Po veoma povoljnim cenama moze se nabaviti opremu u prodavnici Intersport u Beogradu u ulici Kralja Petra. Imaju skije, stapove, cipele.
Nazalost ne i vezove. Marka je Tecnika. Skije su sa “gripom” nazljebljene na sredini, ne trebaju se nazati.(vise detalja o nordijsklom skijanju i opremi vidi na stranama sajta)
Trenutno najvise koje imaju su (ako se dobro secam) 198cm. Bilo je i visih ali su prodate. Cipele iste marke, prilagodjene SNS (Salomon nordic system) vezu –
znaci mora se navabiti i odgovarajuci SNS vez (ne pase vez Rotafela kod koga je primenjen NNN (New Nordic Norm) sistem. Ne zaboravite stap mora biti do pazuha.

Ja sam inace ove sezone kupio ovu garnituru sa skijama 209cm i cipelama br 46. Koliko se secam platio sam je nesto vise od 5000 dinara sto mislim da nije skupo. Skije oko 2.400, Cipele 2.000, Stapovi 600)
Ovu opremu iste marke ali nesto skuplju ima i Intersport u Merkatoru na Novom Beogradu. Izbor im je nesto skromniji sto se tice velicina.

Nadao sam se da cu vezove mozda naci na Expo-zimu, ali nekoliko pari polovnih kompleta nordijske opreme sa starim suistemom vezova i cipela je sve sto se moglo videti.
Dobio sam informaciju da ovih vezova ima u Fiteksovoj prodavnici na Kopaoniku