Strana 2 od 8 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 71

Tema: Les Menuires ili Val Thorens?

  1. #11
    Ski legenda
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    50
    Poruke
    216

    Podrazumevano

    greška za VT početkom ski sezone.
    les menuires su tada bolji iz više razloga. hladnoća, kamenje, senka...
    a vala i onaj axiom "skijaj visoko, spavaj nisko".

  2. #12
    Member Nikola Milosavljevic avatar
    Datum registracije
    28.01.2009
    Lokacija
    Niš
    Godina
    44
    Poruke
    88

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bratori Pogledati poruku
    a i doplata kada si u VT za sve 3 doline je mnogo manja nego kada si smesten u LM.
    Doplata ili cena full ski pasa nema veze sa lokacijom tvog smestaja. Ti mozes da budes smesten i u Beogradu a da platis ski pas onoliko koliko kosta.
    Jedino je moguce da ski pas za VT kosta u startu vise, pa kad to platis, onda ces logicno manje da doplatis za full.
    Inace doplata u tom periodu (predsezoni) zaista nije neka cifra. Cini mi se oko 30e

    U svakom slucaju lep provod, a ja stizem u januaru, pozz

  3. #13
    Senior Member SkiBus avatar
    Datum registracije
    23.01.2007
    Poruke
    103

    Podrazumevano Val Thorens vs. Les Menuires

    Tesko je pitanje šta je bolje od najboljeg.. Gde god da ste smešteni u Tri Doline sasvim je svejedno, pod uslovom da ima dovoljno snega i da je on dobrog kvaliteta.
    Što se cene smeštaja tice svakako da je Val Thorens skuplji za neikih 50ak evrića u proseku (skuplji je smeštaj i skuplji je osnovni skipas za Val Thorens u odnosu na skipas za Les Menuires), međutim ukoliko želite da skijate u sve Tri Doline (svih 600 km ski staza) doplata za skipas za celu regiju je osetno manja. Primera radi iako je za decembar osnovni paket za Val Thorens skuplji od paketa za Les Menuires za nekih 50-60 eura, doplata za sve Tri Doline ako ste u Thorensu iznosi samo 15eura, naspram 55 eura koliko je doplata na osnovni paket Les Menuires.
    Sam Val Thorens ima niz prednosti u odnosu na Menuires i ostala mesta u sistemu Tri Doline:
    - Mesto je mnogo življe i velika je ponuda noćnog provoda (oni koji ne žele ne mora da izlaze, a cene su u prdavnicama istovetne kao i u Menuiresu).
    - Mnogo se više manifestacija organizuje u Val Thorensu nego u Les Menuiresu. Npr. cuveni ski & boarderweek se odrzava tradicionalno u Val Thorensu svake druge nedelje decembra (SkiBus vas vodi i ove godine u tom terminu u Tri Doline, ali od ove godine i sa Val Thorensom u ponudi), kojom prilikom možete da prisustvujete mnogim koncertima i žurkama, besplatno testirate ski opremu raznih proizvođača, pratite jedno od najvećih freestyle takmičenja.. Mada prva nedelja januara u Menuiresu je vrlo interesantna za naše ljude jer se održava festival vina (kada za 3 evra može 4 dana da se konzumiraju najbolja francuska vina ).
    - I najvažnija prednost Thorensa u odnosu na Menuires, ali i sva druga mesta u Tri doline je njegova nadmorska visina i visina na kojoj se nalaze same staze (od 3300m). To naravno omgućava daleko više snega, a i sam sneg je daleko većeg kvaliteta nego u nižim oblastima (pogotovu u odnosu na Meribel i Courchevel koji su na poprilično nižoj nadmorskoj visini). Ovo je posebno važno recimo u decembarskim, martovskim i aprilskim mesecima, ako se odlučite tada da skijate u Tri Doline (mnogi naši skijaši su na svom primeru lično uvideli ove činjenice).

    Prednost Les Menuiresa u odnosu na Thorens se ogleda u sledećem:
    - Les Menuires je pogodniji zbog nižih cena vanpansionske potrošnje, ali i te cene nisu veće u odnosu na Val Thorens više od 20-30%, što je izdrživo. Ukoliko sami spremate hranu, u za tu namenu jako funkcionalnim apartmanima, verovatno ćete potrošiti isto novca gde god da ste u regiji, jer su cene u prodavnicama približno istovetne (u proseku kao u Beogradskim prodavnicama). Što se vanpansionske potrošnje tiče preporučujemo vam da u širokom luku zaobilazite Courchavel, koji je najmondenskiji i izuzetno skup. Po skupoći zatim sledi Meribel, pa Val Thorens, dok su Les Menuires i St Martin jeftiniji.

  4. #14
    Member
    Datum registracije
    08.10.2008
    Godina
    37
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Ja sam prosle godine u istom terminu bio u VT i misilim da uopste nisi pogresio pri izboru. Prosle godine u tom terminu je vreme bio zaista lose. Prvi dan NIJEDAN ski lift nije radio u VT zbog vetrova (pravi shock za nas) (ni u LM nije bilo nista bolje), drugi (cini mi se i treci) dan je moglo da se skija samo u Val Thorensu jer su zatvorili staze koje vode ka LM i dalje. Tako da smo tek posle treceg dana skijali u sve tri doline. Zaista nas je magla pratila skoro svakog dana i nismo bas imali srece sto se tice vremena, a dobili smo informaciju da je nedelja pre nego sto smo mi dosli bila suncana, tako da nema pravila.

    I veruj mi da je VT zaista najbolji izbor i da je opravdano skuplji od LM. Sto se tice kamenja, hladonoce i sl. kada smo mi bili - toga nije bilo u VT, iako se tada pricalo da nas to ocekuje. Ako cemo o kamenju i ledu u Meribelu i LM je po meni bilo gore stanje.

    Sve u svemu, ako ides zbog skijanja, potpuno je nebitno gde si lociran, bitno je da imas ski pas za sve 3 doline, da te vreme posluzi i da osetis uzivanje skijalista koje je pomerilo sve standarde.

  5. #15
    Senior Member SkiBus avatar
    Datum registracije
    23.01.2007
    Poruke
    103

    Podrazumevano Val Thorens ili Les Menuires odlučite sami..

    Od decembra pa do kraja marta naredne godine udruženje SkiBus organizuje sedmodnevna skijanja u Tri Doline, sa varijantama i za Val Thorens i za Les Menuires.. Pa ko šta voli nek' izvoli..

  6. #16
    Ski legenda
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    50
    Poruke
    216

    Podrazumevano

    inače, Val Tho Vs. Les Menuires? Tignes, naravno.

  7. #17
    Senior Member SkiBus avatar
    Datum registracije
    23.01.2007
    Poruke
    103

    Podrazumevano

    Za one koji misle da je bolji Tignes od Tri Doline ili ga jednostavno više vole, informacija je da od ove sezone i tamo idemo redovno na skijanje
    Dva termina su u ponudi: 16.-21. januar, i za 1.Maj.

  8. #18
    Member
    Datum registracije
    09.09.2009
    Poruke
    81

    Podrazumevano

    vi iz skibusa samo menjate cenovnik!
    prvo je za val torens bila 4krevetna soba 290 e, sad je 300! pa je ski pas za lm kostao 45 sad je 55, a za vt 12 a sad 15! aj smislite se vise!
    pozdrav!

  9. #19
    Senior Member SkiBus avatar
    Datum registracije
    23.01.2007
    Poruke
    103

    Podrazumevano

    Nastala je greška na relaciji različitih apartmana. Postoje umesto prvo definisane dve varijante ipak tri ponude:
    - Prva je za šestokrevetne apartmane klasične i cena je 279e
    - Druga je za confort šestokrevetne apartmane i cena je 289e. Sa njima smo pomešali četvorokrevetne i tu je došlo do zabune.
    - Treća su četvorokrevetni za 299e.

    Što se tiče doplata za skipasove od Francuza smo dobili različite informacije pa je došlo do korekcije. Inače, mi ćemo organizovati, da svako samostalno doplaćuje za nadogradnju skipasa direktno na skipas biletanicama, tako da ćete na licinom mestu videti koliko iznosi ta doplata. I mi bi lično voleli da budu one jeftinije (prethodno) napisane varijante, ali već ćete videti kada budete doplaćivali..

    Izvinjavamo se na nastalim greškama i hvala na razumevanju...

  10. #20
    Member
    Datum registracije
    09.09.2009
    Poruke
    81

    Podrazumevano

    jel ta doplata od 15e za sve 3 doline ili samo za Bellviile kojoj pripada Val Torens?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •