Strana 8 od 15 PrvaPrva ... 678910 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 71 do 80 od 146

Tema: Igrišta - Vlasenica

  1. #71

    Podrazumevano Pozdrav iz Vlasenice

    E sad iz prve ruke.
    Kucam ovo iz Vlasenice. Sinoć sam stigao. Put do Vlasenice je bio OK. Malo snijeg a od Milića do Vlasenice ali ništa posebno. Danas je druga priča i ne znam kakav je put pošto snijeg pada evo već više od 6 sati. Evo jedne fotke iz mog vlaseničkog dvorišta.

    Iz više izvora sam dobio sljedeće informacije :
    U srijedu stiže veliki ratrakt, pošto su oni mali izgleda u kvaru.
    Prvi dan skijanja je izgleda zakazan za narednu subotu (26.12.2009.)
    Novo sidro izgleda još nije postavljeno. Ovo ću lično provjeriti sutra-prekosutra.
    Izmenio/la jovigor; 19.12.2009 u 20:41.
    ...да полете рибе и запливају птице...

  2. #72
    Junior Member
    Datum registracije
    19.02.2009
    Godina
    42
    Poruke
    5

    Podrazumevano

    prije par dana sam ja zvao recepciju panorama hotela i reklisu da ce poslije nove godine da pocne sezona, a to bi bilo super kada bi 26 moglo da se skija. Pozz Jovigore

  3. #73
    Junior Member mosquito avatar
    Datum registracije
    17.12.2009
    Poruke
    4

    Podrazumevano

    Danas sam dobio potvrdu informacijue da će skijanje krenuti 26.12.
    Igore nadam se da je ovo tačno vidimo se na Igrištima

  4. #74

    Podrazumevano Loše vijesti

    Ja sad obećavam da više neću postati ništa slično ovome što ću ispisati dole.
    Osjećam se kao neki baksuz dok ovo pišem, a gledam kako je to sve drugačije izgledalo za Nikoljdan. Na žalost nije samo problem sa snijegom i ovom ljetnjom temperaturom. Snijeg je otišao nenormalnom brzinom. Na Igrištima trenutno isti taj jugo koji je oduvao snijeg suši blato koje je napravljeno radovima koje ste mogli vidjeti na onoj reportaži o pripremama za sezonu. Dakle skijanja sutra 26. definitivno nema.
    Sad onaj drugi još tužniji dio priče.
    Ratrakt koji je trebao da stigne u srijedu, još nije stigao. Potrebna je posebna pratnja kroz saobraćaj koju zahtjevaju gabariti mašine koja treba da stigne. Očekuje se da ovaj problem bude riješen u narednim danima.
    Staze oko kojih je uloženo prilično truda i novca, su, što vodom koja se sliva, što nemarnošću "eksploatatora šume i izvlačilaca balvana" , prilično uzrovane.
    Put do poljane izgleda uredu ako zanemarimo blato.
    Na parkingu Javorove poljane se nalazi isječena građa za otprilike 10 kamiona koja zauzima cijeli parking i čeka (vjerovatno snijeg ) za izvlačenje. Priča je ovdje slična prošlogodišnjoj.
    Na Javorovoj poljani, desni mali lift je podignut i na njegovom mjestu je početo postavljanje temelja za novi (remontovani lift-sidro). Snijeg je onemogućio da se ovaj posao završi. Radnici, mislim neke banjalučke firme, su izgleda na odmoru do posle Božića. Poslije će ako ne bude snijega valjda taj posao završiti. Kao ima posla za još 3-4 dana.
    Kako sam još čuo ima još nezavršenog sječenja oko trase velikog lifta ali nisam siguran o čemu se radi. Još prošle godine sam čuo da je dio šume na toj trasi doznačen za sječu da bi se izbjegla opasnost od pada stabala na stazu ski lifta i omogućio lakši silazak sa lifta na staze.
    Na objektima (male kućice) koji su u gradnji se i ovih dana radi.

    Eto i ja završih. Znam da vas nisam baš obradovao ali šta da radim. Loše vijesti neću više prenositi. Čekamo da vrijeme pokaže šta će se dalje dešavati. A do tada evo jedne sličice sa naše ledene i sunčane Jahorine od 21.12.2009.
    Mi se iskijasmo za početak
    ...да полете рибе и запливају птице...

  5. #75

    Podrazumevano Samo snijega neeeema....

    ... nema pa nema.
    Ali da malo promjenim ovu sliku iz prethodnog posta, tj. da prenesem informacije koje sam dobio iz Vlasenice.

    Ratrakt je stigao ;
    Staze su opet zakrpljene ;
    Put kažu da ni dalje nije sporan i dalje se uređuje pošto je tu bilo većih zahvata.
    Parkinzi su raščišćeni, tj. balvani su presloženi na druge lokacije ;
    Mali liftovi na Poljani su spremni. Tačnije i onaj koji je bio skinut je vraćen jer se izgleda odustalo od postavljanja sidra za ovu sezonu ;

    Sve ovo sam saznao iz druge ruke, znači nisam vidio, pa možete ovo uzeti sa malom rezervom

    Čekamo snijeg ... valjda ga pominjanjem prizovemo, zasad Javorom vlada magla...
    ...да полете рибе и запливају птице...

  6. #76

    Podrazumevano Sa Igrišta 20.01.2010.

    Evo nekoliko fotki snimqenih 20.01.2010.

    http://www.jovanovici.objectis.net/
    ...да полете рибе и запливају птице...

  7. #77

    Podrazumevano Sa sajta www.vlasenica-turizam.org

    Ski centar "Igrište" sutra (subota , 23.01.) počinje sa radom.
    U Vlasenici i okolini snijeg pada bez prekida više od 24 časa što je stvorilo uslove za početak rada ski centra.
    Dio kapaciteta ski centra "Igrište" spremno će dočekati ljubitelje zimskih sportova.U funkciji će biti dva "mala" ski lifta (tipa "lopatica") koji se nalaze na Javorovoj poljani.
    Ako se padavine nastave ovim intenzitetom postoji mogućnost da još neka od tri staze bude spremna za upotrebu, što bi uslovilo i početak rada ski lifta tipa "tanjir".
    Više informacija na telefon +387 56 735 735 - recepcija hotela "Panorama".
    ...да полете рибе и запливају птице...

  8. #78

    Podrazumevano Коначно скијање и на Игриштима

    Ски центар "Игриште" је у дане викенда угостио прве овосезонске скијаше и остале посјетиоце.Иако је висина снијега утицала на то да у функцији буду само лифтови на Јаворовој пољани (два "мала" лифта - тип "лопатица"), било је присутно неколико стотина гостију из Власенице и градова у окружењу.

    Izvor: www.vlasenica-turizam.org
    ...да полете рибе и запливају птице...

  9. #79

    Podrazumevano Konačno radi i veliki lift

    U subotu (30.01.2010.) će ski centar "Igrište" raditi sa većinom raspoloživih kapaciteta.Uz ski liftove koji se nalaze na Javorovoj poljani, sa radom bi trebalo da počne i "veliki" ski lift koji spaja najnižu i najvišu tačku na prostoru "Igrišta".
    Od visine snijega zavisi i dužina staza koje će biti spremne za skijaše (ukupno oko 6 km).
    Svi putevi koji vode do ski centra su prohodni.

    Izvor : www.igriste.com
    ...да полете рибе и запливају птице...

  10. #80
    Member
    Datum registracije
    09.11.2007
    Poruke
    53

    Podrazumevano

    jel se topi sneg na igristu!!!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •