Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 19 od 19

Tema: Da li se ovo isplati?

  1. #11
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Moracu da se slozim sa Stekanom,
    Canting je opcija isparavljanja X i O nogu i to je onaj sraf sto se nalazi sa spoljne strane cipele negde u visini zgloba...

  2. #12
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    U posljednjih dvadesetak i nešto godina za mene i sve skijaše koje ja poznajem riječ kanting je označavala bočno X/O podešavanje. Ponekad i danas umjesto riječi rubnik koristim riječ kantna i mislim da je veza između kantinga i kantne više nego očigledna.
    Danas se vrlo malo pancerica radi sa promjenjivim prednjim nagibom (eng. forward lean), tako da ni moje sadašnje Salomon Crossmax 10 to nemaju. Podešavanje tvrdoće cipele ili Flex se takođe sve rijeđe pojavljuje na pancericama više klase. Uglavnom rekreativni modeli imaju dva podešavanja: tvrdo i meko.
    Imao sam Dalbello CRX Custom Super sa svim mogućim i nemogućim podešavanjima, a riječ Canting je pisala na zglobu gdje se podešava bočni nagib. Mislim da isto piše i na Crossmaxu, ali mi trenutno nije pri ruci.

  3. #13
    Super Member pop67 avatar
    Datum registracije
    27.06.2005
    Skije / Bord
    Elan Mag Fire 10
    Godina
    57
    Poruke
    1.286

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od CrazyKong
    Moracu da se slozim sa Stekanom,
    Canting je opcija isparavljanja X i O nogu i to je onaj sraf sto se nalazi sa spoljne strane cipele negde u visini zgloba...
    Ako je tako,da li ti ili neko drugi moze da mi objasni,nauci zasto sam bezbroj puta centrirao ucenicima centar tezista putem cantinga?Napisiti mi sta se dogadja sa potkolenicnim delom pancerice kada stavis inbus i okreces u pravcu kretanja kazaljke na satu,kod mene na SVIM cipelama koje su u ponudi pomenuti potkolenicni deo cipele menja nagib ka napred,a kod tebe?

  4. #14
    Super Member pop67 avatar
    Datum registracije
    27.06.2005
    Skije / Bord
    Elan Mag Fire 10
    Godina
    57
    Poruke
    1.286

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan
    U posljednjih dvadesetak i nešto godina za mene i sve skijaše koje ja poznajem riječ kanting je označavala bočno X/O podešavanje. Ponekad i danas umjesto riječi rubnik koristim riječ kantna i mislim da je veza između kantinga i kantne više nego očigledna.
    Danas se vrlo malo pancerica radi sa promjenjivim prednjim nagibom (eng. forward lean), tako da ni moje sadašnje Salomon Crossmax 10 to nemaju. Podešavanje tvrdoće cipele ili Flex se takođe sve rijeđe pojavljuje na pancericama više klase. Uglavnom rekreativni modeli imaju dva podešavanja: tvrdo i meko.
    Imao sam Dalbello CRX Custom Super sa svim mogućim i nemogućim podešavanjima, a riječ Canting je pisala na zglobu gdje se podešava bočni nagib. Mislim da isto piše i na Crossmaxu, ali mi trenutno nije pri ruci.
    OK,ako je NORDICA GRAND PRIX,TECNICA EXPLOSION IMPACT,itd rekreativna cipela!

  5. #15
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    OK,ako je NORDICA GRAND PRIX,TECNICA EXPLOSION IMPACT,itd rekreativna cipela!
    Pope, ja sam pisao o aktuelnim trendovima. Ne znači da je sve šta sam napisao tačno za sve modele i proizvođače. Nordica Grand Prix i Tecnica Explosion su top klasa i to su prethodnici Doberman-a i Icon-a iz 2002:
    Nordica 2002/03: http://www.sportsgearguide.com/scrip....asp?b=Nordica
    Tecnica 2002/03: http://www.sportsgearguide.com/scrip....asp?b=Tecnica

    Napisiti mi sta se dogadja sa potkolenicnim delom pancerice kada stavis inbus i okreces u pravcu kretanja kazaljke na satu
    Ako imbusom okrećeš podešavanje kantinga kao na gornjoj fotografiji, dio pancericice sa gornjim kopčama se podiže, a kako je sa zadnje strane fiksiran za donji dio, rezultat je NEZNATNO manji nagib tj. USPRAVNIJI položaj potkoljenice, kao i potkoljenica nagnuta prema drugoj nozi šta je i cilj podešavanja (za X noge).

  6. #16
    Member duleKG avatar
    Datum registracije
    25.08.2005
    Lokacija
    Kragujevac
    Godina
    41
    Poruke
    75

    Podrazumevano

    pope sta mislis o Nordica EASY MOVE 6W

    http://www.max-sport.hr/mainview.asp?key=279

  7. #17
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan
    Ja sam do prošle sezone koristio Dalbello pancerice i bio sam prezadovoljan.
    S tim izborom nemoz da ne budes zadovoljan.
    Space Shuttle Ski

  8. #18
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    U uputstvu od mojih (Rossignol) ski cipela za Canting kaze / tj. nacrtano je da menja bocni ugao kao sto kazu stekan/crazy.

    Evo i linkova na netu:

    http://www.backseat.co.uk/cantingofskis.htm

    Inace verujem da je usputan efekat i malo menjanje uzduznog ugla..

  9. #19
    Super Member pop67 avatar
    Datum registracije
    27.06.2005
    Skije / Bord
    Elan Mag Fire 10
    Godina
    57
    Poruke
    1.286

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od duleKG
    pope sta mislis o Nordica EASY MOVE 6W

    http://www.max-sport.hr/mainview.asp?key=279
    Sasvim korektna cipela srednje klase,akcenat na udobnosti manje na operativnim mogucnostima ali sve u svemu dobar izbor!

    Pozdrav,POP

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •