Strana 25 od 37 PrvaPrva ... 15232425262735 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 241 do 250 od 365

Tema: Servis skija

  1. #241
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Evo jedan interesantan video profi servisiranja skija:

    www.youtube.com/watch?v=gf4LlUGZFdA

  2. #242
    Member
    Datum registracije
    16.02.2015
    Poruke
    45

    Podrazumevano

    E pa eto ovde na kraju zatupljuje kantne na kraju sto opet otvara diskusiju. Inace odlican.

  3. #243
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Nadam se da ce neko od clanova ko radi u servisu videti ovo i odgovoriti mi, mada verujem da ima ljudi koji mi znaju reci ovo iako nisu serviseri. Trebalo bi da nosim skije na servis, ali posto cu najverovatnije nositi dva para skija, zanima me da li se skije mogu servisirati bez vezova. Kod mene u torbu nema sanse da stanu dva para sa vezovima, a video sam na raznim snimcima da se upotrebljava onaj most koji ide preko vezova i koji se prakticno kaci na njih.

    Zanima me da li taj most ima bilo kakvu drugu funkciju osim da premosti onaj valjak preko vezova kako bi se nesmetano kotrljao? Hvala.

  4. #244
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    @niipheus, najpre da napomenem da ne radim u servisu , ali vezovi nisu nephodni za servis skija.

    Jedini razlog zbog kojeg bi vez bio potreban je kada recimo sirina skije prelazi sirinu celjusti stege.
    U tom slucaju se celjustima stege hvata ploca veza.

    Ali svaki servis koji iole drzi do sebe verovatno ima stegu koja je dovoljno siroka i za najsire skije. Mozda je najbolje da nazoves servis u kojem planiras da servisiras skije i pitas njih?

  5. #245
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Mislim da zavisi da li se radi rucno ili masinski. Za masinisku obradu ako je automatizovana onda treba a za rucnu obradu koja se radi na stegi ne treba.
    Mislis na ovaj valjak:

    https://www.google.com/imgres?imgurl...AcwBw..i&w=800

    Da dodam samo. Zavisi da li radis reparaciju klizne povrsine. Ovo na slici je prikazano brusenje tj. ravnanje klizne povrsine popunjavanja rupa i sredjivanje istih. Valjak sluzi da radnomerno pritisne skiju pri brusenju na masini. Mozda postoji i neki drugi nacin ali mu je potrebno u svakom slucaju da "uhvati" skiju za nesto da moze da je obrusi tj. izravna kliznu povrsinu. Ako radis samo ostrenje rubova i voskiranje to moze i rucno da se odradi i obicno se radi na stegi tj. stegama tako da u tom slucaju ti nisu neophodni vezovi.

  6. #246
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    "Most" služi da prevaziđe prepreku (vezove) na koju nailazi valjak koji pritišće skiju. Nije potreban ako su vezovi skinuti. Tanke ploče na koje se metodom klik-klik postavljaju vezovi ne predstavljaju problem za valjak.


  7. #247
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Da. Evo bolje se vidi na ovoj slici:

    https://www.google.com/imgres?imgurl...AcwBw..i&w=800

  8. #248
    Senior Member
    Datum registracije
    10.03.2008
    Skije / Bord
    Head i.Race/Rossignol Soul 7 HD
    Godina
    40
    Poruke
    140

    Podrazumevano

    Jel cuo neko za servis skija Bata na Dorcolu ili jos bolje da je imao iskustvo sa njima da li su ok?

  9. #249
    Junior Member
    Datum registracije
    08.02.2005
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Da li je neko iz Novog Sada imao iskustva sa Planetbike servisom? Do sada sam skije servisirao kod Ognjanovića u Sremskoj Kamenici pa me zanimaju iskustva onih koji su servisirali skije i u Planetbike servisu.

  10. #250
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Ajde da damo malo kritike...ovo je,cini mi se,vec drugi put. Izbegavati Beosport servis u Sava centru. Dao konzervirane skije,rekao lepo da urade dekonzervaciju (skinu stari vosak) i izvoskiraju skije novim... Danas na stazi-posle nekoliko spustanja,klizna ploca bela! Izgleda da nisu uopste ponovo voskirali,vec samo skinuli stari vosak.
    Ne bih isao kod njih,nego po obicaju u Salto,ali sam zurio i ovo mi je bilo najblize...


Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •