Strana 31 od 37 PrvaPrva ... 212930313233 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 301 do 310 od 365

Tema: Servis skija

  1. #301
    Senior Member MadMike82 avatar
    Datum registracije
    23.02.2019
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    K2 charger
    Godina
    41
    Poruke
    144

    Podrazumevano

    Zadovoljan i ja onom mašinom iz Salto M, ali pre nekoliko dana sam od jednog servisera čuo da za svaki par skija treba da se podese različiti parametri, a da nijedan servis, koji radi sa tim mašinama, nema vremena da se bavi tim stvarima i da sve skije provlače isto.
    Nadam se da nije tako, ali ću sigurno postaviti to pitanje kada odem sledeći put.


  2. #302
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od MadMike82 Pogledati poruku
    Zadovoljan i ja onom mašinom iz Salto M, ali pre nekoliko dana sam od jednog servisera čuo da za svaki par skija treba da se podese različiti parametri, a da nijedan servis, koji radi sa tim mašinama, nema vremena da se bavi tim stvarima i da sve skije provlače isto.
    Nadam se da nije tako, ali ću sigurno postaviti to pitanje kada odem sledeći put.
    Računaj da sve skije provlače sa istim parametrima, osim ako ne naglasiš koje uglove želiš. Mislim da većina ima podešene standardne uglove 2 stepena bočno i 0,5 (ili 0,7) na kliznoj plohi.

  3. #303
    Senior Member MadMike82 avatar
    Datum registracije
    23.02.2019
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    K2 charger
    Godina
    41
    Poruke
    144

    Podrazumevano

    To ipak znači da nije baš da treba posebno za svaki model skije podešavati brojke, kako sam ja razumeo. Što, istina, i nema previše logike...


  4. #304
    Junior Member
    Datum registracije
    28.11.2018
    Poruke
    24

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Računaj da sve skije provlače sa istim parametrima, osim ako ne naglasiš koje uglove želiš. Mislim da većina ima podešene standardne uglove 2 stepena bočno i 0,5 (ili 0,7) na kliznoj plohi.
    da , upravo tako , robot koji mi posedujemo ima na hiljade "recepata" , potrebno je naglasiti kakav ste skijas. U programu masine promena se jednostavno vrsi dodirom na ekran. Sto se tice baznog ugla on je stepenasto promenjiv a ujednoto je i razlog zbog koga smo kupili ovaj robot ,
    sa čela skije kreće od 0.80 do prednjeg veza stepenasto do 0.40 i taj ugao drži do kraja zadnjeg veza da bi na kraju repa izašao na 0.80.
    Zašto ?
    pogledajte na ovom linku : https://www.youtube.com/watch?v=ggNcpgq3uUw
    utrosak baze i kantni mizeran , masina je ujedno kupljena zbog naseg rentala koji je ogroman a brzina rada od 110 sekundi po paru skija nam omogucava da svaka skija pre izlaska na rental bude obradjena .
    i naravno evo je kod nas: https://www.facebook.com/SaltoM-Role...03386110613833

  5. #305
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Moje sve preporuke idu za Salto M gde skije servisiram vec dugi niz godina! Veoma sam zadovljan i uslugom i odnosom. Ove sezone sam prvi put kod njih servisirao skije na robotu i rezultat je fantastican. Ploca i kantne su ispale savrseno, a najvaznije, skijanje je bilo pravo uzivanje.

    Pre Salto M-a sam koristio i druge ski servise u BG-u i nisam bio zadovoljan, pri cemu niti imam specijalne prohteve niti sam profi skijas, ali imam dovoljno znanja da vidim kad servis nije dobro uradjen, ili skija upropascena, sto se i te kako desava. Los servis ne mora trajno da obogalji skiju, ali dovoljno je da vam upropasti uzivanje na snegu i skrati radni vek skije.

  6. #306
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od salto Pogledati poruku
    da , upravo tako , robot koji mi posedujemo ima na hiljade "recepata" , potrebno je naglasiti kakav ste skijas. U programu masine promena se jednostavno vrsi dodirom na ekran. Sto se tice baznog ugla on je stepenasto promenjiv a ujednoto je i razlog zbog koga smo kupili ovaj robot ,
    sa čela skije kreće od 0.80 do prednjeg veza stepenasto do 0.40 i taj ugao drži do kraja zadnjeg veza da bi na kraju repa izašao na 0.80.
    Zašto ?
    pogledajte na ovom linku : https://www.youtube.com/watch?v=ggNcpgq3uUw
    utrosak baze i kantni mizeran , masina je ujedno kupljena zbog naseg rentala koji je ogroman a brzina rada od 110 sekundi po paru skija nam omogucava da svaka skija pre izlaska na rental bude obradjena .
    i naravno evo je kod nas: https://www.facebook.com/SaltoM-Role...03386110613833
    Горане, а шта се дешава са системима који разликују леву и десну скију? Да ли то пред машину поставља неки нарочит захтев?

  7. #307
    Senior Member bbK1ng avatar
    Datum registracije
    06.01.2017
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Experience 88
    Godina
    51
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od salto Pogledati poruku
    da , upravo tako , robot koji mi posedujemo ima na hiljade "recepata" , potrebno je naglasiti kakav ste skijas. U programu masine promena se jednostavno vrsi dodirom na ekran. Sto se tice baznog ugla on je stepenasto promenjiv a ujednoto je i razlog zbog koga smo kupili ovaj robot ,
    Koje parametre je potrebno/važno naglasiti?



  8. #308
    Senior Member MadMike82 avatar
    Datum registracije
    23.02.2019
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    K2 charger
    Godina
    41
    Poruke
    144

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bbK1ng Pogledati poruku
    Koje parametre je potrebno/važno naglasiti?
    Pretpostavljam uglove. Nema tu šta drugo da se šteluje, ako ne grešim.


  9. #309
    Junior Member
    Datum registracije
    28.11.2018
    Poruke
    24

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Горане, а шта се дешава са системима који разликују леву и десну скију? Да ли то пред машину поставља неки нарочит захтев?
    Vrlo prosto: u koliko postoji odstupanje leve i desne strane , silikonski vakum hvataci sa mehanickim zglobovima (posluzioci) postavljaju skiju u nulti ravni polozaj ( elan amphibio) .

  10. #310
    Junior Member
    Datum registracije
    28.11.2018
    Poruke
    24

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bbK1ng Pogledati poruku
    Koje parametre je potrebno/važno naglasiti?
    Puno skijasa vec imaju naviku na odredjeni bocni ugao. 88- 89 - 90 ili extremno 87

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •