Strana 11 od 14 PrvaPrva ... 910111213 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 101 do 110 od 135

Tema: Ski Oprema (carving,obicne Skije,naocare I Jos Mnogo.......

  1. #101
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bosanac
    Sramota me da pitam,al hajd` eto... Moram jednom i to pitat`,zato bolje ovako anonimno...
    Sta vam znaci to "mekse" skije i "tvrdje" skije?
    Generalno rekreativne skije su meke, skije, to znaci da ti ne treba snaga herkulesa da bi upravljao njima, znaci manje se umaras i prastaju greske, daske koje su tu odmah negde iza takmicarskih modela, su tvrdje skije, ne prastaju nikakve greske, znaci da bi izvele to sto si naumio moras bas da se potrudis i ulozis dosta snage.
    Space Shuttle Ski

  2. #102
    Member
    Datum registracije
    27.09.2005
    Lokacija
    Tuzla,BiH
    Godina
    46
    Poruke
    48

    Podrazumevano

    Atomic beta-race,ove su rekreativne ili...?
    Nerazumijem ni ove brojeve iza beta-race (9.22 ,...) , sta oni znace?
    Pope,ako skija poput gore navedene ima veci radijus,jel` jos uvijek vazi pravilo
    da njena duzina treba ici do visine moje brade?
    Kakve su konkretno karakteristike pomenutih beta-race 9.22?

  3. #103
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bosanac
    Atomic beta-race,ove su rekreativne ili...?
    Nerazumijem ni ove brojeve iza beta-race (9.22 ,...) , sta oni znace?
    Pope,ako skija poput gore navedene ima veci radijus,jel` jos uvijek vazi pravilo
    da njena duzina treba ici do visine moje brade?
    Kakve su konkretno karakteristike pomenutih beta-race 9.22?
    Atomic beta Race su sve sem rekreativnih dasaka, to je veoma napredna daska i teska za upravljanje, iziskuje veliki napor i znanje skijasa. Toliko ja znam, mislim da je ovo 22 radijus mozda gresim.
    Space Shuttle Ski

  4. #104
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Nerazumijem ni ove brojeve iza beta-race (9.22 ,...) , sta oni znace?
    Prvi broj bi trebao da predstavlja nivo skijaša kojem je namjenjena (9 = odličan skijaš, 11 = takmičar), a drugi broj radijus u metrima za najveću dužinu koja se proizvodi za dati model.

  5. #105
    Senior Member milos79 avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Salomon Eq.10 3V Race/Head Monster i.M72
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Jeste prvi broj je potreban nivo skijasa, a drugi radijus. Jedino je Atomic malo cudan pa dodaje po jedan na tezinu. Tako da je njihova oznaka 11 ono sto je kod ostalih 9 ili 10, a oznaka 9 ono sto je kod ostalih 8.
    Inace na zapadu je uobicajeno ocenjivanje nivoa skijanja ocenama 1-10, gde su 1-4 pocetnicki nivoi, 5 i 6 srednji, 7 i 8 napredni, a 9 i 10 takmicarski.
    Inace noviji modeli skija imaju i oznake dal su za slalomski tip skijanja (S ili SL) ili veleslalomski (X ili SX) i ovo je manje vise standardno kod svih proizvodjaca.

  6. #106
    Member
    Datum registracije
    27.09.2005
    Lokacija
    Tuzla,BiH
    Godina
    46
    Poruke
    48

    Podrazumevano

    Hvala vam obojici.

  7. #107
    Super Member pop67 avatar
    Datum registracije
    27.06.2005
    Skije / Bord
    Elan Mag Fire 10
    Godina
    57
    Poruke
    1.286

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bosanac
    Atomic beta-race,ove su rekreativne ili...?
    Nerazumijem ni ove brojeve iza beta-race (9.22 ,...) , sta oni znace?
    Pope,ako skija poput gore navedene ima veci radijus,jel` jos uvijek vazi pravilo
    da njena duzina treba ici do visine moje brade?
    Kakve su konkretno karakteristike pomenutih beta-race 9.22?
    Atomic Beta Race jeste skija visoke kategorije i sve sto je Stekan napisao upravo je tacno tako,radijus od 22 m je na najduzoj varijanti ove skije,konkretno za tvoju visinu 185 odgovarala bi idealno duzina 172cm a kod nje je radijus izmedju 17 i 18 m.Ova skija ,NITI BILO KOJI CARVING ne zahteva OGROMNU fizicku snagu vec izgradjenu tehniku skijanja,jer upravo zbog velikih fizickih zahteva stare skije su otisle u proslost.Na karvigu je osnova da se vozi na kantnama,a samim tim nema opterecenja gornje niti rasterecenja donje skije i voznje po kliznoj povrsini ili ti kevlaru,dakle iz zavoja u zavoj jednostavnim pokretom guranja kolena u stranu koju zelis da skrenes.Izvinjavam ti se sto nisam odgovorio ranije pa si mogao odredjenim objasnjenjima biti i zbunjen,ali kao sto rekoh Stekan je napisao sustinu i nacin prepoznavanja oznaka Atomicovih skija.A da ,pomenuta skija moze postizati i prilicno veliku brzinu u polu zaokretu tako da je po meni zahvalnije nju imati nego iskljucivo slalomsku skiju koja ima potpuno drugacije tehnicke performanse!

    Pozdrav,POP

  8. #108
    Junior Member
    Datum registracije
    11.12.2005
    Godina
    46
    Poruke
    5

    Podrazumevano Rossignol Toon 10.4

    Citirati Originalno postavljeno od stekan
    Prvi broj bi trebao da predstavlja nivo skijaša kojem je namjenjena (9 = odličan skijaš, 11 = takmičar), a drugi broj radijus u metrima za najveću dužinu koja se proizvodi za dati model.
    Ajde i ja da nesto pitam, pa samim tim i naucim. Rekli ste druga cifra radius. Sta znaci tacno taj radius? Da li je to neki poluprecnik (precnik)?
    Ja sam dobio neke skije Rossignol Toon 10.4 170cm. Nisam ih jos vozio. Ako neko moze da mi kaze koju rec o njima ili me usmeri na neki sajt gde to mogu i sam da procitam.

    Skijam vec 7-8 godina, imam 182cm i 80kg i sebe bi okarakterisao kao solidnog skijasa sa tim da nisam skolovan skijas vec gledam druge i pokusavam da "skinem" od drugih, boljih od mene.

  9. #109
    Super Member pop67 avatar
    Datum registracije
    27.06.2005
    Skije / Bord
    Elan Mag Fire 10
    Godina
    57
    Poruke
    1.286

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bigor77
    Ajde i ja da nesto pitam, pa samim tim i naucim. Rekli ste druga cifra radius. Sta znaci tacno taj radius? Da li je to neki poluprecnik (precnik)?
    Ja sam dobio neke skije Rossignol Toon 10.4 170cm. Nisam ih jos vozio. Ako neko moze da mi kaze koju rec o njima ili me usmeri na neki sajt gde to mogu i sam da procitam.

    Skijam vec 7-8 godina, imam 182cm i 80kg i sebe bi okarakterisao kao solidnog skijasa sa tim da nisam skolovan skijas vec gledam druge i pokusavam da "skinem" od drugih, boljih od mene.
    Ja iskren da budem nisam takvu skiju imao u ponudi niti sam je vozio,ali mislim da Stekan moze da je nadje u arhivi i da ti da potrebne podatke!Pozdrav,POP

  10. #110
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Evo linka na diskusiju iz www.epicski.com foruma gdje kažu da je vrlo mekana i nestabilna: http://forums.epicski.com/showthread.php?t=2898
    Namjena od početnika do osrednjeg rekreativca. Model je star bar 6 godina.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •