Strana 3 od 8 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 71

Tema: Les Menuires ili Val Thorens?

  1. #21
    Senior Member SkiBus avatar
    Datum registracije
    23.01.2007
    Poruke
    103

    Podrazumevano

    Za sve Tri Doline..

  2. #22
    Junior Member
    Datum registracije
    31.01.2008
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    Cenim da je glupo ne uzeti ski pass za sve tri doline kad vec ides tamo, pa me interesuje kakva je veza sa ostalim dolinama, tj od prilike koliko treba iz na primer LM do Courchavel-a? I da li ima ski pas samo za ovu dolinu gde su LM i VT, i kolika je doplata ako postoji?

  3. #23
    Senior Member SkiBus avatar
    Datum registracije
    23.01.2007
    Poruke
    103

    Podrazumevano

    Verovali ili ne skuplja je doplata samo za dolinu Bellville (LM i VT) nego sa za sve Tri Doline.. Mi smo prosle godine bili prosto prenerazeni ovom idejom..
    Cudna je francuska logika

  4. #24
    Member
    Datum registracije
    09.09.2009
    Poruke
    81

    Podrazumevano

    to je bas cudno! sta uzme se ski pas za sve 3 doline i opet ides po bellvilu?!
    gde je tu logika? jebo ih Napoleon!

    a stvarno koliko treba iz LM do Courchevila?

  5. #25
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Ne treba ni da razmišljate o tome da li da uzimate ski pas za celo skijalište. To se radi po defaultu. Koliko god da je svaka dolina velika, posle dva-tri dana svi hoće da vide "šta ima tamo", čak i početnici. I glupo je
    kada se zapuca hijadu i po skoro kilometara da ne prodješ svuda po stazama, zbog uštede od maksimalno 10 % na cenu celokupnog aranžmana.

    Od LM do Kurševela se stiže sa tri vožnje na žici - gondola, sedežnica, zatim jedna duuuga vožnja kroz Meribel i na kraju opet gondola. Ako se vozi bez zadržavanja mislim da treba otprilike 45 minuta, možda sat. Uopšte, celo skijalište je neverovatno kompaktno za tako veliki prostor.

  6. #26
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    U 3D je stvarno glupo otici a ne uzeti veliki ski pass.

    Samo mala ispravka... iz LM do Courchevela se stize sa dve zice, iliti preko dva brda (i dva duuuugacka spustanja).

    Ima na sajtu http://www.les3vallees.com 3D u 3D (tri doline u tri dimenzije)
    Samo idi na ski area/practical aspects/itineraries

  7. #27
    Member Nikola Milosavljevic avatar
    Datum registracije
    28.01.2009
    Lokacija
    Niš
    Godina
    44
    Poruke
    88

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od SkiBus Pogledati poruku
    Verovali ili ne skuplja je doplata samo za dolinu Bellville (LM i VT) nego sa za sve Tri Doline.. Mi smo prosle godine bili prosto prenerazeni ovom idejom..
    Cudna je francuska logika
    Nisam siguran da je bilo tako. Mozda na nesto nivou svih 6 dana. Za jedan dan ja sam doplatio 18e da prosirim ski pas iz LM na VT, a za full je bio valjda 28.

    Inace ta voznja sa vrha iznad LM u Meribel je moja najbolja voznja ikada. Duzina, strmina, a u jutarnjim casovima savrseno ispeglana.....ma milina.
    Ove godine doplacujem full svih 6 dana sigurno. Vredi zaista.

  8. #28
    Junior Member
    Datum registracije
    31.01.2008
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    A kakva je situacija sa snegom u decembru, i vremenom? Znam da nema pravila ali da li moze da se desi da nema snega ...

  9. #29
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Koliko se sjecam, LM ima garanciju da ako je manje od 80% staza otvoreno zbog nedostatka snijega, mozes da dobijes nazad pare za ski pas. Ako ti to sta znaci.

  10. #30
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Ali ta garancija ne vazi u pred sezoni...
    Inace snega bi trebalo da bude dovoljno, ipak je visoko, a topovi su do samih vrhova + VT otvara sredinom Novembra....

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •