Strana 4 od 37 PrvaPrva ... 2345614 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 365

Tema: Servis skija

  1. #31
    Super Member
    Datum registracije
    22.09.2009
    Lokacija
    San Francisco, CA
    Skije / Bord
    T.Rice HP, Skate Banana, TRS,
    Godina
    38
    Poruke
    399

    Podrazumevano

    Jel smem da se usudim negde kod nas da serviram magne-traction?
    Cao Goksi!

  2. #32
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Zna li neko kakvu masinu imaju ovi u Beosportu u Sava Centru?

    Sme li se nositi kod njih?

  3. #33
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od miroper Pogledati poruku
    Nemoj te me pogresno shvatiti, nije da sam nesposoban da na ovom sajtu pronadjem ski servise, samo bih zeleo da ljudi iznesu svoja iskustva u vezi sa ovom temom.Na nekim post-ovima je pisano o tome da serviseri prave "cuda" ....Dakle, ko su najbolji servisi?
    Ne znam koji su najbolji, ali Ski Master, u Mlatisuminoj kod matorog Djoleta je nekad bio najbolji, ne znam danas, a ja sam pre dve-tri godine vise puta servisirao u ski servisu ELAN, u Preradovicevoj, sasvim zadovoljan. Cak sam kod njih krpio i jednu pocepanu kantnu i uradjeno je sasvim pristojno, a nije bilo skupo! Sada mi skije servisira drugar, on je inace ski trener, a ja nemam ni alat za to..

  4. #34
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Kad smo kod servisa, da pohvalim ski servis Ognjanović u Kamenici (Novi Sad) pred Italiju su naoštrili tri para skija sa kojima smo tamo skijali - i ja nikada nisam skijao na bolje naoštrenim skijama. Inače su nas pitali kako želimo da se naoštre pa smo im rekli 88 stepeni i držalo je na ledu .

  5. #35
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Posto sam se vratio sa skijanja,a pred put sam pitao ima li neko iskustva sa Beosport servisom u SC,da kazem koju o tome...

    Poneo sam neki dan pred odlazak u Bansko skije u pomenuti servis,trazeci da se odradi sve sto treba...Skije su pre toga bile vozene 9 dana i imale su jednu veeeeliku brazdu na kliznoj povrsini,vozene na stazi Gvozdac i Ledenice koje su bile skoro sve sam led (mart 2010.)...

    Covek koji radi u ovom servisu pogleda i kaze mi kako samo treba mazanja,kao ta brazda nije strasna,a kantne su ok...Rekoh ok,covek valjda zna bolje od mene,i ako sam mu naglasi da mislim da treba i ostrenje,a mozda i da se popuni ta brazda...Kaze on "ne"...

    Kad sam prvi dan naleteo na led na stazi,skije ne drze u opste,samo noga otklizava...Popizdeo sam.Stvarno ne znam sta mu je bilo,da li ga je mrzelo da radi kompletan servis?Ne znam...

    Uglavnom,mene taj servis vise videti nece...

  6. #36
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Ljudi vrlo lako mozete sami da ocenite da li kantnama treba ostrenje ili ne.Predjite noktom preko istih i ako se skida nokat i ostaje na kantni znaci da je ok.Sad naravno postoje razlike u kolicini nokta koje ce ostati ali vremenom cete i to savladati i znati tacno kakvo je stanje.

    Druga stvar: Moze Bode-ov tehnicar da vam ostri skije i da vi opet vicete da ne drze na ledu.Upamtite jednu stvar sto je tvrdje to mora jace da se stisne a obicno ljudi rade obrnuto uplase se leda i onda idu kenjkavo i ocekuju da ce skija da drzi jer je dobro naostrena (hoce pampur).Znam da je tesko i da se ljudi ne osecaju prijatno kad vide tvrde staze ali jednostavno morate da krenete sa stavom da ce te da je pokidate i samim tim stisnete skije do maximuma.I ne plasite se pada,vecina padova pri proklizavanju zavrsava na boku.Kupite samo one sorceve sto stite taj deo tela i mirni ste.

  7. #37
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sasacg Pogledati poruku
    Posto sam se vratio sa skijanja,a pred put sam pitao ima li neko iskustva sa Beosport servisom u SC,da kazem koju o tome...

    Poneo sam neki dan pred odlazak u Bansko skije u pomenuti servis,trazeci da se odradi sve sto treba...Skije su pre toga bile vozene 9 dana i imale su jednu veeeeliku brazdu na kliznoj povrsini,vozene na stazi Gvozdac i Ledenice koje su bile skoro sve sam led (mart 2010.)...

    Covek koji radi u ovom servisu pogleda i kaze mi kako samo treba mazanja,kao ta brazda nije strasna,a kantne su ok...Rekoh ok,covek valjda zna bolje od mene,i ako sam mu naglasi da mislim da treba i ostrenje,a mozda i da se popuni ta brazda...Kaze on "ne"...

    Kad sam prvi dan naleteo na led na stazi,skije ne drze u opste,samo noga otklizava...Popizdeo sam.Stvarno ne znam sta mu je bilo,da li ga je mrzelo da radi kompletan servis?Ne znam...

    Uglavnom,mene taj servis vise videti nece...
    Ne znam sta podrazumevas pod veeeeeeeeeelikom brazdom ali retko kad led moze da napravi ozbiljnu stetu to su uglavom plitke brazde sem ako nisi naleteo na neku santu

  8. #38
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Ma nije brazda od leda,nego je na Krcmaru progledala staza,pa sam naleteo verovatno na neki kamen...A sto se tice procenjivanja da li drze na ledu ili ja ne pritiskam dovoljno,vec sam napisao da mi je na Gvozdcu i Ledenici koji su bili kompetno zaledjeni skija grizla led savrseno...Tako da nije do mene nego do rubnika

  9. #39
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sasacg Pogledati poruku
    Ma nije brazda od leda,nego je na Krcmaru progledala staza,pa sam naleteo verovatno na neki kamen...A sto se tice procenjivanja da li drze na ledu ili ja ne pritiskam dovoljno,vec sam napisao da mi je na Gvozdcu i Ledenici koji su bili kompetno zaledjeni skija grizla led savrseno...Tako da nije do mene nego do rubnika
    Razumem šta pričaš ali je to stvarno subjektivni osećaj, nije ni svaki led isti (temperatura, tvrdoća i sl.) i sve zavisi pod kojim uglom naletiš i da li cela skija ide po ledu ili samo deo nje zahvati led. I meni se dešava da nekad vozim po ledenim pločama savršeno a onda na parčetu od 0,5m x 0,5m proklizam i napravim skoro špagu. Zavisi i od nagiba piste i verovali ili ne na većem nagibu teoretski skija manje proklizava na ledu (baš kao što su Gvozdac i Ledenica) nego na manjem nagibu.

    Kod mene zavisi i od doba dana, pre podne dok su noge sveže nema šanse da proklizam nigde ali čim jedem, odmorim, popijem neku rakijicu ili kuvano vino velika je verovatnoća da u nastavku dana negde proklizam

  10. #40
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Možda je u pitanju jedan mali detalj: zatupljivanje vrha i repa. Ja volim kad su mi rubnici od vrha do dna naoštreni, a mnogi serviseri po navici iz starih vremena zatupe 20-tak cm vrha 15-tak cm repa. Jednom su mi to uradili, pa sam vratio skije na ponovno oštrenje, jer sam imao osjećaj da su lošije nego prije oštrenja.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •