Strana 6 od 8 PrvaPrva ... 45678 PoslednjaPoslednja
Rezultati 51 do 60 od 71

Tema: Les Menuires ili Val Thorens?

  1. #51
    Junior Member
    Datum registracije
    22.01.2010
    Godina
    40
    Poruke
    4

    Podrazumevano Les Menuires

    Da li se neko vratio skoro iz LM-a, a da je isao preko Ski Bus-a u nekoj od 3 smene u januaru? Kakvi su utisci?

    P.S. Koliko nas ima za mart ..?

  2. #52
    Junior Member flutter avatar
    Datum registracije
    18.02.2010
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    15

    Podrazumevano

    Ja sam bila u grupi 16.-23.01., ski bus, LM.
    Put je trajao 26 sati, ali neverovatno da nikome nije teško pao, valjda zbog odličnog auto-puta. Bila sam za to da idemo kolima, ali sad svima savetujem da se ne cimaju već slobodno krenu busom.
    Smeštaj je dosta skučen, što ako je dobra ekipa nije neki problem, svidelo mi se što ima sudo-mašine i ok uslova za pripremu klope, koja je po restoranima preskupa. Recimo, jutarnji omlet je bio na stazi 15 eura, pica u VT 17, palacinke 7-8,... Mi smo pravili sendviče za stazu .
    Wc i kupatilo u apartmanima su odvojeni, korisna stvar, i za 4-oro kamoli 6-oro ljudi.
    Položaj LM-a je možda najbolji za skijanje u sve tri doline, jer je centralni.
    Nama je bilo 120cm snega i 6 od 7 sunčanih dana, neopisiv doživljaj i iskustvo! Za tih 7 dana skijanja napredovala sam kao na 6 Kopaonika, svi mi, a koštalo nas je isto.
    Nekom je falio lud noćni život (koji u januaru nije neki ni u VT), radila je jedna diskoteka i neki bowling klub i to je to.
    Zato je na vrhu Pecklet-a (to je jedna žica u LM) svakog dana bilo after-ski okupljanje koje je super fora, posebno kad je sunčano vreme. Neki dj pušta odličan fanki-džez, ljudi đuskaju u pancericama na stolovima i oko njih, crnja svira saks,... Onda svi lagano niz padinu, pa ko preživi .
    Bitna prednost LM-a: brdo La Masse s desne strane, sa odličnim crnim i crvenim stazama, praznim za jutarnje razgibavanje.
    Bićeš tužan kad se vratiš.

  3. #53
    Junior Member
    Datum registracije
    22.01.2010
    Godina
    40
    Poruke
    4

    Podrazumevano

    E hvala puno na informacijama.
    Kazi mi jos molim te za kartice za mobilni u Franc. ,da li ima da se kupe one prepaid za 5, 10 evra? Da li ste doplacivali ski pass za sve 3 doline, u kom objektu ste bili smesteni?

  4. #54
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Bićeš tužan kad se vratiš.
    Nikad tacnije recenice

    Za prepaid kartice mislim da je najjeftinija bila 20E al nemoj me drzati za rijec.

  5. #55
    Senior Member marsi avatar
    Datum registracije
    27.02.2005
    Lokacija
    ks
    Skije / Bord
    Elan Amphibio 14 & SLX RD, CoreUpt Slasher & Lunatic, Dynastar omeglass speed
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od flutter Pogledati poruku
    Zato je na vrhu Pecklet-a (to je jedna žica u LM) svakog dana bilo after-ski okupljanje koje je super fora, posebno kad je sunčano vreme. Neki dj pušta odličan fanki-džez, ljudi đuskaju u pancericama na stolovima i oko njih, crnja svira saks,... Onda svi lagano niz padinu, pa ko preživi .
    somebody scream....

    inace meni je najvise falila dzezva za kafu, pa ko ujutru ne moze bez turske kafe neka ponese dzezvu od kuce, jer i nije neki trip kuvati kafu u serpi....

  6. #56
    Junior Member flutter avatar
    Datum registracije
    18.02.2010
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    15

    Podrazumevano

    Džezva za kafu, bravo! Kako sam to uspela da zaboravim?? Najveća falinka apartmana definitivno.
    Šerpa je ok tek za jedno 6-7 kafa, za dve je već problem .
    Postoji aparat za filter kafu, doduše.
    Još par mana: ćebad su grozna, linjaju se i izbacuju neku fuj prašinu.
    Postoji bežični internet u sobama, ali se plaća 5 eur/sat???
    Ko ne može bez tv-a, uživaće u 6 kanala na sinhronizovanom francuskom, ili doplatiti 40 eura kablovsku
    Mi smo uglavnom forsirali lore i ostale društvene igre.

    Za kartice ne znam ni ja, hvala bogu na službenim telefonima, mada me je srce bolelo kad sam videla račun! Zbog toga smo gledali nas par da se držimo zajedno na stazi, čekamo kod žice i slično, jer ako izgubiš nekog ko se malo lošije snalazi, potrošićete oboje bogatstvo da se pronađete. Kad pogledaš iznad sebe gde god da si, barem 5 žica se iznad tebe ukršta u raznim pravcima . Uvek unapred dogovor na koju se sledeću žicu ide.

    Doplata za ski pas za sve tri doline bila je u mom terminu 70 eura, vredi svaku paru kao što je nebrojeno puta već rečeno.

    Hotel je imao malo nezgodnu poziciju u smislu što se od VT ne može lepo doći stazama, već nekim plavim kojima više hodaš nego skijaš, pa smo uvek pred kraj dana morali doći na taj jedan vrh u LM s kojeg staze vode do nas... Evo sad bez karte ne mogu se ni setiti imena, naselje je les bouquetins, gondola bruyer kreće malo ispod. Brzo ćeš pohvatati gde si i kako tu da stigneš, mape su jasne i sve je lepo obeleženo.

  7. #57
    Junior Member
    Datum registracije
    22.01.2010
    Godina
    40
    Poruke
    4

    Podrazumevano

    Ok, thanks.
    Džezva za kafu mi nece trebati, eto više mesta u torbi

  8. #58
    Member peca81 avatar
    Datum registracije
    24.11.2009
    Lokacija
    Pancevo
    Godina
    42
    Poruke
    42

    Podrazumevano

    Kazite mi kakava je veza izmedju 3 Doline posle skijanja ? Jel postoje neki busevi koji voze iz Les Menuira u Val Thorens i obrnuto ?

  9. #59
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Ovo je od prosle sezone... nadam se da ne treba prevod...
    INTER-VILLAGE SHUTTLE AND FREE BUS
    Free buses : Saint Martin de Belleville↔ Les Menuires↔Val Thorens. Every day except Saturday from 10th December to 27th April 2012

    Intermediate stops (Make a signal to the driver) : Saint Martin Grangeraies - Notre Dame de la Vie - Saint Marcel - Les Granges - Praranger - Le Levassaix - Les Menuires bus station - La Masse - La Chasse - P4 accès Caron.

    Betwenn Les Menuires and Val Thorens: reserved to pedestrians and cross country skiers only,
    Every day except Saturday.
    Priložene slike Priložene slike

  10. #60
    Member peca81 avatar
    Datum registracije
    24.11.2009
    Lokacija
    Pancevo
    Godina
    42
    Poruke
    42

    Podrazumevano

    @Grimani

    Hvala na informacijama ! Klasika kao i svuda u FRA, bus vozi do 19h Videcemo koliko bi mogao taxi da bude

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •