Strana 32 od 37 PrvaPrva ... 223031323334 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 311 do 320 od 365

Tema: Servis skija

  1. #311
    Junior Member
    Datum registracije
    02.11.2018
    Lokacija
    Subotica
    Skije / Bord
    Atomic Redster XT
    Godina
    58
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Pozz svima i srećna NG!
    Želeo bih malko obnoviti ovu temu - nisam naime lenj da kopam po arhivi, ali, obzirom na sve nevolje koje nam je korona donela, puno se stvari menja, pa...da li neko ima sveža iskustva sa nekim od nabrojanih servisa:
    - Salto M BG
    - Markoni BG/NS
    - Fanatic NS
    - Ili neki drugi za preporuku
    Ja sam iz Subotice, no poslovno dobacujem i do Beograda i Novog Sada, a nadam se nekom skijanju u februaru pa bih želeo odraditi ski sevis na vreme...

  2. #312
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Sveže... 2 godine kad sam poslednji put bio na skijanju, salto (ne znam ni sam po koji put). Super korektan odnos a najbitnije, odrađen servis kako treba i slušali smo jedni druge (sugestije, zahtevi itd).


  3. #313
    Junior Member
    Datum registracije
    01.02.2016
    Godina
    36
    Poruke
    23

    Podrazumevano

    Preporucio bih Ski Servis u Preradovićevoj kod hale Pionir. Neki ih zovu i Yeti ali koliko su mi rekli, to je samo na logu a ne i u nazivu. U decembru sam prvi put i definitivno cu i sl put nositi skije kod njih.

  4. #314
    Junior Member
    Datum registracije
    28.11.2018
    Poruke
    24

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gio Pogledati poruku
    Sveže... 2 godine kad sam poslednji put bio na skijanju, salto (ne znam ni sam po koji put). Super korektan odnos a najbitnije, odrađen servis kako treba i slušali smo jedni druge (sugestije, zahtevi itd).
    Drug , hvala , posle trideset godina rada kažete zahteve a operater na touch screen-u postavi recepat kako u Evropi , tako i u Srbiji ,
    link našeg robota je https://www.facebook.com/24233634585...96501821302262
    zbog operativnig svojstava radnih alata utrošak baze i bočnog oštrenja je umalo 0 , naravno zahvaljujući i operateru , jedino trenutno osposobljenim od Ljubjane do našeg podrućja , Pro Bike TESMA SPORT , Celje i Mi SALTO M BEOGRAD, To su trenutno jedina tri operatvna robota na Balkanu

  5. #315
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Skije / Bord
    Head e-SL
    Godina
    47
    Poruke
    310

    Podrazumevano

    Videćemo se onda verovatno posle skijanja, uzete su nove E-SL, baš sam se pitao gde da ih nosim na servis. Beosport mi je jednom toliko oborio kantne bez pitanja, da sam mislio da ću da poginem na prvom ledu u tri doline pre dve godine, a evo sad mi Markoni, gde sam kupio novu skiju, nije stegao šrafove na jednom zadnjem vezu, niti podesio težinu. Dobro da sam uzeo da proverim.

    @salto, vi to znate sigurno, da li je dovoljno samo pritegnuti šraf? Ne maže se loctite? Svakako ću ih proveravati i posle skijanja.

  6. #316
    Junior Member
    Datum registracije
    22.10.2021
    Lokacija
    Zagreb
    Skije / Bord
    Fischer wc sc
    Poruke
    28

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od salto Pogledati poruku
    Drug , hvala , posle trideset godina rada kažete zahteve a operater na touch screen-u postavi recepat kako u Evropi , tako i u Srbiji ,
    link našeg robota je https://www.facebook.com/24233634585...96501821302262
    zbog operativnig svojstava radnih alata utrošak baze i bočnog oštrenja je umalo 0 , naravno zahvaljujući i operateru , jedino trenutno osposobljenim od Ljubjane do našeg podrućja , Pro Bike TESMA SPORT , Celje i Mi SALTO M BEOGRAD, To su trenutno jedina tri operatvna robota na Balkanu
    Probao na Molltaleru, katastrofa je bilo. Tu i tamo netko zna složiti skije, kod nas U Zg samo
    Ima jedan…..ostalo katastrofa, puni price a skije tupe.

  7. #317
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Skije / Bord
    Head e-SL
    Godina
    47
    Poruke
    310

    Podrazumevano

    Ja vratio Head e-SL u Markoni, labav šraf nije mogao da se stegne i kad je skinuo vezove, pošto mi je dozvolio da prisustvujem, videla se uništena ploča. Šta drugo može biti nego da je loše podesio šrafilicu na prejak moment i oblajznuo je.

    Sreća moja da sam ih proverio, da ne slomim vrat negde. Kakav debakl od prodavnice i servisa. U ponedeljak će da mi jave šta dalje, a i ja da se malo ohladim.

  8. #318
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nidza Pogledati poruku
    ...U ponedeljak će da mi jave šta dalje, a i ja da se malo ohladim.
    Vrlo jednostavno rješenje: pomjeriti sva četiri veza za jedan korak naprijed ili nazad u nove rupe. Naprijed za lakše skretanje, nazad za stabilnost pri brzini, pa biraj (razlika je zanemariva pa vjerovatno nećeš ni osjetiti razliku).

  9. #319
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Skije / Bord
    Head e-SL
    Godina
    47
    Poruke
    310

    Podrazumevano

    Stvarno bi pristao na to?

    Kakvo lakše skretanje kad se karving skija u piku krivi na tačno predviđenoj i obeleženoj poziciji gde joj je i najuži struk? 1cm sigurno to ne menja dramatično, ali zašto bih iz radnje izneo skiju sa manom? Naravno da ne dolazi u obzir.

  10. #320
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nidza Pogledati poruku
    Stvarno bi pristao na to?
    Apsolutno da. Više puta sam se igrao pomjeranja vezova naprijed i nazad na skiji ako su vezovi bili na ploči. Na nekim skijama sam osjetio razliku, a na nekima i nisam.
    Ako si od njih kupio skije i ako su oni zabrljali, ti traži da ti zamjene ploču novom. Meni ne bi smetalo.

    Citirati Originalno postavljeno od nidza Pogledati poruku
    Kakvo lakše skretanje kad se karving skija u piku krivi na tačno predviđenoj i obeleženoj poziciji gde joj je i najuži struk?...
    Ta fabrički označena pozicija je čisti kompromis. Idealan položaj veza za svakog skijaša je drugačiji, ali je nemoguće izvesti pojedinačno prilagođavanje za svakoga bez probavanja na stazi, pa je svima od proizvođača do trgovca najlakše da se drže fabričke crte na skiji.
    Svako od nas ima drugačiji položaj tijala na skijama i samim tim nam težište nije na istom mjestu duž skije. Pored toga, neko ima pancerice sa žestokim nagibom (težište naprijed), a neko ima uspravne pancerice pa uvijek skija u položaju kao da sjedi (težište debelo nazad). Crta na pancerici koja se poklapa sa crtom na skiji je tačno na sredini dužine stopala, a težište skijaša u toku skijanja treba da je negdje oko najšireg dijela stopala (englezi to zovu BOF - Ball of the foot). U prevodu: kod pancerica centriranih na crtu je kod mene koji nosim cipele broj 48 taj BOF oko 2 cm naprijed u odnosu na nekog ko nosi cipele 40, pa bih ja trebao uvijek montirati vezove 1-2 cm nazad u odnosu na fabričku oznaku (što i radim kod širokih skija).

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •