Strana 20 od 37 PrvaPrva ... 10181920212230 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 191 do 200 od 365

Tema: Servis skija

  1. #191
    salto
    Guest

    Podrazumevano

    Drugari , drago mi je da je seminar imao tako velikog uspeha , necu se ubacivati ukolko ne vidim nesto opasno.
    Pejo , zao mi je zbog vozacke, ovaj alat sto si napravio ima svrhu , tacno je da lopaticu trebas da iskrivis da ti plamen ne bi spalio prste pre svega a za bazu je vrlo opasno , radices sredinu skije a plamen ce da ti spali ivice uz kantnu. p-tex je pakleno debeo , na nekom parcetu plastike izlij ga kao konopac na plamenu ( pazi da se ne spali ) a onda nanosi sasvim lako . Papuca mora da se dovede pred usijanje , nesme da pali elektrodu .Glavna stvar koja ne sme da te zbuni , lopatica koju Igor na slici koristi je od 2mm proghroma , zato onako lepo razmazuje i glavna stvar , ovaj mali plinski uredjaj je vrlo opasan , niposto ne divljaj sa jakim plamenom jer -ne daj boze necu ni da spominjem .Momci su videli koliko obezbedjenje za plin imam- profi regulatori nepovratni ventili creva sa atestom na 20bar-a , i obavezno zastitne naocare i rukavice
    pozz

  2. #192
    http://www.youtube.com/wa
    Datum registracije
    18.05.2012
    Godina
    46
    Poruke
    16

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Možda je u pitanju jedan mali detalj: zatupljivanje vrha i repa. Ja volim kad su mi rubnici od vrha do dna naoštreni, a mnogi serviseri po navici iz starih vremena zatupe 20-tak cm vrha 15-tak cm repa. Jednom su mi to uradili, pa sam vratio skije na ponovno oštrenje, jer sam imao osjećaj da su lošije nego prije oštrenja.
    po čemu si skonta da su gori zatupljene a dalje naoštrene?

    to se vidi golim okom ili ima neka posebna tehnika!?

  3. #193
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od SEXten Pogledati poruku
    po čemu si skonta da su gori zatupljene a dalje naoštrene?

    to se vidi golim okom ili ima neka posebna tehnika!?
    U konkretnom slučaju servis se nalazi na stazi (Gerlitzen, Austrija) i nakon što sam uzeo naoštrene skije, u prvih nekoliko zavoja sam osjetio da lošije idu u zavoj nego prije oštrenja (naravno, riječ je o karving tehnici gdje skija "sama" skreće). Vratim se u servis i pitam servisera da li je zatupljivao vrhove i repove nakon oštrenja i čovjek kaže "da" (na naški jer je rođen u BiH). Kad je ponovo provukao skije kroz finu Wintersteiger mašinu sve je bilo kako treba. Od tada svaki put kad dajem skije na oštrenje naglasim "bez zatupljivanja". A dajem ih uvijek i samo u isti servis istom čovjeku. Sve ostalo na skijama radim sam.

    Generalno je to teško vidjeti "golim okom", jer je to zatupljivanje u stvari prelazak par puta brusnim papirom pod 45 stepeni. Provjera noktom može da pokaže razliku.

  4. #194
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Zao mi je sto nisam mogao prisustvovati prezentaciji (hvala Goranu i Admin-u!) gledao sve ovo pomalo, i "dobio" poprilican strah od nestrucnog ostrenja kantni i resio da se sam tome posvetim. Shodno tome, pitanje, ovaj "ostrac" koga nude u BeoSport-u moze meni zavrsiti posao u smislu da mogu sam odrzavati kantne ostrima sa uglovima preporucenim od proizvodjaca (recimo, imam Volkl Unlimited AC30, Salomon X-Wing Tornado, supruga ima neke Fisher-ove, deca neke Elanove itd...)
    http://www.beosport.com/internet-pro...dge-sharpener/
    Hvala.
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  5. #195
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Iskustva sa lošim serviserima stvarno zvuče zastrašujuće, međutim servisirati skije u domaćoj radinosti nije ni malo lak i jednostavan proces.

    Prvo, da bi sami kvalitetno servisirali skije potrebno je dosta nekog alata. Bilo da nešto od alata kupite a nešto napravite to će odneti fino novca.

    Drugo, sem alata potrebno je i tehničko znanje svih procesa kroz koji skije prolaze pri servisiranju i možda još bitnije iskustvo. Iskustvo dobri serviseri stiču kroz godine i godine radnog staža, hiljade skija koje servisiraju i isto toliko povratnih informacija od ljudi kojima te skije servisiraju. Sem toga, to su ljudi koji znaju (ili bi trebali da znaju) kako da prilagode skiju vašoj veštini i nivou znanja, a to su finese koje opet su deo njhovog iskustva, probanja raznih podešavanja, itd.

    Treće, potreban vam je prostor gde ćete to raditi jer je proces vrlo prljav. Pri kompletnom servisiranju tu ostaju razni opiljci i prljavština i vosak koji leti na sve strane. Treba da znate i da je servis jednog para skija vremenski zahtevan proces, pogotovu ako planirate da više puta voskirate skije. Neko želi i može da odvoji par sati, ali nekome je to puno i ne želi ili ne može da odvoji to vreme.

    Prisustvovao sam prezentaciji iz više razloga. Prvi je što me tematika inače veoma interesuje i zbog toga što bih voleo da znam na koji način najbolje da pomognem serviseru pravim informacijama kako bi pripremio skiju prema meni. Drugi razlog je taj što znam da ću se pre ili kasnije naći u situaciji da moram da servisiram skiju van servisa gde to redovno radim pa da mogu koliko toliko da procenim servisera i jasno mu stavim do znanja na šta da obrati pažnju. Mišljenja sam da za većinu skijaša, uključujući tu i sebe, je najbolja i najjeftinija opcija naći dobrog servisera i stalno ići kod njega. DIY servisiranje je opravdano kada provodite puno vremena na snegu pa bi vas servisiranje u servisu dosta koštalo u toku sezone, kada imate puno pari skija (cela porodica skija) koje treba više puta u sezoni servisirati, kada nemata u blizini dobar servis ili naravno kada baš volite i želite da održavate sami svoje skije.
    Izmenio/la chaghaboo; 03.12.2012 u 15:08.

  6. #196
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od hallo Pogledati poruku
    Zao mi je sto nisam mogao prisustvovati prezentaciji (hvala Goranu i Admin-u!) gledao sve ovo pomalo, i "dobio" poprilican strah od nestrucnog ostrenja kantni i resio da se sam tome posvetim. Shodno tome, pitanje, ovaj "ostrac" koga nude u BeoSport-u moze meni zavrsiti posao u smislu da mogu sam odrzavati kantne ostrima sa uglovima preporucenim od proizvodjaca (recimo, imam Volkl Unlimited AC30, Salomon X-Wing Tornado, supruga ima neke Fisher-ove, deca neke Elanove itd...)
    http://www.beosport.com/internet-pro...dge-sharpener/
    Hvala.
    U servisu su koristili dva različita alata za bočni i donji ugao kantne, nešto ovog tipa: klik, klik. Naravno ovo su samo držači pa je uz njih potrebno kupiti i turpije.

    Ovaj što si ti našao oštri oba ugla, kao neki multipraktik, ali mislim da bez obzira i za ovaj alat treba razmisliti koju vrstu turpije koristiti, ili možda više vrsta i da li možeš da nabaviš turpiju kada ti se potroši ta. A trebao bi ti i nož za fenol.

  7. #197
    Member velkom avatar
    Datum registracije
    21.02.2009
    Lokacija
    Bnv brd Bgd
    Skije / Bord
    Fischer F19 Progressor
    Poruke
    52

    Podrazumevano

    Evo jedna Uradi sam stega za skije: http://www.youtube.com/watch?feature...&v=fdBYzv3xVlk a detalji na http://www.ebay.at/itm/Skispanner-Sk...#ht_707wt_1186
    Hvala Goranu i Igoru na dobronamernim i korisnim savetima. Odlična prezentacija.

  8. #198
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Kako germanski domišljato i pedantno ...

    Baš prije koji dan naletim i na sličnu zanimqivost - http://ski-table.de/
    Bila je i još "on-line" ponuda za manje novca.

  9. #199
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    kako "provaliti" da li je neka skija nova (ne bukvalno iz prodavnice), odnosno da na njoj nije radjeno ostrenje rubnika ili krpljenje podloge?

  10. #200
    Ski legenda Pejamachine avatar
    Datum registracije
    09.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic D2 VF 75, Elan SLX comp
    Poruke
    415

    Podrazumevano

    Pogledaj je li guljena fenola...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •