Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 14

Tema: Sljeme Zagreb 06.01.2010

  1. #1
    Senior Member
    Datum registracije
    03.12.2008
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Volkl Racetiger SC Ti
    Godina
    43
    Poruke
    128

    Podrazumevano Sljeme Zagreb 06.01.2010

    E pa ljudi možda je malo rano za ovaj izlet ali pošto mi se ta ideja vrzma po glavi rekoh da priupitam nekog ako je bio ili planira da ide u Zagreb tj Sljeme na trku u muškom slalomu ove sezone???
    I drugo pitanje za nekog ko je bio i ko zna gde je najbolja pozicija za gledanje tj koje karte su za tu "najbolju poziciju" naravno a da ne bude VIP loža!!!
    Moja malenkost i ekipa(3-4) osobe su zainteresovane za odlazak pa ako ima još nekog neka se javi pa bi mogli npr istim busom da idemo......

  2. #2
    Member
    Datum registracije
    09.09.2009
    Poruke
    81

    Podrazumevano

    jel ste napravili racunicu mozda za tu avanturu? ja bi mozda isao, ali nemam ideju koliko to moze da kosta, ako je neka veca cifra, bolje da se ide da se skija negde za vikend!
    hvala, pozdrav!

  3. #3
    Senior Member
    Datum registracije
    03.12.2008
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Volkl Racetiger SC Ti
    Godina
    43
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    Pa cena karte je 15e, prevoz iz BG-a do ZG(ne znam precizno) ali ne verujem da je preko 40e i to su glavni(vidljivi) troskovi, ostalo po zelji.....

  4. #4
    Super Member plecko avatar
    Datum registracije
    17.01.2009
    Lokacija
    Obrenovac
    Godina
    46
    Poruke
    410

    Thumbs up Zagreb-Sljeme 06.01.2011.

    evo opet slaloma na Sljemenu, direktan prenos na EUROSPORTU, Benjamin RAICH krenuo prvi,uzivajte...
    Kad cemo mi imati ovakav dogadjaj ?

  5. #5
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Nemamo dovoljno kapija za slalom

  6. #6
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plecko Pogledati poruku
    Kad cemo mi imati ovakav dogadjaj ?
    Sve moze; ali po kojoj cijeni.
    Ne znam bas dal je to manifestacija za kakvom treba zuditi da se dobije. Citam da je ukupan iznos koji se odvaja za nagrade na Sljemenu drugi poslije u Kitzbila; :( . Dal je ta Hrvatska stvarno bogatija od Svedske, Svajcarske, Francuske, pa na kraju krajeva i Slovenije?
    Pitaj projsecnog gradjanina u Hr sta misli o fondu nagrada i cinjenici da takmicari i delegacije tih dana koje provode Zagrebu dobijaju mnogo luxuzniji smjestaj i tretman nego na ostalim stanicama svjetskog kupa. To je valjda cijena koju mora da plati mala zemlja da bi dobila ovako nesto, a koja nije ski sila (uprkos uspjesima familije kostelic) ni finansijski i infrastrukturno da i ne pricamo.
    Cemu to? Hrvatska se cigledno pruza vise nego sto joj cebe dozvoljava; no nebi bio problem da se to ne placa iz novcanika poreskih obveznika.
    mozda bi bilo realnije i 10x jeftinije da se organizuju neki freestyle kupovi ili slicno, da se djeca barem inspirisu cool skijanjem a ne ovim monotonim obaranjem kapijica

  7. #7
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Slozio bih se sa Sapom. Ali Hrvati stvarno cijene ovaj sport i trku(imaju i zbog koga), mislim da bi se malo ko od njih odrekao manifestacije.

    Inace, mislim da ce titulu odbraniti Razzoli, a Kostelic ponovo biti 2.

  8. #8
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    61
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    Ja nešto kontam da 'Rvati nisu glupi što rade ovo na Sljemenu... Biće da je to ulaganje koje se višestruko vrati preko leta... Dugačka je obala jadranska, može da primi onoliko turista iz EU... a mnogi od njih dođu baš zato što se trka Svetskog kupa održava u Hrvatskoj.

  9. #9
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od hehehe Pogledati poruku
    Ja nešto kontam da 'Rvati nisu glupi što rade ovo na Sljemenu... Biće da je to ulaganje koje se višestruko vrati preko leta... Dugačka je obala jadranska, može da primi onoliko turista iz EU... a mnogi od njih dođu baš zato što se trka Svetskog kupa održava u Hrvatskoj.
    Ja ne vidim nikakvu kauzalnu vezu; tj ne vidim da ta utrka marketinski imalo doprinosi posjeti hrvatskoj u ljeto. Priznaces hrvatska ne asocira kao zemlja zimskog sporta niti jednog momenta. Cak ni extremni zaljubljenici u umjetnost obaranja kapijica ne dolaze na jadransku obalu jer se sjete da negdje kod zagreba, na nekom brdu ima neki slalom u januaru.
    A ako je trka marketinski fol, onda je mnogo skup fol da se prodaje. Za te pare koje potrose na Sljemenu i oko Sljemena u par sedmica, mogu ljepote obale i unutrasnjosti reklamriati godinama iz dana u dan na eurosportu, cnn, national geografic i svim drugim mogucim komercijalnim kanalima, i ulagati unapredjivati ljetni turizam itd itd.
    Da hrvatska ima jedan promil potencijala za zimski turizam ja bi reko ajde de;
    ne shvati me pogresno; cijenim ja entuzijazam ljudi, ali finasijksi troskovi su katastrofa, a ne vjerujem da se ista znacajno vraca u vidu promocije same zemlje. Mislim da je u pitanju jos jedan primjer balkanske megalomanije, ovo kazem jer kad sam procito koje se cifre vrte za organiziju sledijo sam se; a izgleda grad i drzava ne zali da casti kavijarom, voznjama limuzinama po gradu i spavanjem u 5 zvjezdica za sve ucesnike;
    A citam na Indexu, neki dan na Snjezoj Kraljici bilo sve skupa oko 5000 ljudi (od cega gomila podjeljenih karata). Pa da je u Jadranu otkrivena nafta je bi reko oke je to. Ali nije bitno, ljeba i igara, a meni ni u dzep ni iz dzepa
    Izmenio/la Sapa; 06.01.2011 u 17:42.

  10. #10
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Na jesenas odrzanom seninaru za ski trenere na Avali, predavanje je odrzao i Reno Fliess (otac Nike), inace rukovodilac kompletnom organizacijom obe trke Svetskog kupa na Sljemenu.

    Govorio je o svim detaljima organizacije trke Svetskog kupa, potrebnom ljudstvu, tehnici, pripremi staze ... i da organizacija jedne trke košta oko 3.5 miliona EUR.

    A upravo organizacijom i druge muske trke, u malom vremenskom razmaku znacajno smanjuju ukupne toskove.

    Nije rekao konacan finansijski bilans, ali mislim da su prilicno u minusu.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •