Strana 33 od 37 PrvaPrva ... 233132333435 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 321 do 330 od 365

Tema: Servis skija

  1. #321
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Skije / Bord
    Head e-SL
    Godina
    47
    Poruke
    310

    Podrazumevano

    Shvatam ja sve to, ali moje mišljenje je nepromenjeno. Želim probati skiju kako je zamišljena i realizovana, a onda tek ako nešto fali, a znam da neće jer skijam na gornjem segmentu Head već mnogo godina, tako da je to to, samo je bilo vreme za novo.

    Što se nagiba i veličine pancerica tiče, stvarno bih očekivao kao inženjer, da su nule na svim elementima sistema ploča, skija, vez, pancerica kog god tipa, usklađene. Odnosno, da ako je pancerica pod drugačijim uglom, ili broj 48, i sredina obeležena adekvatno. Druga je stvar ako se pancerica dodatno podešava, onda i korisnik treba da vodi računa o ostalim korekcijama.

    Ne bih dalje u tu stranu, nego imam pitanje. Da li oni mogu da zamene ploču kako treba? Ona je fabrički našrafljena, a ja se lično grozim šrafljenja i odšrafljivanja bilo čega sa skije više puta.

  2. #322
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nidza Pogledati poruku
    ...Da li oni mogu da zamene ploču kako treba? Ona je fabrički našrafljena, a ja se lično grozim šrafljenja i odšrafljivanja bilo čega sa skije više puta.
    Mogu sigurno, ali to treba da radi iskusan serviser. Prije zavrtanja u rupu trebaju staviti ljepilo. Ja koristim dvokomponentno epoksi ljepilo (sa takvim ljepilom su sljepljeni svi slojevi skije u toku proizvodnje).

  3. #323
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Skije / Bord
    Head e-SL
    Godina
    47
    Poruke
    310

    Podrazumevano

    Tako nešto i ja mislim, a ta skija više ne može ni iz vica da se tretira kao nova. Videćemo šta dalje.

  4. #324
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Ti si tu skiju dobio novu u takvom stanju sto se po nasem zakonu tretira kao roba sa greskom pri kupovini sto ulazi u kategoriju zamene bez bilo kakvih pitanja i uslovljavanja od strane prodavca.

    Na tvom mestu bih trazio nove daske sa novom plocom

    Moje iskustvo sa markonijem i vezovima je u nekom smislu pozitivno jer su vezovi dobro namontirani. Ono zbog cega nije u potpunosti pozitivno jeste sto sam morao da cekam 2 dana coveka koji je, citiram: 'jedini koji sme, hoce i zna da se prihvati tog posla u radnji'. Tako da ako ti je vezove montirao neki koji sme i hoce, a da nema ovaj poslednji pridev, eto problema

    Nadam se da ces ovo resiti kako treba, nove daske

  5. #325
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Skije / Bord
    Head e-SL
    Godina
    47
    Poruke
    310

    Podrazumevano

    Zvali i rekoše da stiže novi par skija. Nije bilo nikakve diskusije, njihova odluka u dogovoru sa fabrikom valjda.

    Ja bih najradije to uzeo i našrafio sam rukom, posle svega. Servisno uputstvo spominje silu veću od 5Nm, što nije ni najmanji problem rukom dotegnuti.

  6. #326
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Zar to nije ono što si želeo (da dobiješ nov par skija)?

  7. #327
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Skije / Bord
    Head e-SL
    Godina
    47
    Poruke
    310

    Podrazumevano

    Sve je OK, ispravna odluka. Ja nisam insistirao ništa, a vezove ću našrafiti sam.

    Skije sam uzeo, stigle su spakovane u vakuumu zajedno. Stare su bile raspar - ne verujem da to igra bilo kakvu ulogu, ali eto kao trivia možda će nekog zanimati da iz fabrike izlaze u paru sa istim serijskim brojem.

  8. #328
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nidza Pogledati poruku
    iz fabrike izlaze u paru sa istim serijskim brojem.
    Uvek, kako drugacije, osim ako nisu sa izloga, ali i tada isti seriski broj

  9. #329
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Skije / Bord
    Head e-SL
    Godina
    47
    Poruke
    310

    Podrazumevano

    Da zaključimo, našrafio sam vezove. To je toliko teško slobodnom rukom, da je nemoguće provrteti. Ja sam jedva vrteo šrafciger dok je rezao navoj u podlogu, a kad dođe do kraja, to je stvarno kraj. Samo šrafilica loše podešena može ovo da ošteti.

    Sad jedva čekam da izletim na sneg. Hvala svima dobri ljudi.

  10. #330
    Member
    Datum registracije
    16.02.2015
    Poruke
    45

    Podrazumevano

    Da li neko mozda zna gde ima da se kupi u Beogradu ovakva turpija kao na snimku iz salta za rucnu strukturu ili je voljan da mi je pozajmi.

    Na snimku https://youtu.be/SRfTf-1H-I0 3:17

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •