Strana 28 od 37 PrvaPrva ... 182627282930 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 271 do 280 od 365

Tema: Servis skija

  1. #271
    Member
    Datum registracije
    08.01.2012
    Godina
    43
    Poruke
    88

    Podrazumevano

    Na koliko dana skijanja bi trebalo ponoviti ovaj proces?

  2. #272
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Mordred Pogledati poruku
    Na koliko dana skijanja bi trebalo ponoviti ovaj proces?
    Dan skijanja je relativan pojam. Za nekog su to 4 žice po 2 km i 3 piva, a za nekog 20 žica bez piva. Ako se koriste vučnice, vosak se troši i uz brdo.

    Kad (crna) klizna ploha počne da bijeli uz rubnike, to je signal da je vosak "ishlapio". Recimo da je to između 4 i 7 dana na stazi.

  3. #273
    Member
    Datum registracije
    08.01.2012
    Godina
    43
    Poruke
    88

    Podrazumevano

    Kad sam poslao pitanje, skontato sam da ne može to baš u danima, jer se pored stila skijanja razlikuje i kvalitet i pripremljenost staza, a eto, i tip žice utiče, ima smisla.

    Prilikom kupovine prvih skija, računao sam da ih na maks 7 dana na snegu nosim na servis, a nisam računao da ću između toga i da ih voskiram.

    Vidim da ski servisi imaju uslugu voskiranje i mašinsko voskiranje, košta 2-3€, a imaju i voskiranje sa peglom ili "digitalnom" peglom (valjda ima LCD za temp? ) koje je 5-6€. Koja je preporuka? Znam iz mog posla da skuplje nije uvek bolje, pa reko' da pitam

  4. #274
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    U servisima obično koriste valjak "nakvašen" voskom i skijom samo pređu preko njega. Pegla je zakon.

  5. #275
    Member
    Datum registracije
    08.01.2012
    Godina
    43
    Poruke
    88

    Podrazumevano

    Than pegla it is
    Hvala

  6. #276
    Member
    Datum registracije
    16.02.2015
    Poruke
    45

    Podrazumevano

    Imajteu vidu da ako je sneg mokar vise se trosi vosak nego kada je sneg u minusu.

  7. #277
    Junior Member
    Datum registracije
    28.11.2018
    Poruke
    24

    Podrazumevano

    Dragi drugari posle malo duzeg vremena tu smo opet , mnogo tehnologija i nacina servisiranja se promenilo , i mi smo malo vise uznapredovali , mozemo se pohvaliti da dobrih hilj. kilometara u krug nema niko ovaj stroj a kupio sam ga namenski zbog baznog ostrenja . fama oko "zaneo se majstor" vise ne postoji , kazes sta treba i robot to uradi u mikrone , garantujemo preko 50 ful servisa na novoj skiji. pre ce biti demode nego - nemoze vise da se servisira-potrosena.
    https://www.facebook.com/24233634585...4107421030193/

  8. #278
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od salto Pogledati poruku
    Dragi drugari posle malo duzeg vremena tu smo opet , mnogo tehnologija i nacina servisiranja se promenilo , i mi smo malo vise uznapredovali , mozemo se pohvaliti da dobrih hilj. kilometara u krug nema niko ovaj stroj a kupio sam ga namenski zbog baznog ostrenja . fama oko "zaneo se majstor" vise ne postoji , kazes sta treba i robot to uradi u mikrone , garantujemo preko 50 ful servisa na novoj skiji. pre ce biti demode nego - nemoze vise da se servisira-potrosena.
    https://www.facebook.com/24233634585...4107421030193/
    Svaka cast, al' nekako sam najvise voleo u ono podrumce kroz radnju da sidjem, i gledam kako se majstor "zanosi"....svakako uvek sam birao i biram Salto za servis i nije mi problem povuci skije iz Loznice do Vas.
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  9. #279
    Super Member designbvr avatar
    Datum registracije
    20.01.2008
    Lokacija
    BGD
    Poruke
    405

    Podrazumevano

    Ček BRE Gorane, a šta mi sa demode skijama da radimo ,
    a i gde majstora da nađemo ?
    Naj je važniji osećaj za feeling

  10. #280
    Junior Member
    Datum registracije
    28.11.2018
    Poruke
    24

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od hallo Pogledati poruku
    Svaka cast, al' nekako sam najvise voleo u ono podrumce kroz radnju da sidjem, i gledam kako se majstor "zanosi"....svakako uvek sam birao i biram Salto za servis i nije mi problem povuci skije iz Loznice do Vas.
    to i dalje radi ovo je samo prosirenje jos jedan pogon

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •