Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 11

Tema: Sinjajevina

  1. #1
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.11.2006
    Poruke
    138

    Podrazumevano Sinjajevina

    Jednom su u nekom thread-u pominjani ski potencijali Sinjajevine (2277m), pa pošto ne uspijevam da ga pronađem evo u posebnoj temi nekoliko slika od juče i prekjuče (8 i 9.04.2009.) sa planinarenja po ovoj planini:

    Greben Jablanovog vrha (2203m):







    Završni dio uspona na Jablanov vrh:



    Ogromni smetovi sa sjeverne strane:



    Ima tu dosta potencijala za skijanje, ovaj jugoistočni, najviši dio Sinjajevine, čini mi se, ima i dosta više snijega od Bjelasice, pa bi i ski sezona duže trajala..

  2. #2
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.11.2006
    Poruke
    138

    Podrazumevano

    'Ajde da nabacim još nekoliko fotki... Da sam nosio skije bilo bi tu dosta prostora za uživanje, ali uz 15kg planinarske opreme i hrane za 3 dana, ko bi još nosio i 10 kg ''daski i pancerica'' (turna oprema mi je još uvijek samo ''pusta želja'').

    Fenomenalne padine Gradišta (2215m), sjeverne orijentacije, drže snijeg pri normalnim zimama sve do kraja maja, tu bi sezona baš dugo trajala:



    Prelijepi tereni ispod Savine grede (2100m), u pozadini se vidi Sto:



    Ogromna sinjajevinska prostranstva:





    Nije naodmet i opreznost od lavina:

    Izmenio/la Stit; 10.04.2009 u 17:50.

  3. #3
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.11.2006
    Poruke
    138

    Podrazumevano

    Inače, Sinjajevina je pravi raj za turno skijanje, a za Branix-ovo sankanje mislim da je neprevaziđena na ovim prostorima, prostrana je (preko 40.000ha iznad 1500m, oko 20.000ha u zoni iznad 1700m), snjegovita i šta ćeš više. Pri lošem vremenu, međutim, može biti vrlo opasna, ogromna, jednolična, lako se izgubiti, zato treba biti vrlo oprezan u planiranju ovakvih tura... Još nekoliko fotografija:

    Katun Muleč (1650m):



    Zatrpane kolibe na katunu Ružica (1700m):





    U koritu jednog potoka:





    Nadam se da ne ugnjavih sa ovoliko fotografija...

  4. #4
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.445

    Podrazumevano

    Odlicno, odlicno
    majka nasa Crna Gora zemlja godisnjih odmora
    jbt koliki potencijal...
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  5. #5
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Bravo Štit još jednom, sledeći put nam daj i GPS tracklog . Koliko sam shvatio na Sinjajevinu ne može baš da se ide na 1dnevnu turu? Ti dobri tereni su daleko od civilizacije (puta)?

  6. #6
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Stit, svaka cast kao i uvijek, sto za poduhvat, sto za fotke.

  7. #7
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.11.2006
    Poruke
    138

    Podrazumevano

    Hvala na lijepim komentarima

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Bravo Štit još jednom, sledeći put nam daj i GPS tracklog . Koliko sam shvatio na Sinjajevinu ne može baš da se ide na 1dnevnu turu? Ti dobri tereni su daleko od civilizacije (puta)?
    Od GPS trackloga za sada ništa , biće jednog dana...
    Istina je da je Sinjajevina dosta nepristupačna i daleka od glavnih puteva, pa su jednodnevne ture prilično teško izvedive. Ja sam do katuna Ružica na 1700m, gdje sam prespavao dvije noći, pješačio od Jadranske magistrale nedaleko od Mojkovca cijelih 25km! Ipak bi uz auto i dobru organizaciju bilo moguće napraviti i neku jednodnevnu turu, posebno iz sela Lipovo, Gornja Štitarica ili Dobrilovina. Mislim da bi se isplatilo..

  8. #8
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Extra slike Stit, sad sam ih detaljno pogledao.. Nisam znao da Sinjajevina ima ovoliki potencijal..

  9. #9
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.11.2006
    Poruke
    138

    Podrazumevano Tura na skijama preko Sinjajevine

    Članak iz današnje Pobjede:

    Crna Gora - Četvrtak, 18. mart 2010. godine
    TURISTIČKA ORGANIZACIJA KOLAŠINA NAMJERAVA DA OBOGATI PLANINSKU PONUDU SJEVERA
    Sinjavina zaslužila šansu

    Turistička organizacija Kolašina uskoro organizuje promotivnu turu stazom dugom 50 kilometara i to na nordijskim skijama i motornim sankama

    Kolašin - Planina Sinjavina ne zaslužuje da bude turistički zaboravljena i da se sjeverna planinska ponuda uglavnom svodi na Bjelasicu, Durmitor i Komove. Prostranstvo Sinjavine omogućava zimi nordijsko skijanje i pješačenje na krpljama, a ljeti je idealna za planinarenje, biciklizam i jahanje. „Otključavanje“ Sinjavine će početi tokom marta kada će Turistička organizacija Kolašina organizovati promotivnu turu preko te planine.

    - Sinjavina je, sa turističkog aspekta, nepotrebno stekla negativni imidž da je neprohodna i surova planina i da je na nju upućeno samo lokalno stanovništvo. Odlučili smo da promijenimo takvo shvatanje i pripremamo promotivnu turu preko Sinjavine, kojom ćemo početi otvaranje te planine - kaže direktor Turističke organizacije Kolašin Nikola Medenica.

    Ekspedicija će biti sastavljena od iskusnih nordijskih skijaša i vozača najmodernijih motornih sanki koji će preko Sinjavine spojiti opštine Kolašin i Žabljak. Riječ je o dionici dužoj od 50 kilometara, a učesnici ekspedicije će obezbijediti i kvalitetne video-zapise i fotografije, koji će biti korišćeni u narednim turističkim promocijama Sinjavine.

    - Stazu kojom će se turistički „osvajati“ i „otvarati“ Sinjavina prije nekoliko godina je prošao poznati crnogorski planinar Boban Brković, a u obilježavanju staze mu je tokom ljeta pomogao Danijel Vincek. Namjeravamo da tom promotivnom turom započnemo tradicionalno zimsko druženje sa tom planinom koja zaslužuje da ima i zimsku i ljetnju turističku priču - najavio je Nikola Medenica.

    Fali i fotografija

    Da je Sinjavina premalo otkrivena, svjedoči i podatak da je teško bilo pronaći i fotografiju koja bi pokazala da je ta planina turistički eksploatisana. Zbog toga je i jedan od ciljeva promotivne ture da se obezbijedi i ta vrsta materijala, jer Sinjavinu zaista treba približiti turistima.


    Dr.Drašković

  10. #10
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Evo jedna zanimljiva vijest:

    Mrazomjer na Sinjavini

    Detaljnije: http://cdm.me/index.php?group=22&news=139835

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •