ti preporucio neke Elanove daske,za skijase poput tebe su fenomenalne,a tu su i sa cenom,malo skuplje.Probaj sa magfire-om 10 ili 12.Mislim da bi bile ok.Nisam iz te kategorije skijasa,ali znam,sestra ih je uzela i ok su.Poz

  8. #18
    Junior Member
    Datum registracije
    27.11.2009
    Poruke
    21

    Podrazumevano

    zanima me kakva je i za koji tip skijasa dynastar omecarve 10?

  9. #19
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od mikomikic Pogledati poruku
    zanima me kakva je i za koji tip skijasa dynastar omecarve 10?
    Ta ti je ‘prava slalomaska’. Za vintanje kratkih zavoja do besvjesti. Prije 7,8 godina se to zvalo Omeglass i bila je kultna skija u svojoj kategoriji: Staza-kraci zavoji. Kazu sama skijala. U svakom slucaju namjenjena za naprednijeg ljubitelja carve-tehnike. Moram ti priznat da ovo pisem o Omeglass, ali mislim da je omecarve isto s.... drugo pakovnje.(ne mislim u opste da je skija s....).

    Dynastar je uopste uzevsi mnogo cool firma u svim kategorijama, na balkanu nezasluzno ne zastupljena. A ja je propagiram vec tolike godine

    Reci da je za nekog skijasa mozda bolje uzeti Elan nego Dynastar skije, je slicno kao reci da je mozda bolje da pocne da djogira u patikama marke asics nego adidas. Sve zavisi od modela do modela a ne od marke. Mozda ovom momku stvarno lezi magfire 10, ali mozda ce bas biti da taj dynastar vise odgovara njegovom stilu .

    @stevo; kako smiju ustvrdit da je taj tvoj model one-quiver-ski? sa tom pistaskom geometrijom ispod 70mm?
    Izmenio/la Sapa; 27.11.2009 u 11:20.

  10. #20
    Junior Member
    Datum registracije
    26.11.2009
    Godina
    43
    Poruke
    29

    Podrazumevano

    Ovo o Elanu je samo iz mog iskustva,odnosno iskustva moje sestre.Nista lose o Dynastar-u! Inace moj izbor je nesto sasvim drugo.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •