Rezultati 1 do 8 od 8

Tema: knjiga "avalanche ski training" + ortoza + daske

  1. #1
    Junior Member SASHA.SAINT avatar
    Datum registracije
    25.01.2009
    Lokacija
    serbia
    Skije / Bord
    volant
    Poruke
    7

    Podrazumevano knjiga "avalanche ski training" + ortoza + daske

    Pozdrav svima ,
    Da li je neko od cenjenih kolega procitao knjigu u el. obliku (prim. jer samo kao takva i postoji). Ako jeste voleo bih cuti vredi li izdvojiti 50$ za istu. Imao sam tezu povredu kolena pre nekoliko godina bash na skijanju (lom ligamenata - zapravo ukrstenog i uzduznog; oporavio se bez operacija ; skijao posle ; ali ipak mishice te desne noge nikako da vratim u "ono" prizeljkivano stanje od pre a samim tim i manjak samopouzdanja na stazi bez obzira na ortoze/elasticni zavoj) I tako pro"googl"ah malo i dodjoh do pomenutog naslova. Pa me zanima da li neko u nashoj keliji ima iskustva sa "revolucionarnim" vezbama za skijanje.

    A da iskoristim priliku da pitam i za savet gde kupiti ortozu sa shipkama ?

    i josh jedno pitanje vrede li sledece skije 150e / nevozene ? Posto pretpostavljam da su model za neku 199X ? Moze li mi neki bolji poznavalac reci iz koje su sezone i kom nivou skijasha su namenjene ? Da li su tvrdje ili mekse)? Ja imam samo fotografije!










    P.S. da li se na ove daske moze montirati turno vez i nabaciti skinovi? Opasno sam se zagrejao za TURNO skijanje. Ali to zahteva i zasluzuje novi THREAD!!!

    Hvala svima na odgovorima - moze i na private mail.
    rookie

  2. #2
    Junior Member SASHA.SAINT avatar
    Datum registracije
    25.01.2009
    Lokacija
    serbia
    Skije / Bord
    volant
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    a evo i fotografija skija (sorry mislio sam da ne mora sa photobucket-a - rookie):







    rookie

  3. #3
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    sto se knjige tice cijena je masna ali ako si spreman da
    apliciras istu na sebi glede povratka na skijaske terene
    ja kazem vrijedi

    sto se skija tice meni ovo lici na neki hibrid dimenzija od 2005 pa na ovamo
    i topsheet dizajna iz 2003 proizvedene u rumuniji
    ne znam sta da kazem ja svoja koljena stavio nebih na iste
    pored toga sto se radi o djecijoj duzini 154 fuj

    no sto se skija tice treba da stavis kakva vrsta skijanja te interesuje
    gdje sebe vidis na stazi i tako to

  4. #4
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od SASHA.SAINT Pogledati poruku

    P.S. da li se na ove daske moze montirati turno vez i nabaciti skinovi? Opasno sam se zagrejao za TURNO skijanje. Ali to zahteva i zasluzuje novi THREAD!!!

    Hvala svima na odgovorima - moze i na private mail.
    Nisu ovo skije za turno skijanje, nikako. Skije su ‘race-slalomaske’; pre kratke, a sigurno I preteske da se koriste za turno-skijanje. 3v serija je solidna rekreativno-slalomaska linija; mislim da je ovo model iz perioda 2004/05, ne bik znao; google ce ti sve kasti sto treba da znas o istoj.

    Ako si se zagrijao za turno skijanje onda svakako treba da se koncentirses na neku drugu kategoriju skija; sa vise flexa (citaj mekoce), manje carve-shape (citaj ne ovako strukirane) I naravno ne preteske; turno skijanje predvidja penjacinu, a od teske skije to moze samo da ti omrzne.Turno-skijanje u pravilu predvidja skijanje po ne uredjenim terenima, u po mogucnosti dubljem ili razgazenom snjegu.
    Sa klasicnom carve-skijom od 155cm na takvim terenima sebi samo mozes da uskratis uzivanje koje inace moze da ti pruzi neka (mid)fat skija,dakle sasvim druga kategorija od ove gore pomenute.

  5. #5
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    O skijama i turno skijanju vec su ti rekli sasvim dovoljno i razbirljivo

    Meni je nesto drugo zapelo za oko

    Citirati Originalno postavljeno od SASHA.SAINT Pogledati poruku
    Imao sam tezu povredu kolena pre nekoliko godina bash na skijanju (lom ligamenata - zapravo ukrstenog i uzduznog; oporavio se bez operacija ; skijao posle ; ali ipak mishice te desne noge nikako da vratim u "ono" prizeljkivano stanje od pre a samim tim i manjak samopouzdanja na stazi bez obzira na ortoze/elasticni zavoj) I tako pro"googl"ah malo i dodjoh do pomenutog naslova. Pa me zanima da li neko u nashoj keliji ima iskustva sa "revolucionarnim" vezbama za skijanje.

    A da iskoristim priliku da pitam i za savet gde kupiti ortozu sa shipkama ?
    Kakav to lom ligamenata si imao, prosao bez operacije a zatim jos i skijao???? pa makar i sa elasticnim zavojom???
    Tu nesto nije kako treba.
    Misice desne noge nisi vratio jer nisi ni vezbao, ili pak nisi dovoljno vezbao, ili nisi pravilno vezbao. I kakve su to specijalne vezbe za skijanje ako si radio vezbe za kvadriceps, naravno konstantno do vracanje atrofiranog kvadricepsa u prethodni polozaj.
    A da, moram te upitati ko ti je dao tu ideju za tu ortozu sa shipkama???
    i sta je toj ortozi posebna namena???
    Izvini ako sam nekulturan, ali zelim ti pomoci.
    Na skijanju ili imas zdrava kolena ili nemes zdrava kolena pa nema ni skijanja.
    Moja iskustva cu preneti posle prvog dana skijanja ove sezone za sta se intenzivno pripremam vec punih 7 meseca.
    Pozdrav

  6. #6
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Ako je ortoza isto sto fiksator (meni to zvuci kao da je neka bolest), onda ta stvar sa sipkama ima da se skupi u prodavnici "Rudo" u Beogradu, Resavska ulica broj ako se ne varam 32. I verovatno u drugim prodavnicama "Rudo".

  7. #7
    Member
    Datum registracije
    16.01.2008
    Skije / Bord
    volkl
    Godina
    57
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    I ja sam ove zime imao povredu kolena na skijanju tj. iskidan bocni i naprsuce ukrstenih ligamenata. Po preporuci mog ortopeda, koji je iskusan skijas i planinar, krenuo sam sa oporavkom i jacanjem misica noge kako bih docekao sezonu spreman. Ortozu sam kupio jos onda kada sam skinuo gips (nosio ga 6 nedelja) i pomogla mi je u oporavku jer svojim utegama i polugicana ne dozvoljava da koleno napravi neki nekontrolisani pokret koji moze da ga ponovo povredi. trenutno sam dovoljno ojacao misice da mogu da lagano trcim, ali sa trudim da ih toliko ojacam da mogu bez problema da skijam i ove sezone.

  8. #8
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bancho Pogledati poruku
    ... iskidan bocni i naprsuce ukrstenih ligamenata. ... gips (nosio ga 6 nedelja) ... trenutno sam dovoljno ojacao misice da mogu da lagano trcim, ali sa trudim da ih toliko ojacam da mogu bez problema da skijam i ove sezone.
    Pisi kada budes skijao kako ide, da uvatimo nesto od tvog iskustva.

    P.S. Cuvaj se tih 'nekontrolisanih' ili pak nenadejnih pokreta kolena, posebno kod carving-a

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •