Strana 2 od 23 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 226

Tema: Firmirana oprema, i njene cene i kvalitet

  1. #11
    Super Member
    Datum registracije
    19.09.2009
    Godina
    42
    Poruke
    233

    Podrazumevano

    koristim rukavice ziener odlicne su, imam i schoffel jaknu gore tex isto imam odlicno misljenje. ozbiljna nemacka firma... imam i tresspasove pantalone i jaknu za snowboard sasvim su ok, eisbar kapu , ok je ne zadrzava vlagu,,,,nordica jaknu i pantalone isto korisim i jakna je ok ali pantalone imaju jednu ocenu manje, tj odlicne su ali kada nije previse hladno,,,,,,

  2. #12
    Super Member
    Datum registracije
    19.09.2009
    Godina
    42
    Poruke
    233

    Podrazumevano

    najbolje je da kupujete na zapadu jel ima manje mogucnosti da vam uvale laznjaka, dok je zemlja srbija za takve stvari veoma plodno tlo, .......prodaju vam laznjak po ceni originala.......pa kad izadjete iz radnje vidite kako gazda vozi bmw x5 ili 6........ :-))))

  3. #13
    Super Member
    Datum registracije
    19.09.2009
    Godina
    42
    Poruke
    233

    Podrazumevano

    i jos da dodam koristim schoeller keprotect sa od kevlara rukarice za snowboard odlicne su, sa ojacanjem su za rucni zglob.... preporucujemm...

  4. #14
    Junior Member
    Datum registracije
    26.08.2009
    Poruke
    10

    Podrazumevano

    Hvala na odgovorima, samo sad moram da razmisljam i o donjem vesu.
    E sad sto se tice flisa imam jednu preporuku.
    Radi se o firmi Marks and Spencer. Oni ne proizvode ski opremu. Ali gledao sam fliseve ovih dana i slucajno sam se zatekao u navedenoj prodavnici. Ako je po subjektivnom osecaju, imaju fliseve koji su po meni mnooogo bolji nego recimo Heli Hansen ili Onil koje sam takodje gleda. Ali samo subjektivno, jer ipak je tehnologija najvaznija.

  5. #15
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    Posuđuješ li drugima da probaju?

  6. #16
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Posuđuješ li drugima da probaju?
    nope.....

  7. #17
    Super Member
    Datum registracije
    19.09.2009
    Godina
    42
    Poruke
    233

    Podrazumevano

    uvek pokusavaj da es drzis pravila troslojnog oblacenja, prvi sloj koji ja koristim je tcm germany, odlican je, odvodi vlagu od tela i drzi toplinu., a to je i najveci preduslov za dugo i sigurno skijanje ........

  8. #18
    Member shaolin_master avatar
    Datum registracije
    11.09.2007
    Godina
    44
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Zanimljiva tema. Moje iskustvo je sledece. Vodeci se zdravim razumom, ne robujuci markama i cenom, napravio sam sledecu kombinaciju koja se pokazala odlicnom i na -15 stepeni a subjektivno je bilo i hladnije. Ovo je prva moja kupovina ski garadarobe a sledeca ce biti sa nesto skupljom nadam se i kavalitetnijom garadarobom iako se ovo pokazalo kao odlicno. Vodio sam se time da ne dam puno para na opermu jer sam tek ulazio u svet skijanja jer je postojala mogucnost da mi se ne svidi.

    Znaci :
    Prvi sloj je donji aktivni ves Cherish domace prozivodnje meni se pokazao odlicnim. Sledeci sloj je fudbalski dres dugog rukava koji koristim i u balonima za mali fudbal kada zahladni , vrlo praktican izbor cini mi se. Jakna i pantalone su Highroad koje sam smesno platio a pokazale su se odlicno. Ne secam se koliko imaju mm vodenog stuba, bas cu da pogledam, sa njima nisma imao problema, imaju sve dodatke a najbitnije po meni je da i jakna ( ispod pazuha ) i pantalone ( na spoljnim stranama butina ) imaju rajfesluse kojima se otvaraju sto bi ja rekao luftirajke. Ovu kombiancijom sam vrlo zadovoljan, jeftina je a radi posao. Sledece kupovine se bojim posto su mi apetiti i znanje porasli u svim pravcima

  9. #19
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    nope.....
    Thought so.

  10. #20
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Ne mogu da ne primetim da si preskočio da navedeš firmu Lafuma koja je na našem tržištu možfa i najprisutnija. Lafuma je garantovani kvalitet, ali, kao i sve marke koje su na glasu, mislim da povoljniji odnos cena-kvalitet može da se pronađe kod nekih manje slavnih proizvođača.

    Čuvena i takođe preskupa firma je i Milet, čiju sam majicu priuštio sebi po ceni čak i većoj od pominjanih 50 E, čisto da proverim da li to radi. I radi.

    Reč je o opremi koja je u principu pravljena za planinarenje, s obzirom na to da su palninari izloženi ekstremnijim uslovima od skijaša, a naročito da su temperaturne razlike kojima su izloženi mnogo veće. To jest, ono što je za skijaše pitanje komfora, za alpinistu-planinara može da bude stvar iznošenja žive glave. Otuda te ekstremne brojke o zaštiti od vode i tome slično. To daleeeeko prevazilazi realne potrebe skijaša i to treba imati na umu, da bi se izbeglo da se traže (i plaćaju) karakteristike koje neće biti iskorišćene ni za hiljadu godina na snegu.

    U principu, postoje tri bitna parametra: waterpoof - vodonepropustljivost, windproof - vetronepropustljivost i breathability - koji ne znam kako da prvedem. Kod windproof i waterproof je lako, kod breathability počinju probemli pošto ne postoji standardizovana metoda za utvrđivanje tog svojstva. Ono što je bitno, to je da nijedan komad odeće sa tom osobinom neka edekta ako se u slojevima ispod ne nalazi tkanina sa istom tom osobinom. Drugim rečima, kada se nabavlja breathability odeća, počinje se od sloja koji je do tela.

    Neki to još zovu i nanotehnologija, i NASA-materijal, itd, stvar je otprilike u tome da je tkanje tako napravljeno da praznine unutar njega su suviše male da bi (spolja) kroz njih prošla voda, ali su dovoljno velike da bi (u vidu pare) znoj izašao napolje. Ako se dogodi da se znoj pre izlaska na slobodu ponovo kondenzuje u tečnost (što će se dogoditi ako je odeća pamučna), onda ta tečnost, kao što nije mogla unutra, ne može ni napolje i ostao si mokar ispod jakne od 900E. To je tehnologija koja napreduje i u vezi sa tim se treba konsultovati sa prodavcem ako se taj nešto razume, što je retko. Mogu da preporučim prodavnicu Gora u Beogradu, koga zanima adresa neka nađe na Internetu, gde radi čovek koji će svakome orno da objasni ove stvari kao i meni što je.

    U principu, ,islim da je za skijaše glavno pitanje koju vrstu jakne nabaviti: da li vodonepropustljivu i vetronepropustljivu (naravno, sa breathability svojstvom), ali tanku, koja zahteva toplije slojeve ispod, ili klasičnu skijašku jaknu sa svim ovim osobinama sa ugrađenim termo-slojem i koji ne iziskiuje masivne toplotne slojeve ispod.

    Prednost prvog rešenja je što je fleksibilnije, jer se takva jakna može nositi i van ski-sezone kao klasična kišna jakna. Takva jakna zahteva termo-sloj ispod (obično od materijala koji se naziva "polar"), a to je u stvari duks koji se takođe može koristiti i kao klasičan duks, pa se čak jakna može i skinuti i spakovati ako uslovi to dozvoljavaju, tj. nema snega i vetra.

    Umesto "polara", u jačoj varijanti, dolazi u obzir "soft-šel".

    A inače, ako govorimo o brendovima, preferiram O'Neil. Ogovara mi i po kvalitetu i po dizajnu (jebga, sve se na kraju svede na dizjan), a i znatno je jeftiniji od brendova iz top klase.

    Da ne zaboravim, vodonepropustljivost je za pantalone realno vaznija nego za jaknu, jer ako pada jaka kiša ideš negde u kafanu a ne skijaš se, dok uvek može da te zadesi neko sedenje na zaledjenoj žičari.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •