Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 18 od 18

Tema: kako sam organizovati skijanje u francuskoj?

  1. #11
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    U svakom slucaju, ako nemate skipass za neku odredjenu regiju, mislim da su agencije tipa skibus i slicne, mnogo povoljnije. Cene skipassa mozete videti takodje na www.ski-france.com sajtu. Februar je za Francusku najskuplji zbog njihovih odmora i praznika zato vecina agencija vodi decembar, januar i mart. Ja sam razmisljao isto da idem u sopstvenoj reziji ali kada se sve stavi na papir, uz putarine, tunel smestaj, skipass, nikako nisam uspevao da izadjem ni blizu onoga sto nude neke agencije.

  2. #12
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Udruženja ljubitelja skijanja su definitivno najjeftinija, ali problem je kada nemaju ništa u ponudi za period koji ti odgovara. Ove godine nijedno udruženje ne vodi na novogodišnje skijanje, a meni se baš ide tada, tako da sam osuđen da sam sebi organizujem sve. Evo kako to otprilike izgleda konkretno za L2A, ako nekoga zanima.

    Cene smeštaja u Fr su u decembru i prve dve nedelje posle NG ubedljivo najjeftinije, dok je period oko NG čak i do dva puta skuplji. Tako (kao primer ću uzeti najam studija/apartmana za 4 osobe uključujući boravišnu taksu) će vam u terminu NG za smeštaj trebati od 550-750€, dok pre i posle toga taj isti smeštaj košta između 200 i 400€, a u zavisnosti od toga kakav smeštaj želite. Čisto da imate ideju o kakvom smeštaju se radi, studio ili apartman za 4 osobe od tih 550, odnosno 200€ je ekvivalent onome što dobijate kada idete preko udruženja.

    Putarine u oba smera izađu oko 170€, a gorivo zavisi od potrošnje vašeg četvorotočkaša. Od Bg do L2A i nazad ima oko 2650km. Konkretno u mom slučaju to znači da će mi za gorivo trebati nekih 330€, a što znači da će prevoz do tamo i nazad za 4 osobe izaći 500€.

    Tu još treba dodati skipas koji je 211€ i 11€ za putno osiguranje sa doplatom za skijaško. Naravno osiguranje nije obavezno pa ko neće ne mora da ga kupi.

    Suma sumarum po osobi za NG to izađe oko 510€, odnosno oko 420€ u periodu pre i posle NG, računajući i osiguranje. Uzeo sam srednje vrednosti smeštaja, 300€ za jeftiniji i 650€ za skuplji period. U mom slučaju kada i idemo preko udruženja opet koristimo svoj prevoz tako da razlika u ceni nije značajna.

    Zarad poređenja u jeftinijem terminu ista ta varijanta preko nekog udruženja bi me koštala oko 380€, naravno po osobi, odnosno nekih 40€ jeftinije. Pri tome sam računao da i preko udruženja doplatim da četvoro spava u petokrevetnom studiju i da idem svojim kolima. Ako bih koristio njihov prevoz razlika bi se popela na nekih 100€.
    Izmenio/la chaghaboo; 17.09.2012 u 09:35.

  3. #13
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Upravo to, ako ti odgovara neki termin preko udruzenja, mnogo se vise isplati... Ja konkretno ove godine idem u Val Thorens od 7.12. do 21.12. i cena prevoz, smestaj, skipass mi je 450 evra. 12 dana skipass, 13 nocenja. Tako da je to meni jako povoljno, samo se nadam da ce biti snega u tom periodu dovoljno...

  4. #14
    Junior Member
    Datum registracije
    11.12.2009
    Godina
    41
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dzoninho Pogledati poruku
    Upravo to, ako ti odgovara neki termin preko udruzenja, mnogo se vise isplati... Ja konkretno ove godine idem u Val Thorens od 7.12. do 21.12. i cena prevoz, smestaj, skipass mi je 450 evra. 12 dana skipass, 13 nocenja. Tako da je to meni jako povoljno, samo se nadam da ce biti snega u tom periodu dovoljno...
    Preko koje agencije ides, ovo je stvarno povoljno. Pozz

  5. #15
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Ja redovno idem preko udruzenja na skijanje ali svojim prevozom. 4 nas je a u busevima je havarija i prevelika guzva+ja s svoja 2 metra je prevelik napor da se vozim 24 casa. Platimo nas 4 prosecno 100eur vise za prevoz ali zato stignemo za 12-13 sati, odmorni, neizgazeni, stali gde zelimo itd.
    History is made by those who dare to break the rules.

  6. #16
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Idem preko druga koji je radio u JungleTribe i on je organizovao ovaj termin za ovu cenu. Jeste da je decembar ali dve nedelje skijanja, uf...

  7. #17
    Junior Member
    Datum registracije
    10.11.2012
    Godina
    36
    Poruke
    1

    Podrazumevano

    Ja i drug tražimo povoljno udruzenje za skijanje ove sezone.

    Možete li da preporučite neku?

  8. #18
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Skifun i skibus
    History is made by those who dare to break the rules.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •