Tužno, ali do ovoga je moralo doći. Prokletstvo, aljkavost i nesposobnost ljudi....nema druge nego propast. Dobro bi bilo da je neko napiso i napomenuo da niko od 7 ljudi koji su vodili Igrišta nije skijaš i pet od njih sedam nisu na Igrišta došli NIKAD sve dok nisu postali "glavni".
Problem je dijelom u Vlasenici iz koje ljudi svakodnevno odlaze i postoji veoma malo ljudi koji razumiju potencijal i mogućnosti Igrišta i spremni su da se angažuju.
Ja lično mislim da je drugi, veći, dio trenutnog problema u Banja Luci i da je Igrište u zadnjim godinama poslužilo za prelivanje para sa državnih računa u privatne. Ali avaj te pare su otišle u nepovrat. Sposobni su sretni i "uživaju" u svom "bogatstvu"
Slike koje je Zoran postavio su "reprezentativne" i takve da se može reći da ulivaju i neku nadu, ali na žalost stanje je mnooooooogo gore. Ja sam jesenas prošetao putem do Javorove poljane i to kako je put "proširivan" i "poboljšavan" je spomenik ljudske gluposti koji se ne može riječima opisati. To mora da se vidi. Ako se neko na to usudi i ako pri tome bar malo voli prirodu i Javor planinu neka se spremi na gutanje knedli i zaustavljanje suza.
Mnogo mi je žao, ali agonija je valjda završena. Ja sam gore skijao i kad nije bilo puta i kad nije bilo liftova i znam da će neki reći da je to bilo prije 35 godina i da to nije skijanje, ali kad bolje razmislim čini mi se da bi bolje bilo da ljudi nisu UPOGANILI ovu planinu.