Strana 1 od 8 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 71

Tema: Les Menuires ili Val Thorens?

  1. #1
    Member
    Datum registracije
    09.09.2009
    Poruke
    81

    Podrazumevano Les Menuires ili Val Thorens?

    ako je neko upoznat sa ovim mestima bilo bi lepo da okaci neki info i poredjenje!

    Hvala, pozdrav!

  2. #2
    Member
    Datum registracije
    01.02.2006
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Flow Diskord
    Godina
    47
    Poruke
    39

    Podrazumevano

    Val Thorens - ZA: Nalazi se na vecoj nadmorskoj visini, u dom predelu imas dosta lepih staza, ukljucujuci i one na vecoj nadmorskoj visini gde uvek ima prirodnog snega. Gradjevine su nize (recimo do 3 sprata?, sto daje skladniji alpski izgled celom naselju

    Val Thorens - PROTIV: ako planiras da skijas u sve tri doline, Val Thorens u jednom kraju, treba ti duze da stignes "od kuce" i da se vratis "kuci". Mesto je malo vise mondensko i cene smestaja su shodno tome srazmerno vece.

    Les Menuires - Za: Cene smestaja su nesto nize, naselje je velikim delom apartmanskog tipa (zgradice koje su pune (pre)malih apartmana za 4-6 osoba), naselje se nalazi blize centru skijalista, pa lakse mozes da odes "levo" u Meribel i Courchevel i "desno" u Val Thorens.
    Les Menuires - Protiv: U ekstremnim slucajevima nestasice snega moglo bi da se desi da je naselje bez snega sto malo kvari zimski ugodjaj. Staze su svakako pokrivene vestackim, to da te ne brine.

    Izmedju ta dva opredeli se po sledecem principu: Ako nisi zahtevan skijas koji zeli da provoza sto vise stvari i malo si dubljeg dzepa, Val Thorens je za tebe. Ako si vise za neki dozivljaj nizeg budzeta, a vece kilometraze, onda Les Menuires.

    Uzgred, ako svakako planiras da obilazis celo skijaliste, mislim da Meribel ima centralniju poziciju, a cene su slicne kao u Les Menuires. Za bilo koji deo da se odlucis, nece biti promasaj.

  3. #3
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Lepo poredjenje, ali bih dodao još par stvari...
    Prednost LM je popodnevno skijanje po suncu do samog zatvaranja žica, a to je i mana u toplijem periodu
    VT mnooogo bolji za tzv nocni zivot...jedino što to nosi sa sobom i buku, pijane engleze i holanđane, itd...

  4. #4
    Member Nikola Milosavljevic avatar
    Datum registracije
    28.01.2009
    Lokacija
    Niš
    Godina
    44
    Poruke
    88

    Podrazumevano

    i LM je definitivno sa manje vetra

  5. #5
    Member
    Datum registracije
    09.09.2009
    Poruke
    81

    Podrazumevano

    e hvala momci bas lep info ste mi dali...
    Zanima me samo jel LM bas mrtav uvece? mislim kakvo je mesto, jel ima negde da se proseta, popije neko pivo? Ostale vanskijaske aktivnosti bazen, sauna?

    Svi mi nesto pricaju da posle skijanja u LM mogu pravo na spavanje, nema nikakvih aktivnosti, dok u VT imaju i razna ski/board takmicenja, lepsi je grad i slicno...

    i jel moze bez doplate za sve 3 doline ski pas da se ode iz LM do VT i obrnuto?

    Hvala, pozrav!

  6. #6
    Member Nikola Milosavljevic avatar
    Datum registracije
    28.01.2009
    Lokacija
    Niš
    Godina
    44
    Poruke
    88

    Podrazumevano

    Sto se tice nocnog zivota ima ga i u LM ali je preskup kao i bilo gde drugde u alpima
    U LM imas fantastican wellness centar u koji mozes da ides posle skijanja a koji kosta samo 9e (posle 16h, pa do zatvaranja, valjda 21h) a ukljucuje bazen, djakuzi, tursko kupatilo, saunu, solarijum...znaci extra.
    Do Val torensa moze da se dodje iz LM i prodje kroz mesto bez doplate, ali da se penje ka vrhovima ne moze (jer to je vec gornji deo doline). Ali je taj krug dugacak i zanimljiv. A iz VT ne bi bas mogao da vidis donji deo doline i LM bez ski pasa za dole.

  7. #7
    Member
    Datum registracije
    09.09.2009
    Poruke
    81

    Podrazumevano

    ma dobro nisam mislio na neko bahanalisanje od izlazaka, nego cisto da ima gde da se proseta malo po "gradu", da se popije pivce i to je to...

    a video sam neku sliku iz LM neki otvoreni bazen? jel to iz tog wellness centra ili? http://www.skibus.rs/docs/images/photo_109(1).jpg

    kapiram da je glupo otici u LM ili VT i da se ne uzme ski pas za sve 3 doline, ali jel su dovoljne i kakve su te staze u LM?

    a jel ima organizovan prevoz uvece ili preko dana od jednog do drugog mesta?

    Hvala jos jednom...

  8. #8
    Member Nikola Milosavljevic avatar
    Datum registracije
    28.01.2009
    Lokacija
    Niš
    Godina
    44
    Poruke
    88

    Podrazumevano

    Definitivno ima gde da se popije pivce i sl.
    Otvoreni bazen je vrh, ali ja nisam bio i to mi je zao. Kazu da je extra i ove sezone mi nece promaci.
    Slazem se da je steta ne uzeti full ski pass, i to cu ove sezone popraviti (prosle sam doplacivao 2 dana prosirenje ski pasa na gornji deo doline tj Val Torens)
    Autobisi fantasticno cirkulisu, ali nisam siguran do koliko sati uvece

  9. #9
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Za ski pas imas vise varijanti. Mozes uzeti samo LM, ali koliko se sjecam postoji i neki pas koji vazi za cijelu dolinu Belleville, LM+VT. Samo pas za LM je dovoljan da se iskijas koliko hoces (180km staza), ali je po meni glupo ne doplatiti ne toliko veliku razliku i uzeti pas za sve tri doline. Ne samo da mozes da nadjes super staze po cijelom skijalistu, nego ti to omogucava i da pobjegnes od guzve/vjetra/magle (sa 600km staza uvijek mozes da nadjes njih par na kojim moze da se skija). Naravno zna se desiti i da naidje oluja pa da nista ne radi, ali...

    U LM postoji par mjesta za vecernje izlaske, s tim da kad sam ja bio (u decembru) nije bas bilo neko ludilo, vjerovatno je bolje u ful sezoni. S tim da racunaj da pivo neces platiti manje od 5 evra, a vjerovatno ces morati i da das koji vise.

  10. #10
    Member
    Datum registracije
    09.09.2009
    Poruke
    81

    Podrazumevano

    ja se odluci za VT, u perodu kada bi ja isao (12 dec) ima ski & board fest, a i doplata kada si u VT za sve 3 doline je mnogo manja nego kada si smesten u LM.

    Hvala na korisnim informacijama!
    pozdrav!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •