Strana 1 od 13 12311 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 129

Tema: Gardenissima i Lussarissimo

  1. #1
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano Gardenissima i Lussarissimo

    Ovo bi moglo biti zanimljivo. Imam nameru, da seldeče godine učestvujem na jednom od ovih veleslaloma. O čemu se radi? Pa jedan je veleslalom u Val Gardeni, odnosno na skijalištu Seceda iznad Val Gardene. Radi se o najdužem veleslalomu na svijetu u ukupnoj dužini od 6 km. U vrhnjem delu veleslalom je paralelni, a u donjem delu normalni (više spust nego veleslalom), jer je padina dosta blaga. Ušestvujo svi (A reprezentativci, amateri, veterani, novinari, ekipe poduzeća i sportskih klubova). Ove godine dolaze Denis Karbon, Peter Fill i ostali reprezentativci.....A Lussarissimo je najduži paralelni veleslalom na svijetu u dužini od 4 km. Ovaj se održava u mestu Tarvisio (svetski kup za žene) iz planine Monte Lussario (slovensko: Višarje). Lussarissimo održan je ove godine 15. 3. 2009, a Gardenissima održava se ove nedelje 5.4.2009. Više o propozicijama, nagradnom fondu, pravilima: http://www.valgardena.it/gardenissima/ i http://www.lussarissimo.com/

    Ovde možete pogledati, ko je u proteklim godinama učestvovao na tom takmičenju i kakva su najbolja vremena...http://www.valgardena.it/gardenissima/deutsch/albo.htm

    Obe utrke deju ukupnog pobednika.....
    Izmenio/la skiman; 03.04.2009 u 10:29.

  2. #2
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    Ovo bi moglo biti zanimljivo. Imam nameru, da seldeče godine učestvujem na jednom od ovih veleslaloma. O čemu se radi? Pa jedan je veleslalom u Val Gardeni, odnosno na skijalištu Seceda iznad Val Gardene. Radi se o najdužem veleslalomu na svijetu u ukupnoj dužini od 6 km. U vrhnjem delu veleslalom je paralelni, a u donjem delu normalni (više spust nego veleslalom), jer je padina dosta blaga. Ušestvujo svi (A reprezentativci, amateri, veterani, novinari, ekipe poduzeća i sportskih klubova). Ove godine dolaze Denis Karbon, Peter Fill i ostali reprezentativci.....A Lussarissimo je najduži paralelni veleslalom na svijetu u dužini od 4 km. Ovaj se održava u mestu Tarvisio (svetski kup za žene) iz planine Monte Lussario (slovensko: Višarje). Lussarissimo održan je ove godine 15. 3. 2009, a Gardenissima održava se ove nedelje 5.4.2009. Više o propozicijama, nagradnom fondu, pravilima: http://www.valgardena.it/gardenissima/ i http://www.lussarissimo.com/

    Ovde možete pogledati, ko je u proteklim godinama učestvovao na tom takmičenju i kakva su najbolja vremena...http://www.valgardena.it/gardenissima/deutsch/albo.htm

    Obe utrke deju ukupnog pobednika.....
    Evo, za prvi put smo sa ekipom odlučili, da učestvujemo na najduljem paralelnom veleslalomu (20.3.2010) u Italiji (a mislim, da je najdulji i u Evropi)....dakle radi se o 4 kilometara dugačkoj stazi iz Monte Lussari (Svete Višarje) iznad mesta Tarvisio/Trbiž-svetski kup za žene u spustu i super G- u Italiji. Voze dvojica odjednom (crvena i plava staza), pa ko prije dolazi u dolinu.... Trenutno najbolje vreme na ovoj stazi je 2:56 sekundi, a amateri voze između 3-4 minute. Da vidimo, kako smo pripremljeni na kraju skijaške sezone Ako nam se bude sviđalo, druge godine idemo na kombinaciju Gardenissima/Lussarissimo.... Reportaža i fotografije slijede, kad se vratimo Skiman

  3. #3
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Kao što sam i obečao slijedi izveštaj iz skijaškog natecanja Lussarissimo 2010. Ovako iz Maribora nas je išlo šestorica prijatelja sa posla. Krenuli smo juće u 4.15, a stigli u Tarvisio u 6.30, popili smo kafu i u 7.15 več podigli startne brojeve s prigodnim propagadnim materialom. U 7.45 več smo morali krenuti na vrh, jer je vreme za ogled staze samo do 8.45. Evo, još nešto karakteristika same staze: start je na visini 1751, a cilj 815 nv. Na stazi ima više dugih strmih prelomnica, a onda slijede duži odseki na kojima možeš voziti SG. Sad baš i nisam brojao koliko je sveukupno na stazi vratica, ali vjerujete, da ih ima na 4 kilometara mnogo, zbilja mnooogo. E sad, dok sam sve organizirao (prijave preko interneta, plačanje preko banke..) sve je to bilo za moje prijatelje još samo jedno više u nizu amaterskih natecanja u veleslalomu, sem da je ovaj kao "malo duži". E kad su videli kako je staza duga njihov je jedini komentar bio : "Stari moj, ovo je prvi i zadnji put, da smo išli sa tobom, jer ovo če biti zaista čupavo i brutalno. " Kod jednih se i videlo malo straha u očima- kod njih to baš i nije karakterističnio, jer se radi o veoma spremnim sportašima.....Sledi još dogovor, ako taktike na stazi-dogovorili smo se, da niko od nas neče ovaj put previše reskirat, jer ipak ne poznajemo stazu, niti svoju kondiciju, koja je baš kod takmičenja ovakvih vrsta karakteristična. Malo smo se i zezali, te bodrili jedan drugoga, gladali kako su neki dobro spremni i tako se polako približavalo vreme, da sam krenuo kao prvi (j...bi ga, ko če prvi ako ne organizator) na start. I onda je počelo: desno od mene na crvenoj stazi je bio Njemac, a na plavoj ja: cinque, quatrro, tre, due, uno, vaiii i več smo krenuli. Na početku je duga padina na kojoj je bilo raspoređeno približno 30 vratica izza kojih je počela duga ravnina. Na strmom djelu sam bio približno 3 vratica izpred Njemca, a u ravnini me je dostigao. Nikako da mu pobegnem. Do kraja tog ravnog djela nije bilo nikakvih problema, ništa još nije peklo i staza nije bila previše razrovana (ja sam imao startni broj 237), a do tog djela je bilo približno 60 sek. A onda je počelo: dug strm deo (nikad kraja da malo odmoriš), desno od mene Njemac koji ne popušta, staza sve više razrovana, kod svkih vratiju su se napravila rebra, a noge brate peku, sve se trese, drma-ma boriš se više sam sa sobom nego sa Njimecem. Kroz glavu ti ide: samo da stignem čitav kroz cilj....Njemac polako zaostaje, a onda opet sledi ravnina gde mi se primiče. I onada odlučim: e, ovde trebam da zbilja čučnem i počnem sa SG zavojima ako hočem da mu pobegnem, kad ono čudo posustaje nema ga nigde izza mene (e sad dali je pao to ne znam). I onda slijedi dug spust prema cilju, gde uopšte više ne osečaš noge, voziš ko da imaš noge mladog teleta, sve te peče, ti se inatiš i kuneš samemu sebi, da trebaš doč kroz cilj. A onda stigneš jebeš svima sve po spisku, ne možeš da dišeč, e kad zadišeš počneš odmah da kašlješ, jer na stazi voziš sa otvorenim ustima. Pogledaš na semafor i vidiš, da si vozio 3:47:20, što i nije tako loše za prvi put, mada je u mojoj kategoriji bil najbolje vreme 3:09:10 (absolutno najbolje vreme 3:04:09-ovaj je vozio ko da je bio na stazi samo minut). Tako sam bio na kraju 11 u svojoj kategoriji (od 35 natecatelja) a generalno 74 (od 350 natecatelja). Onda čekam svoje prijatelje: najprije stiže Rafael sa vremenom 4:17:58, (sve mu se smijalo jer je stigao živ) Ferdo je bio dikvalificiran jer je na stazi ostao bez skija-kaže da mu je išlo dobro, mada je bilo brutalno, Uroš je pao, tako da smo čekali još samo naše najmlađe. Najprije je došao Dejan, več po izrazu lica se videlo da je na kraju sa snagom, al se smijao, jer je pobedio samog sebe: njegovo vreme 3:50:30-i komnetar: Nikad u životu nisam bio ovako istučen i umoran. Ostao je još samo Grega, on kao najmlađi je bio i največi optimist i bodrio je sam sebe,da če iči od kraja na Full-pa bude šta bude. I na kraju kad smo ga gledali na ciljnoj padini, jedva se čovek držao na skijama. I stigao je i on u cilj sa vremenom 3:57:38 A onda počelo zezanje: Ha, mali da si video svoj izraz na licu i kako si izgledao na poslednjih vraticama. A on sav sretan: Jebi ga, samo da sam došao živ do kraja. Sljedi analiza svega uz obečanje, da čemo se do sledečeg Lussarissima još bolje pripremit (iako i ove godine nismo bili loše pripremljeni-tek toliko: svi smo vrlo dobri rekreativci u skijanju, neki su u gorski službi spasavanja, drugi trče na skijama i dosta skijaju, dakle radi se o spremnim sportašima), jer je ova kondicija specifična. I treba više treninga veleslaloma pogotovo iznad 1 minute....Slijede slike:
    Priložene slike Priložene slike

  4. #4
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    još slika...
    Priložene slike Priložene slike

  5. #5
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Iz tvog posta sam zakljucio da ovo djeluje bas brutalno. Svaka cast, odlicna i veoma zanimljiva reportaza, pa da sljedece godine udjes u prvih 30.

  6. #6
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    krenulo je...
    Priložene slike Priložene slike

  7. #7
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    E, da....na ovom natjecanju sam imao po prvi put pravu takmičasrku skiju Fischer WC GS, dužine 193, R:27 m, šuplje krivine i lastavičji rep, skija sve u svemu je fantastična, ali nije za nas amatere (što nikad nisam verovao misleči skija ko skija), ali ova je brutalna, drži nenormalno (čak bi i rekao da je opasna) velikog radija, za kojeg moraš biti skoro sam na stazi... Rezime: za mene su sasvim dovoljne racing replike najvišeg nivoa, a ovu ču posuđivat samo za Lussarissimo-na nju sam se navikavao 3,5 dana i još dan danas nismo 100 % na ti (ovo sam napisao, da ne bi ko pitao, zašto sam bio na Fischeru a ne na Atomicu)

  8. #8
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Bravo na tamičenju Znači potpisao si za Fischer?

  9. #9
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Bravo na tamičenju Znači potpisao si za Fischer?
    nisam..kolega od koga sam posudio skiju je imao na moju žalost samo ovog takmičarskog Fischera...al da je dobar, dobar je-ma predobar za nas amatere...

  10. #10
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.445

    Podrazumevano

    opasno, opasno
    Svaka cast na hrabrosti, i na kondiciji, mislim da bi retko ko od nas rekreativaca izdrzao ovo.
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •