Rezultati 1 do 4 od 4

Tema: SKIWELT WILDER KAISER BRIXENTAL 620 - 1957 m

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    17.09.2009
    Godina
    58
    Poruke
    14

    Podrazumevano SKIWELT WILDER KAISER BRIXENTAL 620 - 1957 m

    Skiwelt skijaška regija nalazi su u istočnom dijelu pokrajine Tirol u blizini poznatog skijališta Kitzbühel. Skijašku regiju sačinjavaju devet mjesta sa vrhovima iznad njih koji su medjusobno povezani.Visina skijaške regije je izmedju 620 mn/v mjesto Söll do najviše točke na kojoj se nalazi skijalište na vrhu Gampenkogel 1957 mn/v. Mjesta koja sačinjavaju regiju su ...vise informacija



    Kelchsau (820 m), Hopfgarten (620 m), Itter (705 m), Going (798 m) Ellmeu (820 ), Scheffau (752 m), Söll (703 m), Westendorf (802 m), Brixen im Thale (794 m) i nalaze se poluokružno u odnosu na skijališta. Visina skijaških vrhova je izmedju 1200 mn/v Astberg do najvSkijanje:
    Dužina skijaških staza u regiji iznosi impresivnih 279
    skijanje.at

  2. #2
    Member WhitePeaks avatar
    Datum registracije
    21.11.2011
    Lokacija
    Београд
    Skije / Bord
    SALOMON S/MAX 9
    Godina
    35
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    +1 za skijalište. Apsolutno bez greške, posebno jer čujem da su ga doradjivali od originalnog posta koji je bio 2009-e.

    Definitivno najveće skijalište što se konekcije žičara tiče, barem ovo što sam ja obišao do sada.

    U svakom slučaju je Austrijsko največe konektovano skijalište a 2012-e (kao što piše po mapa) je nagradjeno za najbolje skijalište na svijetu.

    Ne znam da li je Westendorf bio ranije konektovan sa skijalištima koje uključuju: Going, Ellmau, Scheffau, Soll, Itter i Hopfgarten ali je totalno genijalna konekcija izmedju 2 planine sa 2 ogomne gondole.
    Isti Westendorf ima jednu crnu stazu(br.112) koja je oko 40-45% nagiba i mislim da na bolju stazu nisam skijao Čak pobjedjuje i Obertauren ipak.
    Koliko god ljudi bilo na stazama skoro uopšte nema gužve jer su konekcije fenomenalne tako da se sa različitih mjesta stiže do raznih vrhova.

    Jedini mali minus(ili ne baš..) jeste što ima mnooogo staza i žičara tako da je potrebno minimum 5 dana skijanja od početka do kraja da se sve obidje, uglavnom crne i crvene staze. Mi smo bili šest, tako da smo posvetili jedan dan omliljenim stazama.


    Što se okolnih mjesta(sela) tiče prilično je tiho i mirno, barem u Scheffau-u u kojem smo mi bili. Pravi raj za ljude koji su isključivo došli zbog skijanja.
    Jer ga ima po apsolutno bilo kakvom vremenu.
    Čak i da nema snijega uopšte, 270km staza je zagarantovano vještačkim snijegom

    Sve u svemu toplo preporučujem Wilder Kaiser Ski Welt.

    mapa:http://images.skiresorts-test.com/sk...il_map_l20.jpg

  3. #3
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    moguce da cu uskoro da se uputim ka Kirchbergu, pa se razmisljam jedan dan da odem na skijanje ili 2, e sad posto sam u kitzbuhelu vec skijao, koji deo SkiWelt-a preporucujete za jednodnevnu posetu...?

  4. #4
    Junior Member
    Datum registracije
    19.11.2019
    Godina
    39
    Poruke
    20

    Podrazumevano

    Kako mi je forum pomogao ,da doprinesem iz ugla ispodprosecnog skijasa...
    Jako lep i moderan ski centar ,bez guzvi i ok za ne bas dobre skijase ali nista manje dobar i za dobre.
    Preovladjuju crvene staze ,plave staze naginju ka crvenim i iz mog ugla su teske .
    Sheffau je najbolje mesto za losije skijase jer ima dosta sidra za vezbanje i par plavih staza koje su optimalno dugacke a fine za uvezbavanje.
    Ellmau je nesto tezi i duze su staze ali savladive i moze da se uziva.
    Staze u Goingu nisu za losije skijase ,plava staza je strma i dugacka.
    Pogodilo nam se jako lepo vreme tako da je sve bilo super.
    Oko gondola su dobro organizovani besplatni parkinzi ,ski busevi ok funkciomisu ,nema guzve i cela regija je za pohvalu.
    Soll nismo skijali samo smo jednom izasli uvece ,mestasce je jako slatko
    Jedan dan smo otisli u Kitzbuhel ,bio je trening pred super G ,primetno veca guzva.
    Ovde vec ima i pobeka bas bas lagana staza ali i ozbiljne crne-kojima ne prilazim naravno.
    Crvene mogu da se voze neke ,nisu preterano teske i duge

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •