Rezultati 1 do 9 od 9

Tema: Méribel ili les menuires???

  1. #1
    Senior Member
    Datum registracije
    23.12.2008
    Godina
    40
    Poruke
    137

    Podrazumevano Méribel ili les menuires???

    ako moze mala pomoc oko izbora.bio sam u menuiru,bilo je super.da li ove godine da promenim i odem u meribel? da li je tamo losije pa da se ne razocaram sto nisam otisao ponovo u menuir... ako je neko bio u meribelu,neka napise sto opsirnije kako je bilo,a ako je neko bio u oba mesta jos bolje,neka napise gde da idem? unapred hvala.

  2. #2
    Senior Member
    Datum registracije
    23.12.2008
    Godina
    40
    Poruke
    137

    Podrazumevano Méribel

    trazio sam svuda,ali ne mogu da nadjem ponudu za meribel u januaru,posle bozica.ako neko zna neka napise gde ima? a moze i iskustva i slike iz meribela...unapred hvala.

  3. #3
    Member Nikola Milosavljevic avatar
    Datum registracije
    28.01.2009
    Lokacija
    Niš
    Godina
    44
    Poruke
    88

    Podrazumevano

    znam samo da je solidno skuplje od menuira, tako da se drzis starog recepta (kao i ja)

  4. #4
    Junior Member
    Datum registracije
    31.01.2008
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    A kakve su cene u menuiru, jel ima neki market da ne mora da se tegli hrana odavde. I da li bas udaraju po usima u kaficima?

  5. #5
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Svima koji idu ja preporučujem da ne nose nikakvu hranu, osim ako baš ne mogu bez ajvara, kajmaka ili tih stvari što ima samo kod nas.

    Cene u supermarketima su slične našima, izbor sličan ili bolji, potpuno je besmisleno nositi hranu odavde.

    E sad, ako neko hoće da nosi skuvanu zamrznutu hranu, pa tamo da odmrzava i podgreva, to je drugo.

    A što se kafića tiče, da, udaraju po ušima.

  6. #6
    Member Nikola Milosavljevic avatar
    Datum registracije
    28.01.2009
    Lokacija
    Niš
    Godina
    44
    Poruke
    88

    Podrazumevano

    Ne znam za vas Beograđane, ali meni su suhomesnati proizvodi u Menuiru bili preskupi. Hleb, mleko, slatkiši ok, ali kada sam pravio sendviče za put nazad, zapanjio sam se. Neka najjeftinija šunka (nekoliko vakumiranih listova) 8e ??!!! Ja ću, ipak, te pečenice, pršute i ostale čajne poneti iz Srbije.
    I +1 za udaranje po ušima u kafićima. Zaista je tako

  7. #7
    Ski legenda alpinista avatar
    Datum registracije
    24.03.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Volkl Racetiger SL Racing
    Godina
    39
    Poruke
    286

    Podrazumevano

    U julu sam bio na skijanju u Francuskoj . . . gletcher Les2Alpes. O tome sam vec pisao,ali evo samo da kazem da su moja iskustva totalno drugacija. Nekom je mozda smijesno,ali za 4 dana na hranu smo nas 6 potrosili po 50 evra. Pivo je duplo jeftinije nego u Srbiji (naravno ne neka skupa),ali sokovi,hljeb,mlijeko i meso su sasvim pristojne cijene.
    Naravno da su vakumirani proizvodi skupi,a posebno lijepo upakovai i isjecen na listice (i koda nas "zlatiborac" izuva) . . . to je skupo i kod nas,ali zato uzmes na kilo pa brate pravi sendvice do mile volje. I sto se tice kafica,to je tacno,(mada mogu da se nadju mjesta gdje je espreso 1 euro,pica 8,coca-cola 2,5 . . .) ali udaraju i nasi na Kopu i Jahorini po usima samo tako,a koji je odnos cijena-kvalitet??? Ja vani idem da skijam i samo skijam,svaki minut da provedem na stazi,tako da me cijene u nekim fensi kaficima ne doticu mnogo.

    Pozdrav

  8. #8
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    @niko: u samom Menuiru je nesto skuplje, ali mozete da stanete u supermarket u nekom vecem mjestu usput (npr. Albertville ili Moutiers), veci izbor + bolje cijene...

  9. #9
    Senior Member
    Datum registracije
    23.12.2008
    Godina
    40
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    pice na stazi u centru menuira nije skupo,mozda cak i jeftinije nego na kopu,mislim na koka-kolu,kuvano vino,kafu,pivo...u marketima je skuplje nego u bgd,za nekih 20-30 posto,pa kad kupis hleb,suhomesnato,mleko,margarin...dodje dosta skuplje,moj predlog je da sve poneses,a tamo kupujes samo hleb,mleko i sta zaboravis.ja sam poneo prasece pecenje(plecka :-)) i zamrznutu sarmu,i gotova jela u konzervi i rasturio se od hrane,a sve sto sam poneo,kod nas u marketu platio 3000din, i jeo svih 7 dana.u menuiru je nocni zivot los,posle 23h rade kafici ali ima malo ljudi.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •